لوازم ارایشی

لوازم آرایشی حسام

لوازم ارایشی حسام بهترین فروشگام برای تهیه لوازم ارایش میباشد

لوازم آرایشی چیست..؟!

لوازم آرایشی موادی هستند که برای حفظ ظاهر و به ‌سازی آن ، و برای بوی بدن انسان به کار می‌ روند.
لوازم آرایش شامل لوسیون ‌ها ، کرم‌ های پوست ( محافظت کننده ) و کرم‌ های مایع ، عطر ، پودر ، لاک ناخن ، رژلب ، لنز های رنگی چشم ، اسپری و ژل مو ، دئودورانت ‌ها یا همان ضد آب وها ، وسایل مربوط به نوزادان ، روغن‌ ها ، و… هستند.

لوازم آرایشی
لوازم آرایشی

در سازمان غذا و دارو ، لوازم آرایشی چگونه تعریف می‌ شوند..؟!

در سازمان غذا و دارو (ADF) آمریکا ، که مسئولیت قانون ‌گذاری محصولات آرایشی را به عهده دارند ، این محصولات را این ‌گونه تعریف می‌ کنند : محصولاتی برای استفاده بدن به منظور پا‌ک سازی ، ارتقاء جذابیت ، زیبا سازی ، و حتی تغییر ظاهر بدون تغییر در ساختار بدن و عملکرد آن.

هنر آرایش ، چگونه پدیدار شد..؟!

هنر آرایش بدن و صورت برای اولین بار توسط مردان ابداع شد…!
انسا‌ن های اولیه جزو اولین مردمانی به شمار می ‌روند که از رنگ سرخ جهت رنگ کردن استخوان مردگان شان استفاده می ‌کردند ، و حتی صورت و بدن شان را هم آرایش می‌ کردند.

البته آرایش کردن به منظور زیبایی ، توسط زنان مصری ، برای اولین بار آغاز شد ، آن ‌ها هم از رنگ سرخ برای گلگون کردن گونه و لب و حتی از رنگ سیاه جهت تیره کردن چشمان خود استفاده می‌ کردند.

این رنگ سیاه عموما از سرب و گاهی از اکسید منگنز و کربن برای تولید آن ، کمک گرفته می ‌شد.مصری ‌ها نیز جزو اولین مردمانی بودند که از پودری سبز رنگ ، برای سایه پشت چشم ، ابرو و حتی مژه ، استفاده می‌ کردند.

با مرور زمان و با ترکیب کردن این رنگ ‌ها با آهن و اکسید مس ، رنگ ‌های جدیدی مثل بنفش ، فیروزه ‌ای و… تولید شد و سایه‌ ها تنوع رنگی بیشتری پیدا کردند و افزودن پودر های سفید رنگ به مصریان این اجازه را داد تا ترکیب رنگی از سیاه به طوسی و خاکستری و سفید بسازند

بنابراین با افزودن چربی به آن ‌ها ، غلظت این مواد را تغییر دهند و اولین مواد آرایشی را تهیه کنند.در مثالی دیگر از ترکیب رنگ‌ ها ، و ابداع رنگی جدید می‌ توان گفت آنان بر پایه آلباستر و شیر اسب ، رنگ کرم روشن و پمادی به دست می ‌آوردند و برای رنگ کردن بدن ، از آن استفاده می ‌کردند.

دست و مو های خود را حنا می ‌گذاشتند و برای محافظت از پوست خود ، از چربی و روغن ‌ها بهره می ‌بردند.

 تاریخچه لوازم آرایشی.

تاریخچه لوازم آرایشی به حدود هفت هزار سال پیش باز می ‌گردد. طی قرن‌ ها و گذر زمان ، زنان از خاکستر کبریت ، و میوه ‌هایی به خصوص مانند توت فرنگی برای سایه چشم و رژلب و حتی در مواردی از ادرار پسران جوان ، جهت پوشاندن کک و مک و جوش‌ های پوست صورت شان ، استفاده می‌ کردند.

در تاریخچه ذکر شده است که زنان مصری ، جزو اولین زنانی بودند که آرایش کرده‌ اند.
هم ‌زمان با مصریان ، یونانی‌ های باستان هم ازعسل ، جهت مرطوب کردن لب‌ های خود و از چربی حیوانات که با پودر های سفید سفالی ترکیب می‌ شد ، جهت پوشاندن لک ‌های موجود روی صورت و بدن استفاده می ‌کردند .

اما.. آرایش آن‌ ها به شکل زنان مصری نبود ، و اغلب زنان رومی دوست داشتند خود را مانند زنان یونانی درآورند.
آنان برای برنزه شدن پوست شان حمام آفتاب می ‌گرفتند و ابرو و مو های خود را با مگس و مورچه له شده و زرده تخم مرغ ، سیاه می ‌کردند… و در این دوران آرایش آن ‌طور که باید ، رایج نبود.

امپراتور روم و همسرش در قرن اول میلادی ، پوست خود را با کربنات سرب که بسیار سمی است ، سفید می‌ کردند و از نوعی گچ سمی دریاچه برای آرایش چشم ‌های خود استفاده می‌ کردند ، و به علت بیماری ‌هایی که این مواد سمی و غیر استاندارد از خود به جای می ‌گذاشت ، آرایش کردن به مرور زمان ، کنار گذاشته شد.

با آعاز جنگ‌ های صلیبی ، دوباره آرایش اوج گرفت و در شمال اروپا رواج یافت ، در قرن چهاردهم ، آرایش و مراقبت از پوست بیشتر مختص نجیب ‌زادگان بود و در قرن هجدهم ، رواج عمومی پیدا کرد ، در این دوران نیز همچنان از مواد سمی برای آرایش استفاده می ‌شد و میزان سرب موجود در آن ها نیز بالا بود.

در قرن بیست الی بیست و یکم میلادی ، با صنعتی شدن جوامع و تاسیس کارخانه جات ، نحوه تولید و فرمولاسیون تولید مواد آرایشی تغییر یافت و با پیشرفته‌ تر شدن علم دانشمندان ، سعی شد تا مواد سمی مورد استفاده را با مواد طبیعی ‌تر و یا مواد غیر سمی شیمیایی جایگزین کنند

با تبلیغات روز به روز بر تعداد طرفداران و مصرف کنندگان مواد آرایشی افزوده شد..به طوری که امروزه لقب پرفروش‌ ترین محصول آرایشی رژلب است و در هر ثانیه بیست و هفت رژ ، به فروش می‌ رسد.

خرید لوازم آرایشی
خرید لوازم آرایشی

 لوازم آرایشی حسام.

لوازم آرایشی انواع مختلفی دارد:
۱- لوازم آرایشی صورت که اولین و پایه ‌ترین محصولات آرایشی است که شامل رژ گونه ، کرم  پودر ، پرایمر ، پنکک و… است.

۲- لوازم آرایشی چشم : شامل خط چشم ، سایه ‌ی چشم ، ریمل ، فرمژه و… است.

۳- لوازم آرایشی لب : شامل خط  لب ، رژ لب و مداد لب است.

۴- ابزار آرایشی : وسایلی هستند که برای استفاده‌ی راحت ‌تر از لوازم آرایش به کار گرفته می‌ شوند و شامل : تراش آرایشی ، پد آرایشی ، فرچه ، براش و… می‌ شود.

۵- لوازم آرایشی مو: برای بهبود بخشید به ظاهر مو استفاده می‌ شود و به کار گیری از انواع مختلف آن ، سبب شکل‌ گیری حالت‌ های مختلفی در مو می ‌شود و شامل : گیره‌ی مو ، کش مو ، کلیپس ، سنجاق سر ، و… می‌ باشند.

۶- لوازم آرایشی ابرو : شامل ماژیک ، سایه و مداد ابرو و… هستند.

۷- لوازم آرایشی ناخن : استفاده از این لوازم زیبایی دوچندانی به دست و انگشتان می‌ دهد و از پرکاربرد ترین لوازم آن می ‌توان به لاک ناخن اشاره کرد.

خرید رژ لب از لوازم ارایشی حسام

رژ لب شامل مواد مختلفی مانند : الکل ، موم ، رنگدانه ، روغن تشکیل شده است ، معمولا موم‌ های رژ لب از چند نوع مختلف تشکیل شده ‌اند که باعث می‌ شود به راحتی داخل لوله‌ ی قالبی قرار گیرند.

پس از ذوب شدن روغن ، موم و ترکیبات آن ، یک محلول به همراه رنگدانه انتخابی که باعث پیدایش رژ با رنگ ‌های مختلف می ‌شود ، اضافه می ‌شود.

انواع رنگ‌ ها در رژ لب به کار می ‌رود و گاهی سالم‌ ترین و بهترین رنگ ‌ها را از میوه‌ ها می ‌گیرند اما در مورد رنگ‌ های سبز و آبی ، به این حالت عمل می کنند:
در اصل مواد تشکیل دهنده‌ی رنگدانه‌ ها به نوع رژ و انتخاب تولید کنندگان لوازم آرایش وابسته است.

رنگدانه ‌ی یک برق لب یا رژ قرمز رنگِ مات ، تفاوت دارد.بعد از مخلوط شدن تمامی مواد ، دستگاه چندین ساعت آن ها را مخلوط می ‌کند و پس از استراحت دادن به آن ، این مخلوط را درون قالب‌ هایی می‌ ریزند و اجازه می‌ دهند سرد شود تا شکل نهایی خود را به دست آورد.

روی بسته بندی آن برچسب نام تجاری می ‌زنند و برای فروشندگان لوازم آرایش حمل می‌ کنندکه نام تجاری لوازم ارایشی حسام نامی اشنا و معروف است

خرید رژ لب
خرید رژ لب

خرید  ازلوازم آرایشی حسام

اصلی‌ ترین رکن در آرایش ، استفاده از لوازم آرایشی دارای استاندارد ، باکیفیت و مرغوب است ، انواع لوازم آرایشی را می ‌توان در فروشگاه ‌های معتبر آرایشی و بهداشتی خریداری کرد ، برای خرید لوازم آرایشی مو در کرج نیز می‌ توان به همین صورت عمل کرد.

لوازم آرایشی دخترانه در کرج و سایر شهر ها بسیار رواج دارد و متاسفانه ممکن است اجناس بی‌ کیفیت و تقلبی را به جای لوازم اصلی و برند قالب کنند ، از این رو مهم آن است که از مراکز معتبر مانند لوازم ارایشی حسام خرید شود.

 فروش لوازم آرایشی در کرج

فروشگاه‌ های لوازم آرایشی پرفروش‌ ترین فروشگاه ‌ها به شمار می‌ روند ، برخی از لوازم محبوبیت بیشتری بین کاربران کرجی دارد ، اگر به دنبال معروف‌ ترین لوازم آرایشی و بهداشتی در کرج و تهران هستید می‌ توانید با مراجعه به سایت‌ های معتبر لیستی از بهترین مکان‌ ها و لوازم  ارایشی حسام را به دست آورید ،.

هنگام خرید لوازم آرایشی باید به نوع پوست و موی خود توجه داشته باشید تا بتوانید لوازم آرایشی مناسب و سازگار با بدن خود را  از لوازم ارایشی حسام تهیه کنید.

 خرید لوازم آرایشی اصل از لوازم ارایشی حسام

حتما مشاهده کرده ‌اید که در برخی مراکز خرید آنلاین و حضوری و بعضی از حراجی ‌های لوازم آرایشی در کرج و حتی مترو ها ، محصولاتی مشابه محصولات اصل از برندی معروف و عالی ، با قیمتی ارزان و باور نکردنی به فروش می‌ رسد.

جالب اینجاست که به تازگی ، آگهی ‌هایی جهت خرید و فروش لوازم آرایشی دست دوم و یا در حد نو ، در برخی‌ سایت ‌های فروش محصولات ( بدون واسطه ) مشاهده شده است ، این محصولات شامل انواع لوازم آرایشی و پوستی ، مانند سایه ‌ی چشم ، رژلب ، خط چشم ، ریمل و.‌‌.. عرضه می‌ شود .

اگر چه ممکن است خرید این محصولات لوکس با قیمتی ارزان وسوسه انگیز باشد ، اما در آخر باید خسارات و هزینه‌ های بیشتری را برای جبران عوارض جانبی و آسیب‌ های ناشی از استفاده از محصولات تقلبی و فیک بپردازند.

لوازم آرایشی اصل
لوازم آرایشی اصل

 ترکیبات به کار رفته در مواد آرایشی تقلبی

با آزمایش روی لوازم آرایشی فیک کشف شد که این محصولات ، دارای مواد شیمیایی سمی و خطرناکی مانند ، جیوه ، آلومینیوم ، سیانور ، آرسنیک و در مواردی مدفوع و ادرار انسان هستند..!

با وجود آن که همچنان مقدار خیلی کمی سرب ، در لوازم آرایشی لازم است ، اما.. محصولات غیر استاندارد و فیک سرب بیشتری دارند و در کارخانه ‌های غیر بهداشتی و در مواردی بدون مجوز ، تولید می ‌شوند.

عوارض استفاده از لوازم آرایشی فیک

مصرف کنندگان لوازم آرایشی فیک و تقلبی ، عوارضی مانند واکنش‌ های آلرژیک و حساسیت‌ های پوستی ، بثورانت پوستی ، عفونت چشم ، سوختگی‌ های شیمیایی ، فشار خون بالا ، بثورانت پوستی و حتی نا باروری را گزارش داده‌ اند.

شاید در چند روز اولی که مشغول استفاده از محصولات فیک هستید ، این عوارض و نشانه ‌ها را نبینید اما با استفاده‌ی دراز مدت ، آسیب‌ های جبران ناپذیر و یا دائمی به مغز و بدن افراد وارد می‌ شود.

محصولات فیک از نظر ظاهری شباهت بسیاری به نمونه‌ ی اصلی آن دارند ، به همین سبب ، فروشندگان بدون اشاره به تقلبی بودن آن ها ، در صدد فروش آن لوازم هستند ، درست است که هر دو محصول اصل و تقلبی ، بسته بندی یکسانی دارند اما.. فرمولاسیون و ترکیبات موجود در آن ها متفاوت است .

تشخیص لوازم آرایشی فیک از اصل

برای تشخیص محصول اصل لوازم ارایشی حسام حتما باید به خوانا بودن نوشته ‌های روی بسته بندی آن ها توجه شود ، به علاوه توجه به جزئیات دقیق شکل ظاهری لوازم‌ های آرایشی و بهداشتی نیز می‌ تواند در تشخیص درستِ اصل یا فیک بودن آن محصول کمک فراوانی کند.

جمع بندی

بدن و مو ، از جمله موهبت ‌های الهی هستند و مراقبت درست و توجه به آن‌ ها بسیار ذکر شده است.
بهتر است از اجناس و محصولاتی استفاده شود که به علت عدم استاندارد و فیک بودن ، ضرر بسیاری برای بدن و حتی موی سر نداشته باشد و به این نعمت خداوندی آنطور که باید توجه شود.

با کمی تحقیق و برسی و با مراجعه به مراکز و فروشگاه‌ های معتبر  لوازم ارایشی حسام که آوازه‌ی شهرتشان راشنیده ‌ایم مراجعه کنیم و پس از کسب اطمینان از اصل بودن محصول آرایشی و پرداخت هزینه ، از بهترین اجناس استفاده کنیم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *