بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال: وظیفه یک فردی که کار دیجیتال مارکتینگ انجام می دهد هدایت آگاهی از برند و تولید سرنخ از طریق کانال های دیجیتال در دسترس  می باشد و این بدان معناست که بازاریابان دیجیتال رو های خود را صرف ایجاد، ارسال یا به روز رسانی محتوا، نظارت یا مدیریت تعاملات و کمپین های اجتماعی یا انجام کارهای دیگر در تلاش برای تقویت می کنند.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ به تمام تلاش‌ هایی گفته می شود بازاریابی که از رسانه ‌های دیجیتال برای دستیابی به مشتریان و تبلیغ برند ها، محصولات و خدمات استفاده می‌ کنند، از جمله وب‌ سایت ‌ها، رسانه‌ های اجتماعی، موتور های جستجو، برنامه‌ های تلفن همراه، ایمیل، پیام‌ های متنی، و بیشتر.

 

بازاریابی دیجیتال
بازاریابی دیجیتال

کانال های دیجیتال یک شرکت

بسته به شرکت، صنعت و سابقه‌ی یک نقش، یک روز از زندگی یک بازاریاب دیجیتال اغلب شامل مدیریت کمپین های بازاریابی رسانه های اجتماعی، کار بر روی بهینه سازی موتور جستجو یا تلاش های بازاریابی موتور جستجو، نظارت بر کمپین های ایمیل و ایجاد محتوا برای یک وبلاگ شرکتی می باشد.

 

بازاریاب دیجیتال چه کاری انجام می دهد؟

یک فردی که شغل دیجیتال مارکتینگ دارد از کانال‌های دیجیتال برای دستیابی به مشتریان، ایجاد آگاهی از برند و ارتقای محصولات و خدمات استفاده می کند.

 

شناسایی فرصت های جدید برای تولید سرنخ و افزایش تبدیل

برای به حداکثر رساندن اثربخشی کمپین های بازاریابی دیجیتال با طراحان، توسعه دهندگان و متخصصان ارتباطات، در رشته های مختلف همکاری کنید.

 

بازاریابی محتوا در بازاریابی دیجیتال

بخشی از بازاریابی درونگرای بازاریابی محتوا به تولید محتوای با کیفیت بالا و توسعه‌ی یک استراتژی محتوای جامع اشاره دارد. یک فرد مسلط به دیجیتال مارکتینگ در ایجاد محتوای قانع ‌کننده در هر تعداد از اشکال و کانال‌ های مختلف، از جمله مقاله‌ ها، ویدئو ها، پادکست ‌ها در رسانه‌ های اجتماعی مختلف مهارت دارد.

مزایای بازاریابی محتوا در بازاریابی دیجیتال

بازاریابی محتوا مهم است زیرا بر سایر انواع بازاریابی دیجیتال، از SEO گرفته تا پست های رسانه های اجتماعی و ایمیل، تاثیر می گذارد. هر چیزی که مشتری فعلی یا بالقوه می خواند، محتوا محسوب می شود، و ضروری است که محتوا جذاب باشد.

 

بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا

هماهنگ کننده اتوماسیون بازاریابی

هماهنگ کننده اتوماسیون بازاریابی، بر اثرات و نتایج یک کمپین بازاریابی تمرکز دارد. همچنین یک موقعیت فنی‌تر است که در آن بهترین نرم افزار را برای کمک به کشف رفتارهای مهم مشتری پیدا خواهید کرد. شما همچنین در هنگام ردیابی عملکرد کمپین درگیر اندازه گیری، تجزیه و تحلیل وب و آمار خواهید بود.

 

بازاریابی دیجیتال از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی، همه چیز در مورد دستیابی به مخاطبان گسترده افرادی است که از کانال های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، ردیت و لینکدین استفاده می کنند و این نیاز به تدبیر کمپین های محتوای هوشمند و مرتبط دارد. یک مدیر رسانه های اجتماعی همچنین باید مراقب تعاملات خود با مردم باشد (به نوعی، جنبه خدمات مشتری در این نقش وجود دارد) و همچنین سعی کند فرصت هایی را به وجود بیاورد که در راستای جلب توجه مشتریان باشد.

 

بازاریابی ایمیلی در کنار بازاریابی دیجیتال

اگر می خواهید یک بازاریاب دیجیتال شوید، باید یاد بگیرید که چگونه به طور موثر با مشتریان از طریق ایمیل درگیر شوید. به طور کلی، تلاش ‌های بازاریابی ایمیلی شما مستقیم‌ ترین راه برای تقویت روابط با مشتریان فعلی شما، آگاه نگه داشتن آن ها با به ‌روزرسانی ‌ها و افزایش سطح تعامل آن ها با برند شما خواهد بود. البته، کمپین بازاریابی ایمیلی بسیار هدفمند و کم هزینه نیز روشی موثر برای دستیابی به مشتریان یا مشتریان هدف جدید است.

 

مزایای ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی به کسب و کار ها این امکان را می دهد که به طور مرتب مشتریان را در مورد محصولات و تبلیغات جدید به‌روز کنند. همچنین به مشتریان این امکان را می دهد که بفهمند یک شرکت چه زمانی کوپن ارائه می دهد یا فروش دارد.

ایمیل‌ها نسبت به انواع دیگر بازاریابی دیجیتال شخصی‌تر هستند. مشتریان قدردانی می‌کنند که به‌روزرسانی‌های منظم به صندوق ورودی‌شان ارسال می‌شود تا اینکه به صورت تصادفی بر سر تبلیغات قرار بگیرند.

 

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) در بازاریابی دیجیتال

سئو هنر افزایش رتبه یک وب سایت در گوگل و سایر موتور های جستجو است تا در نهایت منجر به افزایش ترافیک آن وب سایت شود. به عبارت ساده تر، افرادی که کار دیجیتال مارکتینگ انجام می دهند و همچنین در سئو تخصص دارند، در مورد کلمات و عباراتی تحقیق می کنند که ممکن است توسط مشتریانی که به دنبال اطلاعات آنلاین هستند استفاده شود، و سپس محتوای خود را حول آن پرس و جو ها تغییر شکل می دهند و در عین حال مواردی مانند نمایه سازی محتوا و ساختار پیوند را نیز در نظر دارند.

 

سئو دیجیتال مارکتینگ
سئو دیجیتال مارکتینگ

تجزیه و تحلیل بازاریابی

تجزیه و تحلیل بازاریابی به ابزار های مختلفی اشاره دارد که به شما این امکان  را می دهد تجزیه و تحلیل پس از مرگ را در مورد موفقیت تلاش های بازاریابی دیجیتال خود انجام دهید. در واقع، این یک نقطه قوت مهم بازاریابی دیجیتال است؛ اینکه اثبات بازگشت سرمایه کمپین ها بسیار ساده تر است.

اکنون می‌ توانید تفکیک‌ های بسیار دقیقی در مورد اینکه ترافیک دیجیتال شما از کجا می ‌آید و به کجا می ‌رود، کلمات کلیدی یا تصاویر موثرتر در جذب کلیک ‌ها و غیره را دریافت کنید. مرتب‌ سازی از میان این کوه اطلاعات تضمین می ‌کند که هر کمپین بازاریابی دیجیتال از کاستی‌ های قبلی درس می ‌گیرد تا مخاطبان صحیح را در حرکت رو به جلو‌ی بهتر هدف قرار دهد.

تاثیر روابط عمومی در بازاریابی دیجیتال

بازاریاب‌ های دیجیتال اغلب در تلاش ‌های شرکت خود برای به دست آوردن پوشش از سایر نشریات شرکت می‌ کنند. اعضای تیم شما را برای نوشتن مقالات تخصصی، ایده‌ هایی برای وبلاگ‌ های معروف، مجلات آنلاین، اعطای مصاحبه با روزنامه ‌های دیجیتال، پادکست‌ ها و غیره آماده می ‌کنند. این به نوبه خود به افزایش آگاهی شرکت و ایجاد رهبری آن به عنوان متخصص در زمینه خود کمک می کند.

 

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)

بازاریابی موتور های جستجو اغلب به صرف هزینه برای تبلیغات اشاره دارد، که تضمین می کند مشتریان بالقوه بیشتری را در برند یا وب سایت خود به دست آورید. ساده در مفهوم، پیچیده در اجرا: با توجه به سرمایه گذاری، تبلیغات PPC نیاز به یک راه با دقت فکر شده دارد.

جمع بندی

در عصر آنلاین، بازاریابی دیجیتال به یک جنبه جدایی ناپذیر از تجارت تبدیل شده است. شرکت ‌ها باید مجموعه‌ ای از راه‌ ها را برای دستیابی به مشتریان و تعامل با آن ها، با استفاده از تمام ابزارهایی که در اختیار دارند در یک بازار رقابتی در نظر بگیرند. از اینفلوئنسر ها گرفته تا شرکت های وابسته و سئو، مهم است که بدانید بازاریابی دیجیتال چگونه می‌تواند آینده کسب و کار شما را شکل دهد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *