مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی
 مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی
زانو بند کشی ورزشی

انواع زانوبند مخصوص آرتروز زانو

استفاده از زانوبند مخصوص آرتروز زانو یکی از مؤثرترین روش‌ها برای کاهش درد و مشکلات زانو می باشد این وسیله یکی از تجهیزات پزشکی بسیار کاربردی می‌باشد که متخصصان برای درمان درد‌های زانو از آن استفاده می‌کنند. این وسیله کاربردی را در انواع مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می‌دهند. آیا می‌خواهید با انواع این محصولات آشنا شوید؟ پس تا انتها همراه ما باشید تا شما را با انواع این نوع زانوبند‌ها بیش‌تر آشنا کنیم.

نحوه عملکرد زانوبند مخصوص آرتروز زانو

همان طور که می‌دانید بدن افراد به هنگام راه رفتن و یا انجام فعالیت‌های روزانه فشار‌های زیادی را تحمل می‌کند. معمولا زانو‌ها، کمر و گردن از جمله نقاطی هستند که بیش‌ترین فشار را متحمل می‌شوند. زانوبند مخصوص آرتروز زانو یکی از روش‌های درمانی می‌باشد که برای کاهش فشار و درد مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این محصول یک روش غیر جراحی می‌باشد که به کاهش فشار بر ناحیه زانو کمک زیادی می‌کند. این وسیله باعث می‌شود تا زانو‌ها صاف‌تر قرار بگیرند و از این طریق فشار کمتری را تحمل کنند. معمولاً فشار وارد شده در حین راه رفتن و یا انجام فعالیت‌های روزانه، بر روی زانو‌ها وارد می‌شود. زانوبندها کمک می‌کنند تا فشار‌های وارد شده بر این ناحیه از قسمت داخلی به سمت نواحی بیرون منتقل شود. همچنین این فشار‌ها به سمت ران‌ها نیز انتقال می‌یابد تا مفصل موجود در این قسمت کم‌ترین فشار ممکن را تحمل کند. زانوبندها بر اساس اصول کاملاً استاندارد در انواع مختلفی تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

زانوبند مخصوص آرتروز زانو
زانوبند مخصوص آرتروز زانو

انواع زانوبند مخصوص آرتروز بر اساس نوع کاربرد

زانوبند مخصوص آرتروز زانو دارای انواع مختلفی هستند و افراد با توجه به نوع نیاز خود می‌توانند یکی از آن‌ها را انتخاب کنند. برای استفاده از این محصولات پزشکی بهتر است که از یک فرد متخصص کمک بگیرید و مطابق با نظر ‌ایشان اقدام به خرید نمایید. در حالت کلی این تجهیزات از نظر نوع کاربرد به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند که به شرح زیر هستند:

 1. زانوبند پیشگیری‌کننده:

یکی از انواع زانوبندهای مخصوص آرتروز زانو همین نمونه می‌باشد که به عنوان یک وسیله پیش‌گیری‌کننده عمل می‌کند. این محصول به گونه‌ای طراحی شده است که از بروز آسیب در قسمت‌های مختلف زانو جلوگیری می‌نماید. از این رو ورزشکاران حرفه‌ای می‌توانند برای جلوگیری از آسیب در ناحیه زانو‌های خود از این زانوبند استاندارد و بسیار مؤثر استفاده کنند.

 1. زانوبند عملکردی:

این نمونه از زانوبند‌ها برای کاهش فشار مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصولات را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که بتوانند مفصل زانو را ثابت نگه دارند و درد در این ناحیه را کاهش دهند. این تجهیزات معمولاً برای افرادی مناسب است که در ناحیه زانو دچار آسیب شده‌اند و به دنبال راهی برای کاهش درد و بهبود شرایط خود هستند.

 1. زانوبند تخلیه‌کننده:

افرادی که دچار آرتروز هستند بهتر است که از این نوع زانوبند‌ها استفاده کنند. این محصولات را با استفده از پلاستیک، فوم و استیل تولید می‌کنند که فشار‌های وارد شده به زانو را به قسمت ران‌ها انتقال می‌دهند.

انواع زانوبند مخصوص آرتروز بر اساس جنس

بر اساس علم پزشکی زانوبند مخصوص آرتروز زانو را بر اساس جنس نیز به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌کنند. این محصولات از نظرجنس شامل انواع متفاوتی هستند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 1. زانوبند کشی:

این نمونه از زانوبند‌ها را به عنوان ساده‌ترین نوع بریس می‌شناسند. مواد اولیه به کار رفته در تولید آن‌ها کاملاً ضد حساسیت می‌باشد و استفاده از آن‌ها بسیار ساده است. این نوع از کالای پزشکی را در سایز‌های مختلفی تولید می‌کنند تا تمام افراد بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. از این محصولات در موارد مختلفی استفاده می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • کاهش درد در مفصل زانو
 • کاهش تورم
 • آرتروز
 • جلوگیری از بروز آسیب
 • رگ به رگ شدن
 • کشیدگی عضلانی
 • ثابت نگه داشتن مفصل
 1. زانوبند پددار:

یکی دیگر از انواع بسیار کاربردی زانوبند مخصوص آرتروز زانو همین نمونه می‌باشد. این محصول را با استفاده از پلاستیک‌های بسیار مقاوم و انعطاف‌پذیری می‌سازند. در قسمت کشکک زانو پد‌هایی قرار می‌دهند تا از مفصل‌ها محافظت کنند و از وارد شدن فشار‌های اضافی بر زانو‌ جلوگیری کند. این وسیله به عنوان درمان مکمل مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند در کاهش درد بسیار مؤثر باشد. مهم‌ترین موارد مصرف این کالا‌های پزشکی عبارتند از:

 • حمایت از مفصل
 • تق تق زانو
 • نرمی غضروف
 • کشیدگی تاندون زانو
 • کاهش درد و التهاب
 1. زانوبند آتل دار:

معمولاً برای محافظت از مفصل زانو از این محصول استفاده می‌شود. برای ساخت این کالای پزشکی از چند آتل و فنر استفاده می‌کنند تا حرکت مفصل‌ها راحت‌تر انجام شود. معمولاً در شرایطی که فرد با پیچ خوردگی، کشیدگی و یا بی‌ثباتی در این قسمت از بدن مواجه باشد، از این نوع محصولات پزشکی استفاده می‌کند.

 1. زانوبند آرتروزی:

این نمونه از محصولات، اصطکاک مفصل زانو را تا حد ممکن کاهش می‌دهند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این کالا‌ها تنظیم کردن فشار در نواحی مختلف زانو می‌باشد.

 1. زانوبند لولادار:

افرادی که جراحی زانو انجام داده‌اند، باید حتماً از مفصل این ناحیه محافظت کنند. نمونه‌های لولادار این محصولات می‌تواند گزینه خوبی برای محافظت از زانو‌ها در این شرایط باشد. این زانوبند به گونه‌ای ساخته می‌شود که هنگام خم و راست کردن زانو‌ها می‌تواند از مفصل‌ها محافظت کند.

قیمت زانو بند طبی برای آرتروز
قیمت زانو بند طبی برای آرتروز

نکات لازم هنگام استفاده از زانوبند مخصوص آرتروز

برای اینکه بتوانید از بستن زانوبند مخصوص آرتروز زانو نتایج مناسبی دریافت نمایید، باید نکاتی را مد نظر قرار دهید و استاندارد‌های لازم را رعایت کنید. این استاندارد‌ها عبارتند از:

 • استفاده از زانوبند مناسب با توجه به نظر پزشک
 • تا حد امکان از شل بستن آن خودداری کنید؛ چرا که این نحوه بستن هیچ کمکی به زانوها نمی‌کند و نمی‌تواند از این ناحیه بخوبی محافظت کند.
 • برای اینکه بفهمید چه مدت باید از این محصول استفاده کنید، بایدحتماً از پزشک کمک بگیرید تا بر اساس شدت و نوع آسیب، زمان مناسبی را برای شما تعیین کند.

طریقه بستن زانوبند مخصوص آرتروز

نحوه بستن زانوبند مخصوص آرتروز زانو در تمام نمونه‌ها یکسان نمی‌باشد. با توجه به اینکه این محصولات بسیار متنوع هستند، نحوه بستن و استفاده از آن‌ها نیز متفاوت می‌باشد. برخی از نمونه‌ها مانند یک جوراب، پوشیده می‌شوند و هنگام استفاده نیاز به رعایت نکات خاصی ندارند. برخی دیگر از نمونه‌ها دارای نوار هستند و یا تسمه‌هایی دارند که هنگام بستن آن‌ها باید بیش‌تر دقت کنید که زانو‌ها دچار آسیب نشوند. همچنین دقت داشته باشید که این تسمه‌ها بر روی کشکک زانو قرار نگیرند و در قسمت‌هایی بالایی و پایینی این ناحیه قرار بگیرند.

عوارض بستن زانوبند مخصوص آرتروز

برخی مواقع استفاده از زانوبند مخصوص آرتروز زانو با عوارضی همراه می‌باشد. این عوارض معمولاً به دلیل نحوه بستن نادرست، استفاده نامناسب و انتخاب یک نمونه غیر استاندارد به وجود می‌آیند. در صورتیکه با یکی از نشانه‌های زیر مواجه شدید، بهتر است که سریعاً به پزشک ارتوپد خود مراجعه نمایید تا علت بروز این عارضه مشخص شود.

 • بی حسی در پا
 • بثورات پوستی
 • افزایش تورم
 • افزایش درد
 • کاهش جریان خون
قیمت زانو بند کشی
قیمت زانو بند کشی

کلام اخر

زانوبند مخصوص آرتروز زانو یکی از روش‌های بسیار استاندارد می‌باشد که برای کاهش آسیب در این ناحیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول دارای انواع مختلفی می‌باشد و در موارد متفاوتی با توجه به شدت عارضه به کار گرفته می‌شود. برخی از آن‌ها برای پیشگیری از بروز آسیب در ناحیه زانو و بعضی دیگر برای کاهش درد و درمان آسیب‌های این ناحیه استفاده می‌شوند. از اینکه تا پایان در کنار ما بودید بسیار سپاسگزاریم و‌امیدواریم که از خواندن این مطلب لذت برده باشید. لطفا نظرات خود را برای ما کامنت بگذارید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *