مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی
 مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی
دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

عبارت (Digital Marketing) که در فارسی هم به همان ‌صورت دیجیتال ‌مارکتینگ رواج‌ دارد، بخشی‌ از بازار یابی و تبلیغات است. بازار یابی‌ دیجیتال یا دیجیتال ‌مارکتینگ در واقع مجموعه‌ ای از فعالیت‌ ها و ابزار هایی است که  به ‌منظور ارائه خدمات و محصولات در فضای دیجیتال مثل تلفن‌ همراه، وب ‌سایت ‌ها و… انجام می شود. مولتی رایان شرکتی در حوزه دیجیتال مارکتینگ هست و شما برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت شان مراجعه نمایید.

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال‌ مارکتینگ چیست؟

شاید این تصور را داشته باشید برنامه ­ها و موتورهای جستجوگر مختلف را دیجیتال مارکتینگ گویند اما این حیطه فراتر از این بوده و در آن ابزارهای دیجیتال نیز مطرح می ­باشد. به طور کلی هر گونه تبلیغات در فضای دیجیتال را بازاریابی دیجیتال (digital marketing) می­ گویند.

دیجیتال مارکتینگ در اصل در تلاش است تا با به کار گیری همه تاکتیک ها و راه کار ها از طریق ابزار های دیجیتال مثل رایانه و تلفن همراه برای محصول خود مشتری پیدا کند. برخی فعالان این حوزه معتقد هستند که اینترنت جزء جدایی ناپذیر دیجیتال مارکتینگ است و برخی دیگر معتقدند راه کار های کمی وجود دارد که نیازی به اینترنت ندارند ولی خوب در ‌اصل  تکنیک‌ های بازار یابی‌ دیجیتال مبتنی بر فضای ‌اینترنت است.

ابزار های دیجیتال ‌مارکتینگ

در حقیقت ابزار های ‌دیجیتال ‌مارکتینگ بسیار متعدد و گسترده است، این طیف وسیع نیازمند افرادی با تجربه مثل شرکت مولتی رایان است تا به خوبی بتوانند از این امکانات در مسیر پیشرفت استفاده نماید. در لیست زیر به بخشی از ابزار های دیجیتا‌ل‌ مارکتینگ اشاره می کنیم:

1) مارکتینگ به وسیله موتور جست و جو و مارکتینگ ‌ویروسی

2) سئو و مارکتینگ ‌از ‌طریق شبکه‌ های اجتماعی

3) تبلیغ موبایلی و بازار یابی‌ ایمیلی

4) مارکتینگ ‌درون گرا و مارکتینگ از طریق محتوا

5) محتوا‌نویسی و استفاده از تبلیغ های  بنری

6) بازار یابی اینفلوئنسری و مشارکت در فروش

7) تبلیغ برمبنای PPC

در مرحله بعد می خواهیم یک قابلیت بسیار مهم در کسب و کار اینترنتی را به شما معرفی کنیم.

تاثیرات سئو و استفاده از موتور های جست و جو گر در دیجیتال مارکتینگ

آیا با کلمه سئو آشنا هستید؟ چقدر درباره این مفهوم اطلاعات دارید؟ اهمیت این قابلیت برای علاقه مندان به کسب و کار در این بستر پوشیده نیست. فرض کنید شما یک فروشگاه آنلاین دارید، حال اگر سایت کاری شما در جست جو های کاربران نشان داده شود و در مقابل دید افراد باشد یک معرفی و تبلیغ خوب برای فعالیت کاری شما بوده و میزان جذب مشتری از این طریق بسیار قابل توجه و چشمگیر خواهد بود. در این میان دو ویژگی بسیار اساسی مطرح است که باید به تقویت آن بپردازید.

الف) تولید محتوای قوی و استفاده از روش های مختلف مانند محتوای ویدئویی در به انجام رساندن این کار.

ب)  تقویت شیوه های تولید و ایجاد محتوای متنوع ماند تصاویر و پوستر ها که اهمیت زیادی دارند و  شما را در پیشرفت کسب و کار خود جلو می اندازند.

شما می توانید از جست و جو گر گوگل نیز در زمینه کاری خود استفاده کرده و به معرفی کار خود بپردازید. روزانه میلیاردها جستجو در گوگل صورت گرفته و این موتور جست و جو گر به قوی ترین و محبوب ترین ابزار برای این منظور تبدیل شده است.

استفاده از بنر های تبلیاتی در دیجیتال مارکتینگ

یکی دیگر از روش های فعالیت در این بستر تولید و استفاده از بنر های تبلیغاتی می باشد. این روش به دلیل استفاده فراوان و مکرر قوت و کارایی مورد قبول را نداشته و به نوعی مخاطب آن را نادیده گرفته و وقت صرف آن نخواهد کرد. اما اگر قصد دارید از این روش برای کسب و کار خود استفاده کنید باید به شیوه ای هدف مند عمل کنید و بنر تبلیغاتی خود را به سایت های همکار و نزدیک به حیطه کاری خود فرستاده تا نتیجه قابل قبول تری را از این شیوه تبلیغ کردن دریافت کنید. برای آن که تبلیغات خوبی داشته باشید، پروژه های خود را به مولتی رایان بسپارید.

تاثیر بازار یابی‌ ایمیلی بر دیجیتال مارکتینگ

در گام بعدی استفاده از ایمیل را در کسب و کار خود به شما معرفی می کنیم. با در خواست ایمیل مخاطب و ارسال یک هدیه جذاب مانند کتاب الکترونیکی به ایمیل آن ها می توانید محصولات خود را نیز از این طریق به آن ها معرفی کرده و باز خورد مناسبی از این شیوه به دست آورید. استفاده از ابزارهای درست و مؤثر در این کار شما را به موفقیت نزدیک می کند. امروزه افراد وقت بیشتری را در این فضا گذرانده و به راحتی می توانید مخاطبین بیشتری را با کسب و کار خود آشنا سازید. همکااران ما در سئو کار برتر ، در حین انجام پروژه های شما به بررسی فعالیت رقبا نیز پرداخته و این باعث می شود که نتیجه بهتری در این مسیر بگیرید.

چگونه از شبکه های مجازی و سایت های نایز مندی در دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟                       

  شما مخاطب گرامی همچنین می توانید از شبکه های اجتماعی مختلف استفاده کرده و به توسعه کار خود بپردازید. این شبکه ها نقش بسیار مهمی در این زمینه ایفا می کنند. در این فضا شما می توانید به مخاطب خودتان نزدیک شده و با او ارتباط مؤثر برقرار کنید و از این طریق شما و  محصولات و کسب و کار شما برای مشتری ملموس تر شده و به شرایط مطلوب خود نزدیک تر خواهید شد.

از دیگر روش های تبلیغاتی استفاده از سایت های نیازمندی می باشد و شما به صورت رایگان نیز می توانید در آن به معرفی و تبلیغ محتوای خود بپردازید اما با پرداخت هزینه از امکانات بیشتری می توانید  بهره مند شوید.

یک کارشناس دیجیتال‌ مارکتینگ باید به کدام یک از ابزار های دیجیتال ‌مارکتینگ تسلط داشته باشد؟

ابتدا باید تعیین کنید از چه روشی برای کسب و کار خود می­ خواهید بهره ببرید. آیا می­ خواهید محصولات خود را به فروش برسانید یا می ­خواهید خدماتی را به مشتری ارائه دهید؟  آیا هدف شما آن است که از طریق قبول تبلیغات کسب درآمد کنید؟ یا می­ خواهید در فروش محصول همکاری به عمل آورید؟

تمام این فعالیت­ ها روش کاری مخصوص به خود را دارند که با یاد گیری و کسب مهارت در آن حیطه می ­توانید به موفقیت کاری مورد نظر خود برسید. در این مرحله با توجه به حوزه ­ای که انتخاب می­ کنید نیازمند ابزار و روش­ های آن خواهید بود پس ابتدا باید زمینه کاری خود را پیدا کنید. شما برای تائین هدف تان و استفاده از شیوه کاری تان می توانید با مشاورین ما در مولتی رایان در تماس باشید.

حال به آموزش و توضیحاتی پیرامون این مبحث پرداخته و روش های آن را بررسی می کنیم.

آموزش دیجیتال مارکتینگ
آموزش دیجیتال مارکتینگ

ابزار های دیجیتال ‌مارکتینگ چیست؟

ابزارهای استفاده شده در حوزه دیجیتال ‌مارکتینگ بسیار متنوع و گسترده هستند اما برخی از ضروری ‌ترین ابزار ها عبارتند از:

  • ابزار ترلو
  • ابزار ( Canva )
  • ابزار (Alexa)
  • ابزار(Google Search Console)
  • ابزار (Google Analytics)

ابزار  (Trello)چیست؟

ترلو  به منظور مدیریت پروژه ها است که بر‌ مبنای مدل کان‌ بان است و کاربرد های مختلفی در بیزینس‌ ها دارد. در دیجیتال مارکتینگ از ترلو برای طراحی کردن تقویم محتوایی، طبقه بندی‌کردن تسک ها در انواع کمپین‌ ها، جمع‌ بندی کردن داده های مربوط به میزان فروش و… می توان استفاده کرد.

ابزار (Canva)چیست؟

اگر در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارید به خوبی از اهمیت جذابیت بصری و داشتن گرافیک خوب مطلع هستید، اما گاهی به خاطر نداشتن توانایی کافی و یا کمبود وقت، می‌ توان از پلتفرم ‌های آماده که به صورت آنلاین عرضه می‌ شوند استفاده کرد‌. با دانلود گرافیک های موجود در این سایت طراحی و سایر سایت ها، سپس اعمال تغییرات لازم رو آن ها، می توانید قالب های متنوعی را برای انواع پست‌ ها و استوری ‌ها، پوستر ها و… داشته باشید.

 

ابزار  (Alexa)چیست؟

آیا از رتبه بندی سایت های حوزه‌ کاری خود در بازار  ایران و جهان خبر دارید؟ آیا می‌ دانید رتبه سایت شما چگونه است؟ ابزار الکسا یک نرم افزار مفید برای کمک به شما برای آگاهی از رتبه بندی سایت خود و آگاهی داشتن از وضعیت رتبه‌ بندی سایر فعالان و رقیب های کاری شما است. همچنین استفاده از نمودار های پیشرفت کار خودتان و مقایسه آن با سیار فعالین حوزه شما از نمونه خدماتی است که به شما بسیار کمک می کند. برای داشتن این نوع خدمات و اطلاعات بیشتر به سایت مولتی رایان مراجعه نمایید.

ابزار(Google Search Console)

این نرم افزار یکی از مفید ترین ابزار های ارائه شده توسط گوگل به شمار می ‌رود، از طریق این ابزار شما می ‌توانید از وضعیت انواع کلید واژه های به کار رفته در سایت آگاه شوید، می ‌توانید متوجه شوید کدام کلید واژه ها وضعیت بهتری دارند و از طریق آن ترافیک سایت شما بالا می‌ رود. همچنین می‌ توانید به بررسی عملکرد خود در زمینه سئو ی فنی سایت خود بپردازید. با تحلیل اطلاعات ارائه شده توسط این ابزار می توانید نواقص خود را رفع کرده و رویکرد بهتری اتخاذ نمایید.

ابزار  (Google Analytics)

از طریق این ابزار می توانید از وضعیت بازدید کنندگان سایت خود مطلع شوید, مثل تعداد بازدید کننده ‌های روزانه، تعداد بازدید کننده ‌های آنلاین، نحوه ورود آن ها به سایت شما (جستجو، شبکه اجتماعی و…). حتی می توانید به بررسی آن که  چه مدت در سایت شما بوده اند و از کدام قسمت سایت بازدید کرده اند نیز بپردازید. این آمار و ارقام به بهبود عملکرد سایت شما کمک قابل‌ توجهی خواهد کرد.

آموزش دیجیتال مارکتینگ

شاید شما هم جزء آن ‌دسته از افرادی باشید که در‌ جست‌ و جوی کار با در آمدی مناسب به دفعات شاهد آگهی ‌های جذب به عنوان بازاریاب یا دیجیتال‌ مارکتر  بوده ‌اید و به‌ همین‌ دلیل به ‌فکر شروع کار در حوزه دیجیتال ‌مارکتینگ افتاده باشید. غیر عادی هم نیست چرا که بسیاری از مشاغل چه جدید و چه قدیم برای این که در دنیای تجارت از سایر رقبا عقب نمانند به حوزه دیجیتال‌ مارکتینگ راه پیدا کرده ‌اند.

اما داستان‌ واقعی این جا است که تعداد کسانی که به صورت اصولی وارد این حرفه شده‌ اند خیلی زیاد نیست، پس گذراندن دوره های آموزش دیجیتال‌ مارکتینگ به شما کمک می‌کند ضمن یاد گیری این حرفه به صورت اصولی و دقیق نسبت به سایر رقبا از شانس‌ بیشتری برای جذب و یافتن فرصت‌ های شغلی ‌خوب باشید.

فعالیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ

نکته ای که در این جا حائز اهمیت است تصوری است که افراد می پندارند با صرف هزینه هرچه بالاتر در راه اندازی یک سایت به موفقیت بیشتری نیز در حرفه ی خود خواهند رسید. این تصور در حوزه دیجیتال مارکتینگ اشتباه می باشد. پیشنهاد شرکت مولتی رایان به عنوان شرکتی پیش رو در این زمینه به شما توصیه می کنیم این تصور غلط را نداشته باشید و در ابتدا کار خود را با هزینه پایین تری شروع کرده و در ادامه با پیشرفت و کسب موفقیت های بیشتر به فکر توسعه و گسترش کار خود باشید.

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

حقوق دیجیتال‌ مارکتینگ

به طور کلی فعالان این حوزه در دو رده ی مختلف جای می گیرد:

1) افرادی که تجربه کافی در این زمینه ندارند اما از دانش کافی بر خور دار اند.

۲) کسانی که ضمن داشتن دانش کافی از تجربه بالایی بر خور دار می باشند.

با یک بررسی کلی و جست و جو در آگهی های جذب کارشناس دیجیتال مارکتینگ متوجه خواهید شد که اگر شما تازه وارد این حوزه شده اید و تنها از دانش کافی بر خوردارید و تجربه زیادی در این حوزه هنوز کسب نکرده اید، در صورت داشتن یک شغل ثابت می توان انتظار یک درآمد متوسط را داشت. اما اگر یک فرد فعال در این حوزه با تجربه کاری بالا باشید مسلماً در صورت داشتن شغل ثابت حقوق بسیار بالایی خواهید داشت.

همچنین در صورتی که قصد استخدام در یک‌ شرکت را نداشته باشید، روش های درآمدی دیگری برای این حوزه کاری وجود دارد مثلاً از طریق آموزش دادن، درست کردن یک تیم و مدیریت آن قبول پروژه های مختلف و… باز هم حقوق دیجیتال ‌مارکتینگ می‌ تواند شما را راضی نگه‌ دارد.

ابعاد دیجیتال مارکتینگ

این که چگونه به ابعاد مختلف دیجیتال‌ مارکتینگ توجه می‌ کنید، نقش پر رنگی در گسترش و یا شکست روش انتخابی تان در بازار یابی‌ دیجیتال ایفا می‌کند. برای آن که موفقیت خود را تضمین کنید حتما قبل از شروع کار از مشاورین خبره ما در این حوزه و در سایت مولتی رایان کمک بگیرید.

وب سایت ها

اصلاً مهم نیست صاحب چه نوع کسب ‌و کاری باشید، مهم این است که مردم بتوانند با شما در ‌تعامل باشند و خدمات و محصولات ‌شما همیشه در دسترس مردم باشد. اکثر صاحب نظران حوزه دیجیتال‌ مارکتینگ بر این عقیده‌ اند که رسانه‌ ها و وب ‌سایت ‌ها می توانند  به ‌خوبی عملکرد‌ شما و محصولات ارائه ‌شده شما را نشان دهد.

اگر رویکردی ‌صحیح در ساخت وب سایت داشته‌ باشید، می توانید کاربران اینترنت که از سایت شما بازدید می‌کنند را متقاعد کنید که چرا بهتر است از خدمات ‌شما استفاده کنند و مزیت محصولات‌  شما نسبت به سایر رقبا چیست.  برای این کار می توانید در حوزه دیجیتال مارکتینگ  از مولتی رایان کمک بگیرید.

در اینجا نقش پر رنگ استفاده از محتوا مثل فیلم، عکس، توضیحات و… در دیجیتال مارکتینگ به خوبی مشخص می شود. به ‌عنوان یک نکته ‌کلیدی به یاد داشته‌ باشید که بهتر است از سایتی استفاده کنید که اگر کاربر در گوشی موبایل از سایت شما بازدید می کند مشکلی در دسترسی به سایت تان را  نداشته باشد.

بهینه سازی کردن موتورهای جستجو

  اگر دارای یک وب‌ سایت هستید، باید مطمئن شوید که وقتی یک کاربر کلید واژه ‌های مربوط به خدمات ‌شما و یا محصولاتی که توسط شما ارائه می‌ شوند را در موتور جست و جویی مثل گوگل سرچ می‌ کند، سایت شما در ردیف اولین نتایج موتور   های جستجو قرار بگیرد. برای دستیابی به این هدف باید موتور جستجویی مثل گوگل را قانع کنید که محتوای سایت شما آن قدر خوب است که ارزش قرار گیری در رده های نخست نتایج جستجو را دارد. استفاده اصولی از قواعد سئو می ‌تواند به شما کمک کند.

بازاریابی محتوایی

نتایج بررسی ها در حوزه دیجیتال ‌مارکتینگ به خوبی نشان‌ دهنده اهمیت بازار یابی محتوایی است. برای عملکرد موفق در این بعد از  دیجیتال مارکتینگ، شما باید حتماً از فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید تا از طریق استفاده از کلید ‌واژه های مهم، محتوا های جذاب و سرگرم کننده برای مخاطب بسازید.

همچنین شما باید در حوزه دیجیتال مارکتیگ فیلم ها و تصاویر سایت را به‌ گونه‌ای طراحی کنید که از نظر کاربران جذاب باشد و میزان بازدید از سایت شما را زیاد تر کند. شرکت مولتی رایان با در نظر گرفتن مخاطبین شما و نیاز های شان طرح هایی را برای شما آماده می کند که بیشترین جذب را در سایت ها داشته باشید.

دیجیتال‌ مارکتینگ در کسب‌ و کار

امروزه اصول ‌دیجیتال ‌مارکتینگ به ‌عنوان قسمت مهمی از بازار یابی برای همه کسب‌ و‌ کار ها می‌ باشد اصلاً مهم نیست که شما صاحب یک کسب ‌و کار‌ خانگی‌ کوچک هستید یا کسب و کارتان در مقیاس وسیعی ارائه می شود. همچنین به این که  تازه وارد دنیای ‌رقابت و تجارت شده اید یا یک فرد با تجربه در تجارت می باشید هم بستگی ندارد. علاوه بر آن ها داشتن  آنلاین ‌شاپ یا فروشگاه ی از خودتان نیز در این موضوع تاثیر خاصی ندارد و  همه کسب‌ و‌ کار ها در هر نوع و با هر مقیاسی برای داشتن فروش بهتر و ارائه بیشتر خدمات نیاز به استفاده از دیجیتال مارکتینگ دارند.

دیجیتال مارکتینگ  کمک می کند تا شما به مشتری‌ های اینترنتی دست‌ پیدا کنید تا از این طریق  بتوانید محصول‌خود را عرضه کنید. در این حیطه شما باید بسته به نوع کسب‌ و‌ کار تان  از روش‌ های بازار یابی مناسب برای گسترش کسب‌ و کار و جذب مشتری‌ های بیشتر اقدام کنید و با انتخاب تکنیک های درست دیجیتال‌ مارکتینگ حتی بتوانید کسب و کار کوچک خود را به یک کسب‌ و‌ کار موفق تبدیل کنید.

ابعاد مختلف دیجیتال مارکتینگ

به طور کلی دیجیتال مارکتینگ ابعاد مختلفی دارد که علاوه بر معرفی و تبلیغات و ایجاد ارتباط با مخاطب، شامل موارد کلیدی دیگر مانند تعریف و بررسی قیمت محصولات نیز می شود. با توجه به پیشرفت و گسترش روز افزون این بستر به طور قطع،  ابعاد مختلف آن نیز رو به رشد است و کسب آگاهی و استفاده از روش های مختلف در این بستر به توسعه فعالیت و مشاغل مختلف کمک چشمگیری خواهد کرد. در این جا ما برخی ابعاد دیجیتال مارکتینگ  را به شما معرفی خواهیم کرد.

دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار
دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار
بازار شناسی

اگر می خواهید در کار دیجیتال مارکتینگ از رقیبان تان سبقت بگیرید و برگ برند خود را داشته باشید، باید نیاز های مشتری را به خوبی شناخنه و در جهت ارائه محصولات خود از این شناخت استفاده مطلوب ببرید. انتخاب بازار مورد نظر و شروع فعالیت در آن از الزامات کاری شما می باشد.

بازار سازی

پس از انتخاب بازار مورد نظر برای کسب و کار در دیجیتال مارکتینگ، باید به طراحی یک برنامه ی دقیق و حساب شده برای معرفی کار و محصولات خود بپردازید. برای برنامه ریزی اصولی حتما به سایت مولتی رایان مراجعه نمایید.

بازار گردی

آگاهی از باز خورد های فعالیت رقبا و مشتریان و سنجش آن ها در دیجیتال مارکتینگ شما را در رسیدن به یک تحلیل خوب از بازار کمک خواهد کرد. همچنین این مسیر برای گرفتن ایده برای فعالیت های جدید نیز به شما کمک خواهد کرد.

بازار داری

در این جا شما را به داشتن یک سیستم ارتباطی قوی و مؤثر توصیه می کنیم تا بتوانید مشتریان و همکاران خود را که در واقع سرمایه های کاری شما هستند حفظ کنید و از این طریق در کار خود پیشرفت کنید. بازار داری در دیجیتال مارکتینگ  نیز از اهمیت بسیاری بر خور دار می باشد.

بازار گرمی

مارکتینگ یک فعالیت مستمر و همه جانبه بوده که باید پیوسته با اجرای برنامه ها و طرح های خود در جریان داشتن و ارتقای جایگاه کاری خود تلاش کنید. در واقع این پیگیری و استمرار در کار است که باعث پیشرفت شما می شود.

بازار گردانی

برای رسیدن به هر یک از این اهداف در حوزه دیجیتال مارکتینگ نیاز به فعالیت پیوسته و پیگیری  مستمر در کار خود دارید و با یک زیر ساخت قوی که همان برنامه ریزی ها و طرح های اجرایی شماست می توانید این روند را پیاده کرده و کسب و کار خود را به خوبی مدیریت کنید.

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی چیست؟

همان طور که از اسم آن پید است دیجیتال مارکتینگ به معنای بازاریابی اینترنتی می باشد. به عبارتی به حرفه و تخصصی گفته می شود که سیاست پیاده سازی فروش محصول یا ارائه خدمات یک شرکت به صورت آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی اعم از اینستاگرام، سایت، ایمیل، تلگرام، وب سایت و سایر موارد انجام می دهد. 

انواع دیجیتال مارکتینگ:

اگر شما از افرادی باشید که به یک حرفه یا تخصص در دیجیتال مارکتینگ به عنوان متخصص سئو یا بازاریاب و فروش اینترنتی علاقه مندید می توانید در آن حوزه فعالیت کنید. در ادامه انواع دیجیتال مارکتینگ را بررسی می کنیم.

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی اینترنتی چیست؟

یک نوع تخصص در زمینه ی فروش بیشتر و بالا بردن میزان بازدید و بازخورد در گوگل و یا شناخت و مشهور شدن برند مورد نظر در محیط مجازی در جهت بهبود روند کسب و کار آن شرکت به کار می رود.

با توجه به توضیحات بالا، مجموعه ی بازاریابی اینترنتی باید یک مدیر مارکتینگ داشته باشد تا با توانایی بالایی استراتژی بازاریابی قدرتمندی را بر اساس بازار روز ارائه دهد و بتواند به عنوان یک رهبر با در نظر گرفتن میزان بودجه، گروه را از زمان شروع تا اجرای ایده در جهت هدف مورد نظر هدایت کند. تمام کار مجموعه چه مدیر بازاریابی و چه افراد بازاریاب به صورت آنلاین در فضای مجازی فعالیت می کنند.

بازاریابی موتور جستجوگر به چه معناست؟

این حرفه به این گونه می باشد که وقتی مخاطب شما به هر طریقی و با هر لغتی برند یا محصول شما را در گوگل سرچ می کند سایت شما در بالای قسمت جست و جو به مخاطب نشان داده می شود.

سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

اکثر مردم از طریق موتور جست و جو گر مثلا گوگل به صورت آنلاین برای تحقیق، سرگرمی و خرید در مسائل مورد علاقه ی خود استفاده می کنند. بالطبع در میان جست و جوی شان به دنبال برند ها و سایت ها و یا سرگرمی هایی می گردند که در رتبه بالاتری قرار دارند.

شما از طریق سئو می توانید وب سایت خود را هم درون صفحه یعنی استفاده از کلمات مناسب برای محتواسازی و هم خارج از صفحه یعنی کار های فنی وب سایت برای مثال ساخت لینک و اجرای آن را می توانید بهینه سازی کنید.

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا به چه چیزی گفته می شود؟

همان طور که از اسم آن مشخص است از طریق متن، ویدئوهای سرگرم کننده، عکس، مقالات و استفاده از گزارش ها و وبینارهای آموزشی می توان در زمینه ی کسب و کار مورد نظرتان تبلیغات انجام دهید. در واقع با این کار علاوه بر اینکه مخاطب شما سرگرم‌ می شود و مطالبی را یاد می گیرد به او انگیزه و اشتیاق می دهید تا در مورد محصول شما کنجکاو تر شود و بیشتر تحقیق کند و احساس احتیاج به خرید محصول شما در او به وجود می آید.

تبلیغات نمایشی چیست؟

اسم دیگر آن بنر، که شبیه تبلیغات چاپی می باشد با این تفاوت تبلیغات نمایشی به صورت مجازی است و حتما از ناشران متخصص و فعال در این زمینه که مشتری های مربوط به محصول شما را می شناسند برای توزیع بنر تبلیغاتی اینترنتی تان استفاده کنید. این نوع تبلیغات یک بار تولید و گرافیک می شوند اما چندین برای مورد استفاده قرار می گیرند.

بازاریابی ایمیلی چطور انجام می شود؟

بازاریابی ایمیلی یکی از روش های است که از طریق ارسال پیام به برای ارائه ی محصول و یا خدمات خود بهترین روش ارتباطی با مشتریان تان می باشد، بازاریابی ایمیلی زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ است.

روابط عمومی آنلاین چگونه است؟

تا حدودی شبیه روابط عمومی آفلاین می باشد اما با این تفاوت که شما در فضای مجازی می توانید به صورت آنلاین با مشتری های تان ارتباط برقرار کنید تا از روند خرید و یا راضی بودن یا عدم رضایت شان آگاه شوید تا مشاوره ی سازنده و مفیدی به آن ها ارائه دهید

آموزش صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ در کرج:

ما این جا می خواهیم با آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان ، و با آموزش صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ به شما در روند و پیشرفت آن کمک کنیم. اگر در گوگل سرچ هم کنید سایت دیجیتال مارکتینگ زیادی در این زمینه برای راهنمایی تان با مطالب مفید پیدا می کنید.

این سایت های آموزش دیجیتال مارکتینگ از طریق طراحی سایت دیجیتال مارکتینگ توانسته اند هم راهنمایی برای شما باشند و هم خدمات مورد نیاز جامعه ی هدف خود را بفروشند و کسب درآمد کنند.

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چه کاربردی دارد؟

در وهله ی اول باید گفت که دیجیتال مارکتینگ یک کار مدرن و جدیدی نمی باشد چرا که اولین بازاریابی دیجیتالی انجام شده به بیش از صد سال پیش بر می گردد زمانی که رادیو اختراع شد و چند سال طول کشید تا رادیو به کالایی عمومی و در دسترس همگان تبدیل شد و از آنجا بود به فکر تبلیغ در رادیو افتادند، اولین تبلیغی که انجام شد برای فروش بلیط های اپرا بود پس کار دیجیتال مارکتینگ از آن زمان شروع شد و تا به امروز روند گسترشی خود را طی می کند تا به اوج خود برسد.

آموزش دیجیتال مارکتینگ سنتی:

باید به این موضوع توجه داشت که در آموزش دیجیتال مارکتینگ این نوع از بازاریابی با سنتی تفاوت شایانی دارد، بازاریابی سنتی یا آفلاین شامل تبلیغات بیلبورد، تبلیغات روزنامه، رادیو، و غیره که هزینه های زیادی را در بر دارد و عدم‌ توانایی در هدف گیری جامعه یا گروه مشخص نمی تواند برای برند سازی مناسب باشد و بازخورد جالبی هم ندارد.

در حالی که در رشته دیجیتال مارکتینگ با یک کلیک، یا سئو، تبلیغات در موتور های جستجو و حتی شبکه های اجتماعی تبلیغات را انجام می دهید که کاملا مقرون به صرفه می باشد از طریق همین بازاریابی دیجیتال مشتری مورد نیازتان را هدف گیری و تبلیغات بازخورد بالاتری خواهد داشت.

یعنی برای دسترسی به گروه خاص و در عین حال هزینه ی کم تر صرف کردن و اندازه گیری تحلیلی روند رشد بازخوردهای مشتری هایتان از تبلیغات انجام شده  به وسیله ی دیجیتال مارکتینگ میسر می باشد.

بازاریابی دیجیتال به چه دردی می خوره؟

بازاریابی دیجیتالی هم برای کسب و کار به کسب و کار و هم برای کسب و کار به مشتری مورد استفاده قرار می گیرد با این تفاوت سبک استراتژی هر کدام فرق می کند و بازار هدف در هر کدام چیز دیگری می باشد. یکی دیگر از تفاوت های آن این است که در بازاریابی دیجیتالی کسب و کار به کسب و کار باید بر روی این تمرکز کنید که محصول شما چه کمکی به کسب و کار طرف مقابلتان در جهت پیشرفت او انجام می دهد.

پس در این‌جا در خرید، احساسات نقشی ندارد بلکه این مشاغل باید به درک درستی از محصول برسند آن ها به این توجه دارند که به کسب و کار و باز گشت سرمایه شان می تواند چه کمکی می کند.

اما در بازاریابی دیجیتال کسب و کار به مشتری احساسات دخیل می باشد و شما به عنوان بازاریاب باید از مزایا و نتایج برند خود برای آن ها توضیح دهید. در این جا مشتری مصرف کننده می باشد ونه به فکر بازگشت سرمایه ی خود.

نکاتی راجع به دیجیتال مارکتینگ:

باید در ادامه به این نکات توجه کرد که در کار دیجیتال مارکتینگ شما باید از برندتان آگاهی کامل داشته باشید تا بتوانید مشتری خود را پرزنت کنید، و این نیاز به اطلاعات درستی از محصول و خدمات آن دارد. تمام مطالب بالا همه چیز درباره ی دیجیتال مارکتینگ به طور مفصل گفته شده است.

کلام پایانی

در عصر حاضر و با پیشرفت تکنولوژی تعداد کاربران اینترنت نیز روز به روز افزایش یافته و همین روند اهمیت استفاده از این بستر و جذب مخاطب را نمایان می سازد. در واقع استفاده از خدمات به صورت آنلاین وارد سبک زندگی افراد و جایگزین حضور و فعالیت فیزیکی گشته است. حال با توجه به این تغییرات در سبک زندگی افراد دیجیتال مارکتینگ یک روش ویژه و مؤثر در جذب افراد و فروش محصولات و همچنین ارائه خدمات گشته است.

این فعالیت در بستر اینترنت صورت گرفته و از ابزارهای موجود در آن برای برقراری ارتباط با مشتریان استفاده می شود. دیجیتال ‌مارکتینگ در چندین‌ سال گذشته به واسطه گسترش زیاد بستر ‌دیجیتال از اینترنت تا تلفن‌ همراه به ‌عنوان یک تخصص مهم شناخته می‌شود که طرفداران ‌زیادی پیدا کرده ‌است. همچنین ورود به این عرصه نیازمند کسب ‌اطلاعات همه ‌جانبه می‌ باشد.  همچنین برای اطلاعات بیشتر و گرفتن مشاوره می توانید به سایت مولتی رایان مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *