بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی چیست؟

بازاریابی محتوایی فرآیند ایجاد و توزیع دارایی ‌های دیجیتالی مانند پست ‌های وبلاگ، ویدئو ها، کتاب ‌های الکترونیکی، خلاصه ‌های فنی و راه ‌حل‌ ها و انواع محتوای دیجیتال دیگر برای ارائه اطلاعات به مخاطبان است. بازاریابی محتوایی برای موفقیت بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ضروری است. برای رتبه بندی در بالای نتایج جستجوی آنلاین، باید محتوای جذاب، با کیفیت بالا و عمیق مرتبط با صنعت، تجارت و پیام خود ایجاد کنید.

 

بازاریابی محتوایی
بازاریابی محتوایی

محتوا چیست؟

قبل از اینکه بتوانیم بر بازاریابی محتوایی مسلط شویم، باید محتوا را تعریف کنیم. محتوای دیجیتال به اشکال مختلفی از جمله مقالات، وبلاگ ها، مطالعات موردی، نمودارها، کتاب های الکترونیکی، پیشنهادات رایگان، بازی ها/ آزمون ها، پست ها/هشتگ ها در رسانه های اجتماعی، اینفوگرافیک ها، مقالات دانش، فهرست ها، موسیقی، اخبار و نظرات، پادکست ها، نظرات ارائه می شود. ، نمایش اسلاید ها، جعبه ابزار، نظرات تولید شده توسط کاربر، ویدئوها، ویجت ها، فیدهای XML و کارتون ها.

مدیریت محتوا چیست؟

همان طور که مشتریان بالقوه وارد قیف فروش می شوند، محتوا به یکی از اصلی ترین راه های تعامل کسب و کار ها با آن ها تبدیل شده است. برای بازاریابی محتوایی و برای تولید سرنخ ها، یک سیستم مدیریت محتوا برای ایجاد، مدیریت، به روز رسانی و ارائه محتوا به طور مداوم و کارآمد مورد نیاز است.

تفاوت بین بازاریابی محتوایی و مدیریت محتوا چیست؟

مدیریت محتوا از تلاش های بازاریابی محتوایی شما پشتیبانی می کند. مدیریت محتوا مجموعه‌ای از فرآیند ها و فناوری‌ هایی است که از جمع‌ آوری، مدیریت و انتشار اطلاعات به هر شکل یا رسانه پشتیبانی می‌ کنند. به عنوان مثال، مدیریت محتوا نحوه سازماندهی اسناد، تصاویر، ویدئو ها، گرافیک ها و ویدئو های دیجیتالی است که معمولاً با استفاده از سیستم مدیریت محتوا (CMS) یا پلت فرم مدیریت محتوا انجام می شود.

هدف از بازاریابی محتوایی چیست؟

بازاریابی محتوایی یک ابزار تولید سرنخ است، اما آگاهی از برند، فروش، دسترسی، تعامل و تعامل با مشتری و وفاداری را نیز افزایش می‌ دهد. همچنین به آموزش مشتریان و مشتریان بالقوه در مورد محصولات و خدمات شما، ایجاد روابط قوی‌ تر با مشتری و ایجاد حس اجتماعی در اطراف برند شما کمک می‌ کند.

بازاریابی محتوایی چگونه کار می کند؟

بازاریابی محتوایی به این دلیل کار می‌کند که مطالب آموزنده و مفیدی را در اختیار افراد قرار می‌ دهد که در حین انجام تحقیقات و سفر از طریق قیف خریدار به آن‌ ها نیاز دارند – از تحقیق و تحقیق تا تصمیم به خرید. بازاریابان محتوا با استفاده از وبلاگ‌ ها، کتاب‌ های الکترونیکی، پست‌ های رسانه‌ های اجتماعی، گرافیک و ویدیو ها، مشتریان بالقوه را جذب می‌ کنند، آن ها را درگیر می‌ کنند و آن ها را در مسیر خرید حرکت می‌ کنند.

بازاریابی محتوایی  در کنار  استراتژی های در نظر گرفته شده برای محتوا چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

بازاریابی محتوایی بر هدایت و تبدیل سرنخ ها با استفاده از موادی که تحت چتر استراتژی محتوا طراحی شده است متمرکز است.

استراتژی محتوای شما چسبی است که تمام تلاش های محتوایی شما را با اهداف سازمانی و نیازهای مشتری مرتبط می کند. این می تواند شامل استراتژی تحریریه، ساختار محتوا و حاکمیت محتوا باشد.

 

استرتژی بازاریابی محتوا
استرتژی بازاریابی محتوا

چگونه یک استراتژی بازاریابی محتوایی بسازیم

ساختن یک وب سایت با CMS می تواند به سادگی نوشتن کپی و درج تصاویر و گرافیک ها به طور مستقیم از کنترل پنل یا داشبورد باشد. بسته به پلتفرم مورد استفاده، گزینه های متعددی برای ساخت وب سایت وجود دارد.

برای تولید سرنخ و تبدیل موثر، باید این عناصر را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوایی خود در نظر بگیرید. اهدافی را مشخص کنید که مختص کسب و کار شما هستند و مکمل اهداف بازاریابی و شرکت شما هستند.

زمینه محتوای مناسب را در زمان مناسب به فرد مناسب تحویل دهید. یک نمایه مشتری ایده آل بسازید تا رفتار آنلاین آنها را درک کنید و مشتریان ایده آل شما چگونه و کجا محتوا را مصرف می کنند.

انواع بازاریابی محتوایی چیست؟

انواع مختلفی از محتوا وجود دارد که در بازاریابی محتوایی استفاده می شود. هر کدام به استراتژی‌ های ویرایشی، ساختار های محتوا، حاکمیت و برنامه‌ های بازاریابی متفاوتی نیاز دارند تا در ابتکارات بازاریابی محتوایی شما استفاده شوند. وقتی تصمیم می گیرید چه محتوایی ایجاد کنید، همه کانال های مختلفی را که ممکن است استفاده کنید در نظر بگیرید. امروزه مردم دائماً در تلفن و سایر دستگاه های تلفن همراه خود هستند. بنابراین محتوای شما باید مانند هر کانال یا پلتفرم دیگری در موبایل به راحتی قابل مشاهده و خواندن باشد.

علاوه بر این، بسیاری از مردم زمان یا تمایلی برای خواندن محتوای شما ندارند، حتی اگر فقط یک ایمیل کوتاه باشد. دارایی دیجیتال طولانی‌تر  ممکن است در استراتژی بازاریابی تلفن همراه خوب کار نکند. اگرچه یک اینفوگرافیک ممکن است، زیرا می تواند تمام نکات مرتبط را در یک تصویر ارائه دهد. یک ویدیو نیز ممکن است کار کند، زیرا از طریق تلفن همراه بسیار قابل مصرف است.

تجسم ابزار قدرتمندی است. کلمات مهم هستند، اما بیشتر به کلمات خود اضافه کنید. می توانید هنر، موسیقی، نقشه ها، بازی ها و ویژگی های مختلف تعاملی را با هم ترکیب کنید.

 

ماتریس محتوا/پیام چیست؟

ماتریس پیام یک عنصر مهم از یک استراتژی مدیریت محتوای موفق است. این نموداری است که پیام‌ های شرکت شما را خلاصه و سیستم‌بندی می‌ کند و سپس کتابخانه محتوای شما را با آن پیام تراز می‌کند.

 

چرا از ماتریس محتوا/پیام استفاده کنیم؟

تولید محتوا می‌تواند به سرعت حتی بهترین بازاریابان را تحت الشعاع قرار دهد، بنابراین این ماتریس به اولویت‌ بندی تولید محتوا کمک می‌ کند و مطمئن می‌ شود که محتوای مناسب ایجاد می‌شود – نه فقط تولید محتوا برای تولید محتوا.

بازاریابی محتوایی چگونه در حال تکامل است؟

بازاریابی محتوایی به سمت غنی سازی مخاطب و دوری از تبلیغ محصول حرکت می کند. محتوای موفق به طور فزاینده ای همدلانه تر، هدفمندتر و مشتری مدارتر خواهد بود. بیایید به چهار حوزه نگاهی بیندازیم:

دیداری

در بسیاری از موارد، اگر مخاطبان شما بتوانند آن را تماشا کنند، پیام شما بهتر می شود. ویدیو بسیار محبوب و بسیار جذاب است. به همین دلیل است که انتظار می رود انفجار و گسترش ویدئو به عنوان یک رسانه حیاتی برای بازاریابی محتوایی ادامه یابد.

کیفیت

به طور فزاینده ای، بازاریابان محتوا مجبورند مطالبی را ایجاد کنند که از بقیه متمایز باشد. برای این کار باید محتوای با کیفیتی تولید کنید. هیچ راه حلی در این مورد نیست؛ برای ارتباط با مشتریان و افزایش ترافیک، به محتوایی نیاز دارید که مختصر، به راحتی قابل درک، خوش ساخت، مرتبط و جذاب باشد.

سیار

توسعه محتوا به طور خاص برای استراتژی های بازاریابی موبایل محور ضروری است و بازاریابان محتوای باهوش همیشه به دنبال فرصت های جدید هستند. این بدان معنی است که وبلاگ ها (و سایر دارایی های دیجیتال) باید به راحتی در تلفن های هوشمند قابل پیمایش باشند و محتوای ویدیویی باید برای مشاهده در دستگاه های تلفن همراه در دسترس باشد.

 

استراتژی محتوا
استراتژی محتوا

 

جمع بندی

امیدوارم این راهنما نه تنها به این سوال که “بازاریابی محتوایی چیست؟” جواب دهد، بلکه به شما در شروع کار کمک کرده باشد. بازاریابی محتوایی قطعاً برای شروع، به زمان نیاز دارد. اما وقتی این کار را شروع کردید، می‌توانید خود را با ترافیک، سرنخ‌ها و مشتریان بیشتری بیابید. به همین دلیل است که این یک کانال بازاریابی محبوب است.

با تمام آنچه گفته شد: توصیه می کنم در ابتدا بر روی اصول تمرکز کنید. بر تولید محتوا برای مخاطبان خود تمرکز کنید. محتوایی در سطح جهانی ایجاد کنید که یک سر و گردن بالاتر از آنچه وجود دارد باشد. و سازگار باشید. سپس، پس از تسلط بر اصول، شروع به آزمایش بهینه سازی موتورهای جستجو، افزایش مقیاس و قالب های جدید محتوا (مانند ویدیوی زنده) کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *