پکیج دیواری

توضیحات آگهی

نحوه عملکرد پکیج دیواری

از پکیج برای گرم کردن خانه و ساختمان ‌های تجاری استفاده می‌ شود. که توسط گرمایش از کف، رادیاتور، فن کوئل کار می ‌کند‌ و آب گرم مورد استفاده تک تک واحد‌‌ های هر ساختمان را تامین می ‌کند.اگر صرفه‌ جویی در مصرف انرژی برای شما مهم می ‌باشد، از ترکیب پکیج و کویل آب ‌گرم استفاده نمایید که می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. شما  با استفاده از این روش گرمای بهتری با هزینه کم تری را دریافت خواهید کرد.

انواع مختلف پکیج دیواری و زمینی:

پکیج‌ های گرمایشی بر اساس نوع سوخت شان به چهار نوع زیر تقسیم می شوند.

پکیج گازی (شامل پکیج های دیواری و زمینی بدون صدا)

پکیج گازوئیلی (این نوع فقط زمینی می باشد با امکان نصب در موتورخانه یا انباری در جایی بیرون از واحد مسکونی)

  1. پکیج دوگانه سوز(این پکیچ نیز زمینی می باشد با امکان نصب در موتورخانه یا انباری در بیرون از واحد مسکونی)
  2. پکیج برقی (دیواری و زمینی با قابلیت بی صدا بودن)
پکیج دیواری
پکیج دیواری

معایب پکیج دیواری

همان طور که خواندید پیش ‌تر به مزایای پکیج اشاره‌ ای کردیم اما مثل هر دستگاه دیگری علاوه بر مزایا پکیج معایبی هم دارد که جلوتر به آن اشاره می‌ کنیم.

در متراژ های بالای 300 متر از جمله تالار ها، بیمارستان ‌ها مورد استفاده قرار نمی‌ گیرد.

نسبت به موتور خانه ‌ها طول عمر کوتاه‌ تری دارند و سریع ‌تر خراب خواهند شد.

درون واحد مسکونی شما فضایی را اشغال می ‌کند.

برای تعمیر و سرویس پکیج خود می توانید به شرکت خدمات پکیج در کرج مراجعه نمایید.

نکات مورد توجه جهت انتخاب پکیج مناسب

یکی دیگر از معیار هایی که پکیج مطابق آن انتخاب می ‌شود متراژ محیط مد نظر شما می باسد. هر چقدر متراژ مورد نظر شما بیشتر باشد نیاز به پکیج های قدرتمند تری دارید و همچنین برخی از متراژ ها نیاز به نصب چندین پکیج دارد.

دو نوع پکیج مورد استفاده

الف) فن دار

ب) بدون فن

پکیج دیواری فن دار بهتر از بدون فن‌ ها می‌ باشند چرا که پکیج‌ های فن دار را می ‌توانید خارج از منزل یعنی درون حیاط، بالکن استفاده کنید. ولی بدون فن فقط قابلیت نصب درون منزل را دارد و به طور کلی پکیج‌ های فن دار مزایای بیشتری نسبت به بدون فن ‌ها دارند.نوع مبدل پکیج یکی از نکات مهم برای انتخاب پکیج می ‌باشد.

پکیج ‌ها در دو نوع مختلف در بازار وجود دارند:

الف) پکیج دیواری دو مبدله : در این نوع آب ‌گرم مورد استفاده و برگشتی از رادیاتور ‌ها جدا از هم گرم می ‌شوند.

ب) پکیج یک مبدله : در این نوع درحالی که آب برگشتی در حال‌ گرم شدن می ‌باشد توانایی این را ندارد که آب مصرفی محیط را تامین کند.

بنابراین از این مطلب متوجه می ‌شویم که پکیج دو مبدله بهتر از نوع یک مبدله آن می ‌باشد و اگر استفاده از آب‌ مصرفی شما بیشتر است از پکیج ‌های زمینی یا مخزن‌ دار استفاده نمایید.

انواع پکیج شوفاژ:

الف) زمینی

ب) دیواری

پ) دودکش دار

ت) فن دار

دودکش ساختمان نکته قابل توجه در انتخاب پکیج دیواری برای ساختمان تان می‌ باشد که برای رفع مشکل دودکش، در ساختمان ‌هایی که دودکش مناسب جهت به کار انداختن دستگاه ها را ندارند، دستگاه های پکیج معمولا  در دو نوع دودکش‌ دار و فن‌ دار طراحی و در بازار توضیع شده اند. شما می توانید با مراجعه به مراکز خرید پکیج دیواری در تهران و کرج با توجه به شرایطی که دارید پکیج مناسب را انتخاب کنید.

عوامل تعیین کننده مهم برای انتخاب پکیج دیواری

الف) دودکش ساختمان

ب) متراژ ساختمان

پ) مقدار مورد نیاز آب‌گرم مصرفی

ت) تامین اکسیژن مورد نیاز دستگاه

به ازای هر کیلووات توان دستگاه یک متر مربع فضا لازم می باشد.

فضای اتاق محل نصب دستگاه هم باید به محیط هوای آزاد بیرون از اتاق محل نصب دستگاه به وسیله یک دریچه دائما باز، راه داشته باشد تا اکسیژن مورد نیاز دستگاه از محیط بیرون اتاق محل نصب دستگاه تامین گردد و هم در صورت نشتی احتمالی، گاز در محیط اتاق جمع نشود.

نصب و راه اندازی پکیج دیواری

شرایط لازم برای نصب پکیج دیواری در محل مورد نظر دارای ویژگی های زیر باید باشد:

بالای اجاق گاز و یا هرگونه  وسایل گرما زا نباشد تا از هرگونه حرارت و گرما به دور باشد.

الف) حداقل فاصله دستگاه از دیوار مقابل یک ‌متر باشد.

ب) حداقل از دیوار یا کابینت مجاور از طرفین 15 سانتی ‌متر باشد.

پ) حداقل فاصله از کف تا زیر پکیج باید حدودا  120  سانتی ‌متر باشد.

ت) حداقل فاصله‌ ی عمودی از کلاهک تعدیل پکیج تا دریچه ای که دودکش دارد باید تقریبا  30 سانتی‌متری باشد.

هیچ ‌گاه نباید کلاهک تعدیل پکیج دیواری را به دریچه دودکش داخل دیوار نصب نمود و باید حداقل 30 سانتی ‌متر پایین‌ تر از دریچه دودکش نصب گردد و هر چه بتوان دستگاه را نسبت به دریچه دودکش پایین ‌تر نصب گردد بهتر می ‌باشد. زیاد شدن فاصله پکیج نسبت به جایی که  دریچه هست باعث  می شود که  مکش دستگاه زیاد تر از قبل شود.

در صورتی که قصد خرید پکیج دیواری دودکش دار دارید و می خواهید پکیج را در داخل کابینت نصب کنید، حتما توجه کنید که دستگاه برای احتراق نیاز به اکسیژن دارد و حتما باید درب کابینت کرکره ای باشد تا پکیج، اکسیژن مورد نیاز خود را از محیط دریافت کند.

تعمیرات پکیج دیواری
تعمیرات پکیج دیواری

سوخت پکیج چیست؟

سوخت ‌‌‌‌های گازی که معمولا برای تامین انرژی حرارتی مورد استفاده قرار می‌‌ گیرند، از هیدروکربن‌ های اشباع شده مانند متان (CH₄)، اتان (C2H6)، پروپان (C₃H8) و غیره تشکیل شده‌ اند. در کشور ما اغلب از گاز های طبیعی و یا گاز مایع برای  تولید انرژی مورد نیاز این پکیج ها استفاده می‌ شود. سوخت‌ های گازی به صورت گاز هستند. از ویژگی ‌های خوب این سوخت‌ ها می ‌توان به ارزان بودن آن ‌ها در ایران نسبت به دیگر سوخت‌ ها، سهولت شعله ور شدن، کنترل و بهینه ‌سازی آسان احتراق و آلودگی کمتر اشاره کرد.

مزایای پکیج های دیواری

مزایای زیادی پکیج دارد که ما شما را با آن ‌ها آشنا خواهیم کرد

منظم کردن دمای پکیج به میزان پسند خود

مستقل بودن واحد مسکونی به صورت کامل و جداگانه

نصب و راه ‌اندازی سریع و آسان

کار کردن آرام و بدون تولید صدا و آلودگی صوتی

کاهش انرژی مصرفی گاز، برق و … نسبت به سایر سیستم ‌های گرمایشی

فضای مفید محیط منزل را کمتر اشغال می ‌کند.

بالا بودن ایمنی آن چرا که دارای سنسور های دود، سنسور آب گرم

در دسترس بودن برای کنترل سیستم و تعمیر در داخل منزل

پکیج در حالت تابستانی چگونه کار می ‌کند؟

پکیج دیواری به صورت اتوماتیک زمانی فعالیت خود را آغاز می ‌کند که نیاز به آب ‌گرم باشد. هنگامی که شیر آب ‌گرم باز می ‌شود، سنسور فشار،مشعل را روشن می‌ کند و بعد از بستن شیر آب ‌گرم پکیج خاموش می‌ شود. این روش توسط برد کنترل الکترونیک فرستاده می ‌شود و مبدل حرارتی فورا آب ‌گرم را تولید می‌ کند.

عملکرد پکیج در حالت زمستانی چگونه است؟

پکیج دیواری آبگرم در فصل زمستان افزون بر گرم کردن آب مصرفی باید رادیاتور و مدار ‌های گرم ‌کننده را هم ‌گرم نماید. در این سیستم اولویت با آب گرم مصرفی می ‌باشد. وقتی شیر آب ‌گرم باز می ‌شود، سنسور برقی مدار رادیاتور را تا زمانی که آب ‌گرم مصرفی باز می ‌باشد قطع می ‌نماید. اما این مساله همیشگی نمی ‌باشد و با بسته ‌شدن شیر آب ‌گرم مدار آب ‌گرم رادیاتور وصل می‌ گردد. به این صورت که همیشه آب ‌گرم به صورت لحظه ‌ای در دسترس می ‌باشد.

به طور کلی پکیج دیواری ها نسبت به موتورخانه‌ ها از ویژگی ‌های زیر برخوردار هستند :

الف) داشتن استقلال واحد ها

ب) هزینه ‌های تعمیر و نگهداری پایین نسبت به موتورخانه

پ) هزینه ‌های مصرف انرژی کمتر

ت) عدم نیاز به فضای بزرگ نظیر موتورخانه

اگر تصمیم به تعویض موتورخانه های قدیمی خانه خود را با پکیج دیواری را گرفته ‌اید و اما توانایی جداسازی همه ی لوله‌ های شوفاژ و آب گرم را ندارید. ما به شما توصیه می کنیم که از شرکت تعمیر و سرویس در کرج کمک بگیرید. این شرکت با نیروی کار مجربی که دارد تمامی کار های نصب پکیج را برای شما از صفر تا صد انجام می دهد.

تعمیرات پکیج در تهران
تعمیرات پکیج در تهران

پکیج چگونه تعمیر می‌ شود؟

پکیج به دلیل خرابی آن تعمیر می‌ شود. برای نمونه احتمال این که پکیج آب را گرم نکند بسیار زیاد می ‌باشد. یکی از عوامل سرد و گرم کردن آب پکیج جرم گرفتن لوله‌ ها است که اجازه ورود آب را به درستی نمی ‌دهد و باعث بروز مشکلاتی در عملکرد پکیج می ‌شود.

یکی از راه حل رفع مشکل پکیج این موضوع می ‌باشد که با استفاده از مواد شوینده جرم گیر لوله ‌ها را شست و شو دهید و پس از آن با آب تمیز بشوید و دوباره لوله کشی را ببندید. یکی دیگر از دلایل این مشکل فشار کم آب است که نیاز به تعمیر ندارد.

پس بهترین کار قبل تعمیر این راه ‌حل می‌باشد که علت را پیدا کرده و سپس دست به اقدام بزنید، که در بیشتر مواقع نیازی به تعمیر نیست. اما این نکته مهم را در نظر بگیرید که اگر توانایی تعمیر پکیج را دارا نمی ‌باشید باید از شرکت ‌های تعمیر سرویس پکیج مانند شرکت تعمیر پکیج در کرج کمک بگیرید.

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پکیج دیواری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *