مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی

سرویس پکیج

Uncategorized @fa

2 اکتبر 2022 632 بازدید
 مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی
تعمیرات پکیچ

سرویس پکیج

سرویس پکیج

در گذشته ‌ها اکثر خانه ‌ها و ساختمان ‌ها برای گرم کردن آب و حتی محوطه‌ ی خانه موتورخانه ‌هایی داشتند تا بتوانند از آب گرم برای حمام و مصارف خانگی و حتی تجاری استفاده کنند. امروزه به ‌دلیل تکنولوژی و صنعت در این زمینه در سال ‌های اخیر دستگاه‌ های کوچک ‌تری در بازار عرضه شده‌ است که قابل نصب حتی در بالکن‌ های خانه و لاندری ‌ها و مکان ‌های محدود تر می ‌باشند، در واقع پکیج گرمایشی دستگاهی می ‌باشد با قابلیت گرم کردن آب برای مصرف خانگی و حتی تجاری که در تمام فصول می ‌توان از آن استفاده نمود.

پکیج را می ‌توان در زمستان برای گرم کردن شوفاژ‌ ها و در نتیجه گرم نمودن فضای داخلی خانه یا بخش اداری به‌ کار برد تا فضا را برای فصول سرد کاملا دلچسب و قابل استفاده نماید.

می‌ توان گفت افراد، دیگر از خراب شدن مکرر موتور ها در موتورخانه‌ ها راحت شده ‌اند و به ‌علاوه زمان صدا های ناهنجار این‌ گونه موتور ها تمام شده است صدا های موتورخانه‌ هایی که برای طبقات پایین ‌تر و نزدیک به موتورخانه‌ ها بسیار کلافه ‌کننده و گو‌ش‌ خراش بود. در واقع یکی از مزیت پکیج ‌ها نداشتن چنین صدا هایی و به‌ علاوه کوچک بودن آن نسبت به موتور های سابق می ‌باشد. در این مقاله می ‌خواهیم در مورد پکیج و تعمیر و سرویس پکیج در کرج بپردازیم.

سرویس پکیج
سرویس پکیج

عملکرد پکیج

پکیج یک سیستم جامع از دو عملکرد می‌باشد، یکی از عملکرد آن گرم کردن آب برای استحمام و سایر مصارف به‌کار می ‌رود و دومین عملکرد پکیج گرم کردن فضا و محیط خانه و اتاق ‌ها در زمستان است. در واقع سیستم ازطریق پمپ آب را به سمت رادیاتور هول می ‌دهد تا آب گرم وارد شوفاژ بشود با گرم شدن رادیاتور به‌ مرور محیط داخل خانه نیز گرم ‌تر می ‌گردد.

در کل پکیج‌ ها از سه سیستم تشکیل شده‌ اند، سیستم هیدرولیکی، سیستم گاز رسانی و در نهایت سیستم کنترلی.

هر کدام از این سیستم‌ ها متشکل از چند قطعه و عملکرد می ‌باشند برفرض مثال سیستم گاز رسانی از قطعه ‌هایی چون جرقه ‌زن، مشعل، شیر کنترل گاز، فن، و سیستم یونیزاسیون ساخته شده است.

در سیستم هیدرولیکی قطعاتی چون مبدل اصلی و ثانوی، پمپ و کنترلر ها می ‌باشند.

و در سیستم کنترلی قطعاتی چون کنترل برد، کنترل فشار و جریان آب، سنسور های دما و ترموستات نیز است.

تعمیر و سرویس پکیج در کرج

معمولا تعمیر پکیج در کرج و سرویس پکیج در کرج در حیطه‌ی موتور آن انجام می ‌گیرد در بعضی از مواقع شیر گاز و مبدل پکیج دچار مشکل و پوسیدگی می‌ شود تعمیرکار قطعه‌ ی مورد نظر را تعویض می‌ کند یا اقدام به تعمیر آن می‌نماید. اگر در قطعه‌ ی فلومتر اشکالی به‌ وجود آید آن را تعویض می ‌کند یا تعمیر می ‌نماید، اگر فن پکیج به‌ خوبی کار نکند یا دچار مشکل شود تعمیرکار فن را تعمیر می‌ نماید یا در صورتی که فن امکان تعمیر شدن نداشته باشد فن را عوض می ‌کند.

از دیگر موارد سرویس پکیج  و تعمیر پکیج هواگیری رادیاتور می ‌باشد هر چند سال یک بار پکیج به ‌دلیل املاح موجود در آب دچار رسوب می ‌شود بهتر است که تعمیر کار رسوب ‌زدایی نماید و اقدام به اسید ‌شویی پکیج کند تا دستگاه به‌خوبی تا مدت ‌های طولایی به ‌کار خود ادامه دهد.

 

نکات مهم در سرویس پکیج در کرج

_برای سرویس  کردن مبدل اصلی پکیج لازم نیست که هر زمان از اسید برای شست  و شو استفاده کنید بعضی از افراد به غلط فکر می ‌کنند برای تمیز کردن باید از اسید شویی استفاده کنند در حالی که اسید شویی برای از بین بردن رسوبات مناسب می ‌باشد تا زمانی که رسوبی نیست بهتر است از روش دیگری برای تمیز کردن مبدل اصلی استفاده کنید چرا که اسید موجب ورود آسیب و خسارت به مبدل می ‌شود شما می ‌توانید پیچ‌ های اصلی اطراف آن را با پیچ ‌گوشتی باز کنید، اطراف بنر را با یک دستمال یا روزنامه کاملا بپوشانید و با فرچه تقریبا نرم مبدل را تمیز کنید.

_یکی دیگر از قطعه ‌هایی که در بعضی از مواقع نیاز به تعمیر دارد، مشعل موجود در پکیج می ‌باشد از طریق بلوئر هوا که دمنده‌ ی باد می ‌باشد خاک ‌ها و گرد و غبار موجود در اطراف مشعل را بردارید، شما می‌ توانید قبل از اقدام به تمیز کردن مشعل ابتدا آن را خاموش کنید.

 سرویس پکیج در کرج
سرویس پکیج در کرج

_در تعمیر و سرویس پکیج الکترود دستگاه در ابتدا می ‌توانید از سمباده نرم برای این منظور استفاده کنید، به آرامی سمباده را روی الکترود بکشید به ‌طوری که یک لایه نازکی از روی الکترود کاملا برداشته شود، در ادامه دستمال را مرطوب نموده و الکترود و جرقه‌ زن را به ‌آرامی تمیز کنید، تمیز کردن الکترود و جرقه ‌زن کاملا باید به ‌آرامی صورت گیرد تا هیچ‌ گونه آسیبی به آن وارد نشود.

_برای تعمیر فن و سرویس پکیج لازم است که فن را کاملا باز کنید زیر آب گرفته و با شوینده آن را به‌ خوبی بشویید که جرم‌ ها و باکتری ‌ها از روی فن برداشته شود اما اگر با اسپری WD_40 این کار را انجام می ‌دهید دیگر نیاز به باز کردن فن و شستن آن و نصب مجدد فن نمی ‌باشد در واقع کار شما با این اسپری راحت ‌تر انجام می ‌شود شما می‌ توانید اطراف فن و یاتاقان آن را اسپری کنید در بعضی از مواقع فن نیاز به تمیز کردن ندارد بلکه با روغن ‌کاری کردن فن به‌کار می افتد و می ‌تواند روند گذشته خود را ادامه دهد.

_یکی از مواردی که نیاز به تعمیر و سرویس پکیج  دارد دودکش پکیج می ‌شود با مرور زمان دودکش پکیج احتمال آسیب یا خوردگی در آن وجود دارد پس بهتر است اقدام به تعویض آن نمایید همیشه وقتی که پکیج را روشن می ‌کنید در نصب دودکش آن اطمینان حاصل کنید و به این نکته توجه کنید که دود از دودکش به‌ خوبی خارج می‌ شود یا نه؟

_اگر برد پکیج شما نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد حتما از فرد متخصص و با مهارت در این زمینه کمک بگیرید چرا که این‌کار به مهارت و دانش نیازمند است.

_برای سرویس پکیج پمپ دستگاه از طریق آچار محفظه را باز نموده و آن را با یک شوینده کاملا شسته و مجدد در محل خودش نصب نمایید.

هشدار های خرابی پکیج

همه‌ی دستگاه‌ ها وقتی که خراب می‌ شوند یا نیاز به تعمیر دارند که هشدار ها و علائمی را در خود بروز می ‌دهند در نتیجه این هشدار ها نشان‌ دهنده ‌ی ریجکتی و خرابی آن دستگاه می ‌باشد این امر برای پکیج نیز صادق است

از عواملی که نشان ‌دهنده ‌ی خرابی در پکیج می ‌باشد می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد

_اگر فشار خروجی پکیج کم شود این امر بیانگر خرابی در دستگاه می ‌باشد

_اگر سر و صدای پکیج بیش از قبل باشد به‌ طوری که این صدا گوش‌ خراش شنیده شود نیاز به تعمیر و سرویس پکیج دارد

_اگر شعله‌ ی اصلی پکیج شبیه به روز اول پر نور نباشد با خاموش و روشن کردن مجدد آن نیز تغییری در شعله حاصل نشود نشان ‌دهنده ‌ی خرابی در پکیج می ‌باشد

_اگر آبی که استفاده می‌ کنید گهگداری گرم و گهگداری به ‌طور ناگهانی سرد می ‌شود پکیج حتما نیاز به سرویس پکیج و تعمیر دارد

_در صورتی که پکیج دمای آن بالا می ‌رود فشار پکیج هم به ‌مراتب همزمان با آن بالا رفته این روند باعث می ‌شود به دستگاه فشار وارد آید در جهت سرویس پکیج و تعمیر آن باید اقدام کنید

_اگر در قسمت گرمایشی پکیج، دستگاه به ‌طور ناگهانی دچار افت فشار شود این عامل بیانگر خرابی در دستگاه می ‌باشد

_در صورتی که متوجه شده ‌اید پکیج هر چند وقت یک ‌بار به ‌صورت انفجاری روشن می ‌شود باید پکیج را سرویس نمایید

_اگر پکیج خود به ‌خود خاموش شود یا هر چقدر تلاش کنید پکیج روشن نشود باید برای سرویس یا تعمیر کردن پکیج اقدام کنید

_اگر آب از پکیج نشت کند هر چه زود تر برای تعمیر دستگاه اقدام نمایید تا مشکل و ایراد در دستگاه به جایی بروز نکند تا پکیج خراب ‌تر نگردد و مجبور نشوید که هزینه بیشتری را برای تعمیر و تعویض قطعات آن پرداخت کنید.

انواع سرویس پکیج
انواع سرویس پکیج

انواع سرویس پکیج چگونه انجام می شود؟

تعمیر کار برای سرویس پکیج موارد زیر را به ‌صورت مرحله ‌ای انجام می ‌دهد.

در ابتدای امر اگر پکیج نیاز به رسوب‌ زدایی داشته باشد اقدام به جرم ‌گیری با اسید می ‌نماید دستگاه را هوا گیری می ‌کند، شیرگاز را تعمیر می‌ کند و پس از آن گردش هوا را کنترل می ‌نماید دودکش را ارزیابی و بررسی می‌ کند تا سالم باشد، بعد از تمام این موارد دما را کنترل می ‌کند تا از حد معین خود بیشتر یا کم ‌تر نباشد، مقدار فشار آب ورودی و خروجی را تنظیم می ‌نماید.

چرا سرویس پکیج‌ ها مهم می ‌باشد؟

علت مهم بودن سرویس پکیج این است اگر پکیج ‌ها را هر چند وقت یک ‌بار سرویس ننمایید موجب می ‌شود که به قطعات و موتور دستگاه فشار وارد می ‌آورد و باعث خرابی در دستگاه می‌ گردد به ‌طوری که مجبور می ‌شوید قطعه را عوض کنید در نتیجه مجبور می ‌شوید هزینه ‌ی بیشتری را بابت اهمال‌ کاری و سهل‌ انگاری خود پرداخت نمایید.

علائمی که نشان‌ می ‌دهد پکیج شما نیاز به سرویس پکیج دارد گرم نکردن آب می ‌باشد یا رادیاتور نمی‌ تواند فضای خانه را گرم کند چرا که پکیج قادر به بالا بردن دمای رادیاتور نیست.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *