مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی

کولر گازی اجنرال

کولر گازی

14 آگوست 2022 638 بازدید
 مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی
کولرگازی

کولر گازی اجنرال

داکت اسپلیت

در طول تاریخ، انسان ها به دنبال راه حل هایی برای آسایش بیشتر، رفاه و حل مشکلات بوده‌ اند. یکی از مشکلاتی که معمولا با آن مواجه می ‌شویم تغییر دما در فصول مختلف سال است. کولر های گازی برای این منظور ساخته شده اند تا از سرما یا گرمای نا متعادل محیطی که در آن زندگی می ‌کنیم محافظت کنیم.

کولر گازی اجنرال و داکت اسپلیت دو محصول پرطرفدار هستند که توانسته ‌اند در این زمینه مطرح شوند. در ادامه این مطلب به تفاوت و مقایسه کولر گازی اجنرال با کانال هوا پرداخته شده است، با ما همراه باشید.

کولر گازی
کولر گازی

مروری بر نحوه عملکرد کولر گازی اسپلیت

سیستم ‌های تهویه مطبوع و کانال ‌ها به روشی مشابه خنک کننده محیط عمل می ‌کنند و هر دو از یک الگوی خنک کننده پیروی می‌ کنند. گاز سرد از طریق کمپرسور در کندانسور و اواپراتور و در طول فرآیند خنک سازی جریان می ‌یابد. تفاوت اصلی این دو دستگاه در هدایت گرمایش محیط در ظاهر یونیت داخلی و نحوه نصب آن است. در زیر به این تفاوت ‌ها و موارد دیگری مانند مقایسه قدرت کولر گازی با مجرای هوای مجزا در سرمایش و گرمایش، تنظیم دما، صدای دستگاه، اشغال فضای خارجی و داخلی و خواهیم پرداخت.

اختلاف ظرفیت کولرگازی و اسپلیت

کولر گازی اجنرال: در کولرگازی‌ ها تنها یک اواپراتور (یونیت داخلی) می‌ تواند به کندانسور (یونیت خارجی) متصل شود، بنابر این پنل یا اسپلیت داخلی کولر گازی فقط در یک اتاق یا سالن قابل استفاده است. در غیر این صورت، برای استفاده از کولر گازی در اتاق‌ های جداگانه برای هر اواپراتور یا پانل داخلی که نصب می‌ شود.

یک کندانسور لازم است. چیلر های گازی معمولا با حداکثر ظرفیت تبرید 5 تن طراحی و تولید می‌ شوند که بیشتر با ظرفیت‌ های 2 و 3 تن برودتی (24000 و 36000) مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

داکت اسپلیت: داکت اسپلیت توانایی خنک کردن یا گرم کردن همزمان چندین اتاق را فراهم می ‌کند. منهول ‌های داکت معمولاً با ظرفیت حداکثر 8 تن مبرد تولید می شوند که در شهری با آب و هوای تهران می تواند حدود 200 متر مربع را پوشش دهد. معمولاً به دلیل بزرگ بودن یونیت داخلی، این ظرفیت کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر برای ظرفیت سرمایش 2 تا 5 تن (24000 تا 60000 BTU در ساعت) استفاده می شود.

تفاوت کولر گازی اجنرال و اسپلیت

تهویه مطبوع (اسپلیت): کمپرسور تهویه مطبوع زمانی کار می کند که از ظرفیت گرمایشی دستگاه استفاده شود و در مصرف انرژی آن تفاوتی وجود ندارد.

کولر گازی اجنرال ( اسپلیت )  : همانطور که از نام آن مشخص است کولرگازی دو تکه یا اسپلیت از دو واحد خارجی و داخلی تشکیل شده است و یونیت خارجی (کندانسور) تفاوتی با داکت ندارد و شبیه به یک دیگر است. اما از نظر یونیت داخلی (اواپراتور) تفاوت های اساسی وجود دارد زیرا پنل داخلی کولر گازی اجنرال معمولا به صورت دیواری و قابل مشاهده است. به همین دلیل زیبایی پنل داخلی کولر های گازی مورد توجه ویژه سازندگان و خریداران اینگونه دستگاه ها قرار گرفته است.

داکت اسپلیت: بر خلاف کولر گازی اجنرال داخلی، کانال کشی معمولاً روی سقف کاذب نصب می شود و تنها در چند اتاق مجزا با استفاده از کندانسور می توان آن را با کانال کشی خنک یا گرم کرد.

سرویس کولرگازی
سرویس کولرگازی

تفاوت کولر گازی اجنرال از نظر قابلیت سرمایش و گرمایش

با معکوس کردن چرخه کار با استفاده از شیر چهار طرفه مخصوص در این دو دستگاه، می توان از آن ها به عنوان یک وسیله گرمایشی در فصول سرد سال استفاده کرد، اما معمولاً به دلایل مختلفی از این کار اجتناب می شود.

مهم ترین دلیل آن این است که مصرف برق برای گرمایش در ایران به دلیل ارزانتر بودن قیمت گاز نسبت به برق مقرون به صرفه نیست، بنابراین اگر ساختمان از کولر گازی اجنرال استفاده می کند معمولاً یک سیستم گرمایشی مکمل مانند یک بسته رادیاتور یا بخاری گازی است.

همچنین در فصل سرد باید از بیده استفاده شود. اما در داکت اسپلیت با افزودن کویل آب گرم به اواپراتور (یونیت داخلی) و جریان آب گرم ارسالی از پکیج گازی دیواری یا دیگ موتور داخل کویل و همچنین گردش فن اواپراتور و هوای گرم و بالا. تهویه برق را می توان در ساختمان توزیع کرد.

تفاوت بین کولر گازی اجنرال و اسپلیت از نظر تنظیم دما

کولر گازی اجنرال: از آنجایی که در هر اتاق یک اواپراتور و در هر اواپراتور یک کندانسور وجود دارد، می توان دمای هر کدام را به طور مستقل و به مقدار لازم تنظیم کرد و یا روشن و خاموش کرد.

داکت اسپلیت: تمامی اتاق ها و سالن های متصل به اواپراتور توسط کانال کشی با هم در دمای یکسان خنک یا گرم می شوند، در غیر این صورت امکان هدایت کانال کشی به هر اتاقی از جعبه ترمینال (یونیت باکس) وجود دارد. یا همان دمپر برقی) که برای باز و بسته کردن مسیر هوا استفاده می شود.

راحت ترین راه برای نصب و راه اندازی کولر گازی  اجنرال و اسپلیت

هوای سرد از صفحه داخلی به سمت جلو به سمت شکاف ها جریان می یابد. بنابراین پنل داخلی را جلوی محل نشستن خانواده و یا در حضور اعضای خانواده قرار دهید، طول دریچه های هوا معمولاً بسته به ظرفیت بین 5 تا 10 متر است. نباید فکر کنید که کل سالن نیاز به خنک شدن دارد تا شما هم بتوانید خنک شوید.

با توجه به تجمع هوای گرم در زیر سقف، بهتر است پانل شکاف داخلی تا حد امکان به سقف نصب شود. گاهی دیده می شود که نصاب ها پنل داخلی را تنها 10 سانتی متر از سقف جابجا می کنند. اگر دیوار یا سالن اجازه زیبایی و دکوراسیون را می دهد، می توانید از نصاب بخواهید که لبه بالایی پانل اسپلیت را در فاصله 40 یا حتی 50 سانتی متری سقف قرار دهد، این به افزایش جریان هوای خنک روی سقف کمک می کند. .

در مغازه ها، رستوران ها یا سایر فضا هایی که ارتفاع سقف از کف بیش از 2.8 متر است، می توان دال داخلی را در ارتفاع 2 متری از کف محل مورد نیاز نصب کرد. نظافت و نظافت ماهانه فیلتر ها و سطح اسپلیت کویل ها در ایجاد تهویه مطبوع و خنک کننده و همچنین افزایش راندمان دستگاه بسیار حائز اهمیت است، از خشک شدن اولیه آن را در ورودی هوای پنل قرار دهید.

کندانسور دستگاه با نصب سایبان بر روی پنل بیرونی می تواند با راندمان بهتر و مصرف انرژی کمتر گاز کولر گازی اجنرال را به دور از آفتاب داغ تبادل حرارت و خنک کند. نصب پنل بیرونی به گونه ای ضروری است که جریان آزاد هوا در پشت آن به راحتی امکان پذیر باشد. اگر عایق لوله های رسانا به خصوص در خارج از ساختمان از بین برود، شکاف مقداری مبرد با ارزش را از دست می دهد. بنابراین با بازرسی سالانه عایق لوله های رابط را تعمیر کنید.

در سرویس سالیانه علاوه بر کنترل میزان شارژ گاز مورد نیاز کولر گازی، حتما از نصاب بخواهید که از تمیز بودن سطح فن ها و کویل های کندانسور خارجی اطمینان حاصل کند.

داکت اسپلیت
داکت اسپلیت

هزینه تعمیرات داکت اسپیلت

هزینه تعمیر داکت اسپیلت بر اساس نوع خرابی، برند داکت اسپیلت،  و همچنین نوع داکت اسپیلت  متفاوت است و قیمت دهی تنها با بررسی دقیق مشکل توسط کارشناسان و متخصصان در زمینه تعمیر داکت اسپلیت انجام می شود هزینه تعمیر برای هر قسمت با قسمت دیگر متفاوت است هزینه سرویس داکت اسپلیت هم وابسته به نوع سرویس تعیین می ‌شود و به جز مواردی که نوع خرابی و مشکلات دستگاه از پیش مشخص شده است، قیمت دهی تعمیر داکت اسپیلت کار غیر حرفه ای می باشد.

تعمیر داکت اسپیلت در کرج

داکت اسپیلت ‌ها نیز مانند کولر های گازی به تعمیر و سرویس نیاز دارند و همچنین سیستم‌ های تهویه مطبوع خود را به‌صورت مرتب  سرویس کنند. همچنین تعمیر داکت اسپیلت باتوجه به پیچیدگی زیاد این دستگاه،  کمی مشکل است بنابراین باید برای تعمیر آن را به یک مرکز معتبر مراجعه کرد.

نصب و تعمیر و سرویس داکت اسپلیت و راه اندازی آن توسط تکنسین های مجرب در  کرج انجام می شود. برای انجام تعمیر داکت اسپیلت می ‌توانید درخواست تعمیر و سرویس انواع داکت اسپیلت خود را با تماس مسقیم از طریق شماره های سایت با کارشناسان ما ثبت کنید. متخصصان تعمیر داکت اسپیلت  ما در کرج در کمترین زمان ممکن  قیمت سرویس داکت اسپیلت و تعمیر آن را به شما عزیزان خواهند گفت  و پس ازمشورت و  تایید شما شروع به کار می کنند.

توصیه می شود در هنگام انتخاب تعمیر کار,سرویس کار داکت اسپیلت باید نهایت دقت لازم را بکار بگیریم به طوری که به جرات می توان گفت که تعمیر داکت اسپیلت کار هر کسی نیست و اصلا نباید تعمیر آن را به افراد ناوارد بسپارید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *