تکنیک‌های کلاه سفید

سئو کلاه سفید و ترفند های آن

هنگام ساخت یک وبسایت باید اصول خاصی را رعایت کنید و فاکتور‌های مشخصی را در نظر داشته باشید؛ به عنوان مثال مهم‌ترین بخش‌ها بحث سئو مطالب است. گوگل، همه ساله تغییراتی در اصول سئو ایجاد می‌کند تا از این طریق وبسایت‌ها بهینه شوند. از طرفی توصیه‌های بسیار کاربردی برای به روزرسانی وبسایت به افراد در سراسر جهان دارد؛ به این توصیه‌ها سئو کلاه سفید می‌گویند. با استفاده از این راهکار‌ها می‌توان وبسایت خود را ارتقا داد تا در رتبه بالاتری قرار بگیرد. آیا چیزی در مورد این توصیه‌ها می‌دانید؟ با نحوه استفاده از آن‌ها آشنایی دارید؟ ما در این مقاله می‌خواهیم با نحوه استفاده از white hat seo بیش‌تر آشنا شویم. همچنین ترفند‌ها و راهکار‌هایی برای بهبود صفحات سایت به شما معرفی خواهیم کرد.

سئو کلاه سفید چیست؟
سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید چیست؟

قطعاً زمانی‌که در مورد سئو، مطلبی می‌خوانید با واژه‌های مختلفی آشنا می‌شوید که مهم‌ترین آن‌ها کلمات سفید، سیاه و خاکستری است. در حقیقت، سئو را به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌کنند و آن‌ها را با نام‌های سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه معرفی می‌نمایند. این واژه در حقیقت به استراتژی‌هایی اطلاق می‌شود که سبب بهینه‌سازی سایت‌ها می‌گردد و تمام این تکنیک‌ها کاملاً مطابق با قوانین گوگل است. گوگل با توجه به فاکتور‌هایی که به عنوان استاندارد معرفی می‌کند، وبسایت‌ها را رتبه‌بندی می‌نماید؛ در واقع استراتژی‌هایی را به ما ارائه می‌دهد که می‌تواند برای وبسایت ما بسیار مفید باشد. با استفاده از این تکنیک‌ها می‌توانیم رتبه سایت خود را بالاتر ببریم؛ همچنین آموزش سئو سبب می‌شود تا تعداد بازدید‌کنندگان از سایت ما افزایش یابد و درنتیجه کسب و کار ما رونق بگیرد. با رعایت هر چه بیش‌تر این تکنیک‌ها رضایت کاربران افزایش می‌یابد و در نتیجه رتبه سایت شما در موتورهای جستجو گوگل نیز بالا‌تر خواهد رفت.

تکنیک‌های سئو کلاه سفید

حال که با واژه سئو کلاه سفید آشنا شدیم و معنا و مفهوم آن را دریافتیم، بهتر است که ترفند‌های آن را نیز بیشتر بشناسیم. این تکنیک می‌تواند تأثیر بسزایی در افزایش رتبه سایت ما داشته باشد، اما کار ما در این مرحله پایان نمی‌یابد. در حقیقت شما با قراردادن اصولی کلمه کلیدی و رعایت قوانین گوگل نمی‌توانید به نتایج دلخواه خود دست یابید. کلمه کلیدی اگر به دفعات تکرار شود، نمی‌تواند رتبه شما را در گوگل بهبود ببخشد. برای این کار باید کلمه کلیدی مطابق با اصول خاصی آورده شود؛ علاوه بر آن، موارد دیگری نیز هستند که می‌توانند به عنوان راهکار‌هایی برای بهبود رتبه وبسایت به شما معرفی شوند. برای دست‌یابی به نتیجه بهتر باید تکنیک‌هایی را بیاموزید و آنها را در وبسایت خود رعایت کنید. مهم‌ترین نمونه از این ترفند‌ها عبارتند از:

اهمیت استفاده از سئوی کلاه سفید
اهمیت استفاده از سئوی کلاه سفید

محتوای با کیفیت!

تولید محتوای استاندارد و با کیفیت، می‌تواند از مهم‌ترین تکنیک‌های سئو کلاه سفید به شمار آید. مطالبی که شما در سایت خود ارائه می‌دهید، باید کاملاً درست، جذاب و بسیار روان باشند؛ برای این کار کافی است که در جایگاه یک کاربر قرار بگیرید. مثلا بفهمید که این فرد با چه هدفی به مطالعه مطالب وبسایت شما مشغول شده است؟ و چه چیزی می‌خواهد؟ با این کار راحت‌تر می‌توانید مطالب مفید و کاربردی را در وبسایت خود قرار دهید. مطالبی که توسط شما در سایت درج می‌شود، باید توسط محتوا‌نویسانی خبره و با تجربه نوشته شوند؛ همچنین محتوا باید کاملاً علمی و دقیق باشند. برای این کار بهتر است که در کنار ارائه اصل مطلب، سؤالات متداولی را در پایان متن بگذارید و به آن‌ها پاسخ دهید. همچنین با لینک‌دهی‌های داخلی و خارجی، کاربر را درون صفحه خود نگه دارید؛ با این کار کاربر پاسخ تمام سؤالات خود را می‌یابد و نیازی نیست که به صفحات دیگر گوگل مراجعه کند.

رساندن کاربر به هدفش

از نظر گوگل سایت‌هایی دارای ارزش و اعتبار هستند که اهداف کاربر برایشان اهمیت داشته باشد. پاسخگویی به نیاز‌های کاربر سبب می‌شود تا گوگل سایت شما را در رتبه‌های بالاتری قرار دهد؛ در این زمینه باید دقت کنید که حتی تصاویری که برای مطالب خود انتخاب می‌کنید، بسیار مناسب و با کیفیت باشند و بتوانند در پاسخگویی به نیاز کاربر مؤثر واقع شوند. سایت مورد نظر خود را تنها با هدف کسب رضایت کاربر طراحی نمایید و نیاز‌های کاربر را پاسخ دهید و شرایطی فراهم کنید که نیاز نباشد او از صفحه شما خارج شود و دوباره به سرچ بپردازد. همچنین مطالب باید دقیقاً متناسب با نوع کلمه کلیدی باشند تا بتوانند به نیاز کاربر پاسخ دهند.

تاثیر سئوی کلاه سفید در ارتقا رتبه سایت
تاثیر سئوی کلاه سفید در ارتقا رتبه سایت

تحقیق کلمات کلیدی واقعاً کامل

در تکنیک‌های سئو کلاه سفید، منظور از به کارگیری کلمات کلیدی دائماً در حال تغییر است؛ مثلا استفاده درست از این عبارات در سال ۲۰۰۹ با ۲۰۲۳ فرق دارد. در سال‌های قبل استفاده بیش‌تر از کلمات کلیدی سبب می‌شد تا سایت شما ارتقاء پیدا کند؛ این در حالی است که امروزه تکرار بیش از حد این کلمات به وبسایت شما لطمه می‌زند. اگر از این کلمات به درستی استفاده نکنید، ممکن است که وبسایت شما جزء سایت‌هایی با سئو کلاه سیاه قرار گیرد. امروزه این کلمات تنها به یک واژه خاص اطلاق نمی‌شوند؛ گاهی اوقات کاربر به دنبال یک عبارت می‌گردد و وبسایت شما باید بتواند به خوبی این عبارت را به عنوان کلمه کلیدی مورد نظر ارائه دهد. مطالبی که شما در صفحه سایت خود می‌گذارید باید کاملاً با عبارت یا کلمه کلیدی مطابقت داشته باشد و به طور همه جانبه آن را پوشش دهد.

موبایل فرندلی بودن صفحه سایت

هدف اصلی گوگل این است که شرایط مناسبی برای پاسخگویی به کاربر فراهم کند، همچنین کاربر باید از مطالعه مطالب به نتیجه مطلوب برسد و از خدمات مختلف سایت رضایت داشته باشد؛ یکی از تکنیک‌های مهم سئو کلاه سفید همین مسأله است. ورود به وبسایت شما باید با لپ تاپ، موبایل و یا تبلت امکان‌پذیر باشد؛ چون که امروزه همه افراد از گوشی موبایل خود برای سرچ مطالب استفاده می‌کنند، در نتیجه بهتر است که صفحه‌تان با تلفن‌های همراه سازگاری داشته باشد.
بعضی از سایت‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که وقتی با کامپیوتر وارد می‌شوید، تمام بخش‌ها را مشاهده می‌کنید. این در حالی است که اگر با گوشی موبایل وارد این سایت شوید، بخشی از قسمت‌ها قابل مشاهده نیستند؛ این نمونه از سایت‌ها مورد تأیید گوگل نیستند و امتیاز کمی به آن‌ها اختصاص داده می‌شود. اگر کاربر نتواند از طریق گوشی موبایل خود به سایت مورد نظرش به طور کامل دسترسی داشته باشد، از وبسایت خارج شده و یک سایت دیگر را برای مطالعه انتخاب می‌کند. این مسأله بسیار مهم است که سایت شما به طور کامل بر روی گوشی موبایل نمایش داده شود و کاربر بتواند به بخش‌های مختلف دسترسی یابد.

لوکال کار کنید (وبسایت محلی)

لوکال کار کردن، می‌تواند در بهینه‌سازی سایت بسیار مؤثر باشد؛ این فرآیند از فاکتور‌های مهم سئو است که می‌تواند رتبه سایت شما را بهبود بخشد. با این تکنیک کاربران می‌توانند کسب و کار شما را از طریق موقعیت جغرافیایی و جستجوی آنلاین پیدا کنند. در نتیجه دستیالی مشتریان به شما راحت‌تر شده و در نتیجه شما در کسب و کار خود موفق‌تر خواهید شد. با این روش در حقیقت شما به بازاریایی محصول یا خدمات خود می‌پردازید.

لینک‌سازی داخلی صحیح و هدفمند
لینک‌سازی داخلی نیز از دیگر نکات مهم در سئو کلاه سفید است؛ در این شرایط شما یک صفحه از وبسایت خود را به صفحه دیگری از همین سایت مرتبط می‌کنید. این کار سبب می‌شود تا بتوانید صفحات جدید را به ربات‌های گوگل نشان دهید؛ از طرفی دسترسی کاربران به سایت‌های جدید راحت‌تر می‌شود. گوگل صفحاتی که دارای لینک داخلی هستند را در رتبه‌های بالاتری قرار می‌دهد و رتبه وبسایت شما را بالاتر می‌برد.

روش‌های سئوی کلاه سفید
روش‌های سئوی کلاه سفید

اهمیت بهux

UX  می‌تواند فواید بسیار زیادی برای سایت شما داشته باشد؛ اگر به تجربه کاربری اهمیت دهید می‌توانید از مزایای آن استفاده کنید. مهم‌ترین نمونه از این مزیت‌ها عبارتند از:

 • کاهش هزینه‌ها
  • کمک به شما در افزایش تبدیل
  •  کمک به سئو شما

این کار به شما کمک می‌کند تا بهترین جواب‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست کاربر برسانید. اگر به UX وبسایت خود اهمیت دهید، می‌توانید رضایت کاربران را افزایش دهید و در نتیجه گوگل رتبه بالاتری را به شما اختصاص می‌دهد.

بازاریابی محتوا، دریچه‌ای برای درامد بیشتر

برای کسب درآمد بیشتر باید از روش‌های نوین بازاریابی استفاده کنید. شاید کمی عجیب باشد که بخواهید محتوای خود را بازاریابی کنید اما این کار می‌تواند کاربران بیش‌تری را به سایت شما بکشاند. در نهایت با بازدید بیش‌تر از سایت شما، شرایط برای فروش بیش‌تر محصولات و افزایش ارائه خدمات فراهم می‌شود. شما برای این کار می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید؛ سئو کلاه سفید تکنیک‌های مناسبی برای این ترفند ارائه کرده است. مهم‌ترین اقداماتی که برای این کار می‌توانید انجام دهید عبارتند از:

 • لینک‌سازی
  • ساخت محتوای ‌ایمیلی
  •  اشتراک‌گذاری در شبکه اجتماعی
  •  انتشار مطالب در سایت‌های معتبر

 

نشانه‌گذاری درست محتوا

یکی از مهم‌ترین موارد در سئو کلاه سفید نشانه‌گزاری‌های درست است؛ یعنی در هنگام نگارش مطالب باید دقت داشته باشید که علائم نگارشی را به درستی قرار دهید. بعد از نقطه باید اینتر ‌زده شود و علائمی ما‌نند کاما به کلمه قبل چسبیده و از کلمه بعد فاصله بگیرد. این موارد می‌تواند در خواندن مطالب توسط کاربر بسیار مؤثر باشد و افراد، مفهوم اصلی مطلب را راحت‌تر درک می‌کنند. از طرفی این کار رضایت کاربر را افزایش داده و در نتیجه رتبه شما را افزایش می‌دهد.

 بروز‌رسانی مطالب قدیمی سایت

مطابق با یکی از الگوریتم‌های مهم گوگل، به روز بودن بسیار مهم است؛ در نتیجه در سئو کلاه سفید شما باید تکنیک‌های متفاوتی را پیاده کنید، یکی از آن‌ها بروز‌رسانی مطالب قدیمی خواهد بود. با این کار تاریخ انتشار آن‌ها به روز می‌شود؛ این امر می‌تواند در جلب اعتماد کاربر بسیار مؤثر باشد؛ چرا که هر فرد می‌خواهد مطالبی جدید و به روز را مطالعه کند.
از طرفی برخی از مطالب بعد از مدتی منسوخ می‌شوند و از نظر علمی مردود اعلام می‌گردند؛ برای آپدیت کردن این مطالب می‌توانید چند عکس با کیفیت اضافه کنید. کلمات کلیدی را مطابق با آخرین قوانین جایگذاری کنید و مطالب قدیمی را به روز نمایید؛ با این کار شما توانسته‌اید با موفقیت سایت خود را بروزرسانی کنید.

توجه به سئو تکنیکال

اگر به سئو تکنیکال در وبسایت خود توجه کنید در حقیقت یکی از تکنیک‌های سئو کلاه سفید را رعایت کرده‌اید. آیا با سئو تکنیکال آشنایی دارید؟ این واژه در حقیقت زیر مجموعه‌ای از سئو است. برای بهبود سئو تکنیکال روش‌های مختلفی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:
•  عملکرد وبسایت خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید؛ با این کار وضعیت فعلی خود را از نظر سئو متوجه می‌شوید.
•  در این بررسی‌ها متوجه مشکلاتی می‌شوید و با رفع آن‌ها می‌توانید به بهبود سئو تکنیکال کمک کنید.
در این نمونه از سئو به بهینه‌سازی جنبه‌های فنی پرداخته می‌شود؛ شما با افزایش سرعت سایت خود و همچنین ساده کردن ساختار آن می‌توانید به بهبود این زیرمجموعه از سئو بپردازید. هر چه سایت‌ها سرعت بالاتری داشته باشند و استفاده از آن‌ها راحت‌تر باشد، رضایت کاربر افزایش می‌باید؛ این امر در نهایت می‌تواند در بهبود رتبه‌بندی گوگل بسیار مؤثر واقع شود.

آموزش سئوی کلاه سفید
آموزش سئوی کلاه سفید

لینک دادن به سایت‌های معتبر

از دیگر تکنیک‌های مهمی که از طرف گوگل ارائه شده است، لینک‌سازی است؛ این روش نیز یکی از ترفند‌های کاربردی سئو کلاه سفید به شمار می‌آید. آیا با واژه لینک‌سازی آشنایی دارید؟ این واژه در حقیقت همان اضافه کردن لینک داخلی یا پیوند دادن به لینک‌های خارجی است؛ یعنی کلماتی از داخل متن خود پیدا کنید و به وب‌سایت‌های خارجی معتبر لینک ‌دهید.
یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها به هنگام رتبه‌بندی سایت‌ها همین مسأله است؛ از طرفی می‌توانید در شبکه‌های مختلف اجتماعی حاضر شوید و به سایت خود لینک دهید. این کار نیز می‌تواند یک روش تبلیغاتی مدرن برای سایت شما به حساب آید؛ از طرفی اگر دیگران مطالب شما را دریافت کنند و انتشار دهند، بک لینک دریافت خواهید کرد. همه این موارد می‌تواند در افزایش رتبه سایت شما بسیار مؤثر باشد.

 

سئو کلاه سفید و سیاه و تفاوت‌های آن‌ها

در کنار سئو کلاه سفید، با واژه‌های دیگری مانند سئو کلاه سیاه نیز آشنا می‌شوید؛ این دو عبارت با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. تکنیک‌هایی که از طرف موتور جستجوی گوگل ارائه می‌شود، را با نام سئو کلاه سفید می‌شناسیم. در مقابل این واژه، سئو کلاه سیاه قرار می‌گیرد که ما ترفند‌ها و تکنیک‌هایی که برای فریب گوگل ارائه می‌شود را با این واژه می‌شناسیم. اگر می‌خواهید با عبارت سئو کلاه سیاه بیش تر آشنا شوید، باید بگوییم که این امور در حقیقت نوعی کلاهبرداری هستند؛ چون برخی از طراحان سایت به دنبال روش‌هایی می‌گردند تا بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن رتبه خود را در گوگل بهبود ببخشند. این در حالی است که اطلاعات دقیقی در مورد سئو کلاه سفید ندارند، یا این که نمی‌توانند این قوانین را به درستی اجرا کنند؛ به همین دلیل به دنبال راه‌هایی هستند تا به صورت غیر‌قانونی و با کلاهبرداری، وبسایت خود را در معرض دید افراد بیش‌تری قرار دهند.

ما در این مقاله با این روش‌ها آشنا می‌شویم اما هدف ما آموزش این روش‌ها نیست، ما قصد نداریم که این تکنیک‌ها را رواج دهیم و فقط می‌خواهیم شما را آگاه کنیم. اگر قصد دارید سایتی طراحی کنید، از هیچ یک از این روش‌ها کمک نگیرید و بدانید که این کار کاملا غیر قانونی بوده و فرد خاطی حتما جریمه‌های سنگینی باید پرداخت نماید. در سئو کلاه سفید باید حتماً از محتوا‌های بسیار با کیفیت استفاده شود و کلمات کلیدی به میزان مناسب و کاملاً استاندارد در متن به کار برود. این در حالی است که در سئو کلاه سیاه خلاف این امر اتفاق می‌افتد؛ یعنی کلمات کلیدی بدون اصول خاص و با تکرار زیاد در متن مشاهده می‌شوند. این کار کیفیت محتوا را به شدت پایین می‌آورد و تنها گوگل را فریب می‌دهد.

سرقت ادبی محتوا از دیگر ویزگی‌های این نمونه از سئو است؛ در حقیقت سازنده سایت، مطالب را از دیگر وبسایت‌ها کپی می‌کند و در سایت خود قرار می‌دهد. این کار در حقیقت یک دزدی ادبی به حساب می‌آید و اگر گوگل این مسأله را تشخیص دهد، وبسایت مورد نظر را مسدود می‌کند. از دیگر تفاوت‌های این دو نمونه از سئو، لینک‌سازی است. در سئو کلاه سفید همان طور که گفتیم باید لینک‌سازی مطابق با اصول خاصی انجام شود و شما باید از لینک‌های قابل اعتماد استفاده کنید و با روش‌های کاملاً استاندارد سایت خود را بازیابی نمایید، این در حالی است که سئو کلاه سیاه هیچ گونه اصولی برای این کار ندارد. گاهی اوقات سازندگان سایت با خرید لینک‌‌ها تلاش می‌کنند تا رتبه خود را افزایش دهند؛ این امر کاملاً خلاف قانون گوگل است و می‌تواند جریمه‌های سنگینی برای طراح سایت به همراه داشته باشد.

اگر در قسمت کامنت‌ها از لینک استفاده شود نیز گوگل آن را خلاف قانون علام می‌کند؛ این روش نیز جزء راهکار‌های سئو کلاه سیاه است. گاهی اوقات طراحان سایت خودشان پنج ستاره را به وبسایت خود می‌دهند که این مسأله نیز نوعی فریب به شمار می‌آید. تغییر مسیر‌های یواشکی، استفاده نادرست از داده‌ها یا ارائه محصولات رایگان در ازای لینک می‌تواند از دیگر ترفند‌های غیر مجاز باش؛ به طور کلی . همه این ترفند‌ها جزء راهکار‌های سئو کلاه سیاه هستند. این تکنیک‌ها ممکن است که در ابتدا گوگل را گول بزند اما هر زمانی که این موتور جستجوگر متوجه این فریب‌ها شود، طراح سایت مربوطه باید جریمه‌های سنگینی بپردازد یا حتی ممکن است که صفحه او کاملاً بسته شود.

تفاوت‌های سئوی کلاه سفید و سیاه
تفاوت‌های سئوی کلاه سفید و سیاه

کلام آخر
در این مقاله تلاش کردیم تا با تکنیک‌های سئو کلاه سفید بیش‌تر آشنا شویم. متوجه شدیم که گوگل راهکار‌هایی برای افزایش رتبه وبسایت به کاربران خودش ارائه می‌دهد که هر کدام از آن‌ها می‌توانند تأثیر بسزایی در میزان سئو آنها داشته باشد. همه این راهکار‌ها برای افزایش رضایت کاربران ارائه می‌شود و هر سایتی که بتواند سرعت بالاتری داشته و دسترسی به آن آسان‌تر باشد، رتبه بالاتری به خود اختصاص می‌دهد. از طرفی این سایت‌ها باید از کلمات کلیدی به درستی استفاده کنند تا به راحتی بتوانند به نیاز‌های کاربران خود پاسخ دهند. مجموعه ما با نام تجاری مولتی رایان آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان در زمینه سئو و دیگر خدمات ارتقا رتبه سایت می‌باشد. جهت برقراری ارتباط با مجموعه کافیست با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *