مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی

چاپ

گرافیک

6 اکتبر 2022 595 بازدید
 مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی
چاپ رنگی

چاپ

چاپ

زندگی امروز را تصور کنید اگر پروسه ی اختراع چاپ و دستگاه چاپ هرگز اختراع نشده بود . ما کتاب، مجله یا روزنامه نداشتیم . پوستر ها ، بروشور ها ، جزوه‌ ها و پست ‌ها وجود نداشتند .

عملیات چاپ به ما این امکان را می‌دهد که حجم زیادی از اطلاعات را به سرعت و به تعداد زیاد به اشتراک بگذاریم .

در واقع ، ماشین چاپ آن قدر مهم است که به عنوان یکی از مهم ‌ترین اختراعات زمان ما شناخته می شود . این امر به طرز چشم گیری نحوه تکامل جامعه را تغییر داد .

قبل از اختراع ماشین چاپ ، هر نوشته و طراحی باید با زحمت و با دست تکمیل می شد . چندین ماده مختلف برای رو نویسی کتاب ها استفاده می شد : خاک رس و پاپیروس ، موم و پوست. البته عموم مردم قادر به انجام ان نبودند و چنین کار هایی معمولاً مختص کاتبانی بود که در صومعه‌ ها زندگی و کار می کردند ..

در کل می توان گفت اصطلاح چاپ به معنای منتقل کردن نوشته ‌ها ، عکس ‌ها و مفاهیم از یک سطح بر روی سطحی دیگر است . که این سطح ممکن است از جنس هر چیزی باشد . مثلا کاغذ، پارچه و ..‌. همچنین این سطح ممکن است به تعداد بسیار بالا تکثیر شود .

چاپ
چاپ

دستگاه چاپ

شاید یکی از مهم ترین اختراعات تاریخ بشریت را بتوان اختراع دستگاه چاپ دانست . مخترع بزرگ دستگاه چاپ یوهانس گوتنبرگ بود که متولد المان است .او برای اولین‌ بار توانست در سال ۱۴۵۶ میلادی یک دستگاه چاپ تولید کند .

اما اختراع و کشف علم چاپ توسط بشریت را می توان به سال ‌ها قبل از اختراع گوتنبرگ اطلاق کرد .

در مجموع اگر بخواهیم درباره ‌ی تاریخچه‌ ی چاپ اطلاعات جمع اوری کنیم ، می توانیم دوره تکامل ان را به ۶ بخش تقسیم کنیم

دوران پیش از تاریخ

دوران باستان

دوران چینی ها

دوران هنری

دوران مکانیک

دوران فتومکانیک

 

چاپ بنر در کرج

اگر بخواهیم در ابتدا تعریفی برای بنر ارائه بدهیم ، می توانیم بگوییم تابلویی بزرگ که اطلاعاتی روی ان چاپ شده است . ‌

استفاده از بنر ها نوعی روش تبلیغاتی است که امروزه در محیط اطراف مان زیاد دیده می شود . در واقع می توان گفت یکی از کارامد ترین و اثربخش‌ ترین روش ‌های تبلیغاتی استفاده از بنر ها است.

روی بنر ها معمولا اطلاعات نوشتاری و تصویری از موضوع مورد نظر چاپ می شود تا پیام مورد نظر خود را به مخاطبان برساند . بنر ها مانند پوستر ها عمل می کنند. یعنی پیام مورد نظر را در غالب یک طرح گرافیکی و با روش‌ های هنری و خلاقانه به مخاطب عرضه می کنند .

متونی که بر روی بنر ها نوشته می شود اکثرا تبلیغاتی هستند و از جملات و عبارات زیبا برای طراحی ان ها استفاده می شود تا اثر بخشی جذب مخاطب را افزایش دهد .

اما بنر ها علاوه بر مزایایی که دارند ، دارای محدودیت‌ هایی نیز برای تبلیغ هستند .‌

البته کاربرد بنر ها فقط برای تبلیغات نیست. بلکه اگر در سطح شهر های بزرگ نگاهی بیندازیم ، بنر های اموزنده و اخلاقی و پند دهنده نیز در قسمت‌ های مختلف شهر از طرف شهرداری یا سازمان ‌های مختلف دولتی نصب شده اند. مانند بنر های مذهبی ، امر به معروف و نهی از منکر و..

افرادی در سطح هر شهر وجود دارند که کار ان ها چاپ بنر های مختلف است. ان ها با دستگاه چاپ می توانند بنر مورد نظر شما را درست همان طور که می خواهید چاپ کنند .

چاپ سررسید در کرج

سررسید ها که با نام سال نامه نیز شناخته می شوند ، ان دسته از دفاتر چند کاره هستند. نوعی دفترچه یادداشت تاریخ ‌دار که شما می توانید وقایع هر روز تان را در صفحه ‌ی همان تاریخ ثبت کنید . همچنین سر رسید ها دارای اطلاعاتی از مناسبت ‌ها و وقایع تاریخی هستند.

سررسید ها بیشتر روش تبلیغاتی قابل توجه شرکت ها و موسسات هستند. هر ساله انتشار سررسید هایی که روی جلد و در صفحات ان اطلاعاتی درباره‌ ی شرکت یا موسسه ‌ای خاص درج شده است ، دراختیار عموم قرار داده می شود .

اگر شما به دنبال چاپ سررسید هستید ، کافی است ابتدا نوع سررسید و اطلاعاتی که می خواهید در ان با بقیه به اشتراک بگذارید را مشخص کرده و به یک صرافی بسپارید .

همان طور که در بالا اشاره شد سررسید ها انواع مختلفی دارند و قیمت چاپ ان ها با توجه به نوع سررسید مورد نظر فرق می کند .

چاپ ارزان
چاپ ارزان

چاپ فتوکارت در کرج

فتوکارت‌ ها کارت‌ ها یا برچسب ‌هایی هستند که روی ان هر چیزی می تواند ثبت شده باشد . عکس ‌ها و متن ‌های زیبا که می توانند یاد اورد خاطراتی باشند یا احساسی را بیان کنند . به همین دلیل بعضی ‌ها از فتوکارت‌ ها برای هدیه دادن استفاده می کنند .

همچنین فتوکارت‌ هایی هستند که عکس اشخاص معروف روی ان ها چاپ شده است .این نوع کارت‌ ها در بین طرف داران ان اشخاص محبوبیت زیادی دارند و اغلب از کلکسیون هایی از این فتوکارت ها استفاده می کنند.

چاپ فتوکارت‌ ها به راحتی انجام می شود . شما می توانید ان ها را به صورت اماده خریداری کنید یا اینکه عکس و متن مورد نظر خود را به شخص مربوطه بسپارید و سفارش کارت دل خواه خود را با عکس مورد نظر و یا نوشته ای که مد نظر دارید سفارش دهید.

 

چاپ تراکت ارزان در کرج

تراکت یک نوع تبلیغات کاغذی است که معمولاً در یک مکان عمومی ارسال یا توزیع می شود . می ‌تواند از طریق پست ارسال یا توزیع شود و هر فردی برای کسب ‌و کار های کوچک و حتی دولت‌ ها می ‌تواند از آن برای تبلیغ یا استخدام استفاده کند .

بروشور ها روشی کم‌ هزینه برای بازاریابی و برقراری ارتباط هستند ، زیرا فقط به تکنیک‌ های اولیه چاپ نیاز دارند و نیازی به استفاده از ویژگی ها و خدمات حرفه ای چاپ ندارند و به همین دلیل از قیمت پایین تری نسبت به بقیه چاپ ها برخوردار می باشند.

یک بروشور معمولاً یک برگه چاپ شده منفرد است که حاوی یک پیام ساده است که به راحتی قابل درک است . آن ها می توانند در یک یا هر دو طرف چاپ داشته باشند . بروشور های پاسخگویی برای پاسخ به سؤالات و جزئیات یک نام تجاری در نظر گرفته شده است . قبل از خرید برای مشتریان احتمالی در فروشگاه استفاده می شود .

بروشور های پست مستقیم برای اطلاع رسانی به مشتریان بالقوه در مورد محصولات جدید یا ویژگی‌ های اضافی یک تجارت استفاده می ‌شود . آگهی‌ ها ابزار های بازاریابی مؤثری هستند که راهنمایی و دستور العمل‌ هایی برای استفاده از پیشنهادات قانع‌ کننده ارائه می‌ کنند .

تحویل آگهی به عنوان یکی از مؤثر ترین راه‌ ها برای تبلیغ کسب ‌و کار تان است، زیرا توزیع خدمات شما را با دستیابی به مشتریان بالقوه و رساندن پیام شما به دیگران ارتقا می ‌دهد .

چاپ جعبه در کرج

امروزه تقریبا هر کالایی در جعبه و بسته بندی ‌هایی به بازار عرضه می شود . تولید کنندگان کالا یکی از خریداران اصلی این جعبه‌ های چاپی هستند . این جعبه‌ ها می توانند از مواد گوناگون و همچنین در طرح‌ ها و رنگ ‌ها و اندازه ‌های مختلف طبق خواسته‌ ی خریدار ساخته شوند . اگر شما تولید کننده هستید و برای اجناس تولیدی خود نیازمند جعبه ارزان هستید , باید دنبال جعبه هایی باشید که از مقوای پشت طوسی ساخته شده اند . زیرا این مقوا ها از مقوا ها و پوشال ‌های بازیافت شده ساخته شده اند . البته این نوع جعبه ها برای محصولات بهداشتی و غذایی مناسب نیستند .

اغلب کارتون ها و جعبه های چاپی که برای غذا و خوراکی ها استفاده می شوند از مواد مخصوصی تشکیل می شوند که برای سلامتی مضر نباشد و همچنین این جعبه ها دارای مهر استاندارد غذا می باشند.

چاپ ارزان در کرج
چاپ ارزان در کرج

چاپ ارزان در کرج

به دلیل هزینه چاپ بالا اغلب مردم به دنبال دفاتری هستند که با قیمت های مناسب تر درخواست های آن ها را انجام دهد. برخی از مراکز چاپ به دلیل استفاده از دستگاه های مخصوص و کاغذ هایی متفاوت هزینه چاپ کمتری را از مشتری دریافت می کنند. دفاتر چاپی و صحافی ‌های زیادی در شهر وجود دارند که شما می توانید منصف ‌ترین ان ها را پیدا کنید و همچنین با انتخاب مواد ارزان برای محصول چاپی خود , از چاپ ارزان برخوردار شوید  .

چاپ نوین کرج

اگر شما به دنبال یکی از شرکت ‌های تخصصی چاپ در کرج هستید ، می توانید به دفتر چاپ نوین کرج اعتماد کنید . خدمات زیاد این دفتر باعث شده است تا محبیوبیت زیادی در زمینه‌ ی چاپ پیدا کند . از خدمات این دفتر می توان به : ارائه‌ ی کلیه‌ ی خدمات چاپ ، چاپ بنر، فلکس ، فاکتور، کارت ویزیت ، کارت عروسی ، اعلامیه‌ های ترحیم و ‌‌‌… اشاره کرد .

شما می توانید از طریق مراجعه به سایت چاپ نوین کرج از تمامی خدمات ان بهره مند شوید .

چاپ شبدا کرج

چاپ شبدا یکی از مراکز پیشرفته‌ ی پرینت و چاپ دیجیتال در کرج می باشد که از سال 1388 شروع به کار در زمینه‌ ی امور چاپی کرده است . می توان گفت امروزه از پیشرفته‌ ترین ماشین ‌ها و ابزار چاپ در این شرکت استفاده می شود و می تواند ان چه که دلخواه شما است را به شما عرضه کند .

کار این شرکت بیشتر در زمینه ‌ی چاپ دیجیتال است. مانند کتاب ها و مجلات دیجیتالی و …

شما می توانید با مراجعه به وب سایت ان , از اطلاعات کافی بهره مند شوید .

سولات متداول

کلمه ی چا به چه معناست ؟

ریشه ی لغو ی چاپ به معنای مهر ،اثر و نقش است .

انواع دستگاه های چاپ چیستند ؟

دستگاه چاٰپ افست ، دستگاه چاپ هلیو گراوور ، دستگاه چاپ فلکسو ، دستگاه چاپ سیلک اسکرین ، دستگاه چا تامپو ، دستگاه چاپ مخمل ، دستگاه چا لترپرس و دستگاه چاپ ایچینگ

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *