گالری نقاشی

توضیحات آگهی

گالری نقاشی ( هنری )

گالری نقاشی هنری به اتاق یا ساختمانی گفته می ‌شود که هنر های تجسمی ، تابلو های نقاشی و سایر آثار به دلایل مختلفی مانند فرهنگ ، بازاریابی ، زیبایی ‌شناسی ، و… در آنجا به نمایش گذاشته می ‌شود.

• گالری نقاشی یا موزه ‌ها دارای چه آثاری هستند..؟!

این گالری یا موزه‌ ها می ‌توانند شامل ، آثار هنر های تزئینی ، لباس محلی ، مجسمه ‌سازی ، نقاشی ، عکس ، چاپ دستی و… باشند.

• گالری نقاشی ( هنری ) چیست..؟!

گالری‌ ها کاربری و شاخه‌ های متفاوتی دارند و امروزه در ایران و سایر کشور ها بر تعداد گالری ‌ها روز به روز افزوده می ‌شود.

تعداد گالری‌ های موجود در شهر تهران و کرج معمولا از سایر شهر ها بیشتر است و با زیاد شدن این گالری‌ های نقاشی ، هنرمندان انتظار کمتری برای برگزاری گالری خود خواهند کشید و امکان معرفی آثار هنری جدیدشان بیشتر از گذشته افزایش پیدا خواهد کرد.

گالری نقاشی
گالری نقاشی

• گالری تابلو نقاشی در تهران

شهر تهران جزو بیست و هفتمین شهر بزرگ جهان است که صد ها نگار خانه و گالری هنری نقاشی را در خود جای داده است ، گالری سیحون از جمله قدیمی ‌ترین گالری نقاشی ‌های تهران است و قدمت آن به سال ۱۳۴۵ مربوط می‌ شود و کوچک ‌ترین گالری شهر تهران است و وسعت آن تنها به اندازه‌ی وسعت یک پنجره است.

سالانه در نگار خانه و گالری ‌های شهر تهران ، بیش از هزار نمایشگاه‌ های هنری برپا می ‌شود و از این رو تهران را به قطب هنری کشور در زمینه دارا بودن گالری نقاشی ( هنری ) بدل کرده است.

• گالری نقاشی آنلاین


نمایشگاه‌ های بسیاری جهت خرید و فروش اینترنتی و آثار هنری در شهر تهران و کرج وجود دارد ، مشاهده و خرید تابلو های نقاشی ، چاپ و طراحی آن گالری نقاشی در کنار دیگر آثار هنری هنرمندان جوان و مشهور و آثار متنوع از آن ها در دسترس افراد خواهد بود.

با مراجعه به این گالری‌ های آنلاین می ‌توان بعد از مشاهده ، انتخاب و سفارش خرید اینترنتی ، تابلوی نقاشی را بعد از تحویل به درستی مشاهده کنید و در صورت داشتن تمایل نهایی ، خرید اینترنتی مورد نظر خود را تکمیل کنید ، و این بدان معنا است که گالری آنلاین شما را در جهت داشتن خاطری آسوده‌ تر به هنگام خرید کمک خواهد کرد.

“البته تمامی این ویژگی هایی که نام بردیم مربوط به همه  گالری‌ های آنلایی که  در کرج هستند نمی ‌شود و فقط  بعضی  از این گالری‌ ها دارای این  شرایط هستند و این امکانات را در اختیار شما خریداران محترم قرار می ‌دهند.”

• گالری نقاشی پُر فروش و مدرن.


گالری نقاشی
‌های پر فروش و مدرنی در تهران وجود دارد
که با هدف ترویج و توسعه هنر در سال ‌های گذشته تاسیس شده ‌اند و امکان دارا بودن بخش ‌هایی از جمله خوش نویسی ، نقاشی ، عکس ، طراحی ، خط ، مجسمه ، دیجیتال ‌آرت ، و خرید و فروش سایر آثار هنری است.

برخی گالری‌ ها سعی دارند تا نقش خود را در توسعه پایدار اقتصاد هنر ایفا کنند و به هم ‌اندیشی و گرد آوری هنرمندان بیردازند.

امروزه با افزایش تعداد گالری‌ های تهران و سایر شهر ها ، علاوه بر ایجاد رونق بازاری در زمینه‌ ی هنر ، بستری برای هنرمندانی که نیاز دارند تا آثار هنری خود را به نمایش بگذارند فراهم شده است ، میزبانی از بازدید کنندگان ، تبلیغات ، فروش آنلاین آثار هنری ( در هر زمینه ) و… از جمله فعالیت‌ های هنرمندان است ، البته بهتر است هنرمندانی که تصمیم دارند اثرات هنری خود را در گالری نقاشی به نمایش بگذارند ، بهتر است از افرادی که قبلا در این زمینه فعالیت داشته‌ اند ، مشورت و توضیحات لازم را دریافت کنند.

گالری نقاشی مدرن
گالری نقاشی مدرن

• نمایشگاه نقاشی رایگان.

گاهی برای برخی هنرمندان ، معنا و مفهوم هنر های شان آن چنان دارای ارزش و اهمیت است که قصد دارند جهت ترویج و مشهور شدن اثرات خود ، نمایشگاه‌ های رایگان در کرج برگزار کنند ، آنان هنر و کار خود را تنها برای بازاریابی مالی یا به جهت درآمد زایی دنبال نمی ‌کنند و می ‌دانند ارزش کار های هنری شان ، فراتر از این‌ ها حائز اهمیت است.

سالانه نمایشگاه‌ های رایگان نقاشی بسیاری در شهر کرج برپا می ‌شود و علاقه‌ مندان به هنر و بازدید از این مکان ‌ها می ‌توانند با پیگیری اخبار و اطلاعیه‌ ها در مورد برپایی این نمایشگاه ‌ها در نزدیکی محله ‌شان در شهر کرج یا سایر شهر ها ، به آنجا مراجعه و لذت ببرند.

• گالری نقاشی رنگ روغن و سایر سبک‌ ها در کرج

بسیاری از گالری‌ های نقاشی برای تمامی آثار هنری در کرج و دیگر شهر ها ارزش و احترام قائل بوده و به تمامی سبک ‌های هنری احترام می‌ گذارد ، در اصل هنر به معنی تفاوت در نگرش ‌ها در تمامی سنین و فرهنگ‌ ها است و قرار بر این نیست که تمامی مدل‌ ها و سبک ‌ها مورد پسند باشد.

این گالری‌ ها به شهرت هر چه بیشتر و شناخته شدن صاحبان اثر کمک فراوانی کرده و از این بابت هراسی ندارند و هیچ وقت نگاهی از بالا به پایین به هیچ کدام از هنرمندان نخواهند داشت چرا که فقط هنر آن ها را ملاک قرار می‌ دهند و از روی سابقه ، سطح مالی ، محل زندگی ، شهر سکونت و یا جنسیت هنرمندان ، در مورد کارِشان قضاوتی نمی ‌کنند.

نکته قابل توجه اینجا است که این گالری‌ ها سعی دارند تا خود را مطابق با نیاز های روز و پیشرفت ، همراه کنند و همواره به روز باشند‌ و به هنرمندان به چشم رقیب یا منبعی برای کسب درآمد نگاه نمی ‌کنند.
درب این گالری ‌نقاشی ها همواره به روی علاقه ‌مندان باز است و دارای فضا های متنوع و به دور از افسردگی و دلگیری بوده است و انتخاب فضا ها با اختیار هنرمندان است.

• اجاره ‌ی گالری نقاشی در کرج

بار ها سوالاتی در رابطه با اینکه “چرا بعضی از گالری‌ ها مبالغ بسیار بالایی را برای برگزاری گالری هنرمندان ، دریافت می‌ کنند..؟!”

هنرمندان باید توجه داشته باشند در قبال پولی که می‌ پردازند چه خدماتی دریافت می‌ کنند و این که آیا خدمات ارائه شده ، تاثیرات مثبت و کافی برای شناخته شدن هنرمند و آثار او در کارنامه ‌ی هنری ‌اش ، داشته است یا خیر..!

برخی از صاحبان گالری ممکن است به علت قرار گیری گالری ‌شان در نقاط بالای شهر و مکان ‌های لوکس و عالی که هزینه‌ ی اجاره‌ ی واحد های مسکونی در آنجا خیلی بالا است ، باید هزینه ‌ی این چنینی از هنرمند دریافت کنند..! این عمل اوضاع نا بسامان عرصه‌ ی گالری‌ داری سرچشمه می‌ گیرد و برخی گالری داران ، در کمال تاسف با آن رو به ‌رو هستند.

همین رویه ناعادلانه مسبب آن است که برخی هنرمندان با استعداد و خوش ذوق که کار خود را به تازگی آغاز کرده ‌اند ، برخلاف میل خودشان ، و مشکلات اقتصادی ، آینده‌ی هنریشان را قربانی کنند.

اجاره گالری نقاشی
اجاره گالری نقاشی

• حمایت گالری نقاشی از هنرمندان

یکی از وظایف مهم گالری داران ، حمایت از هنرمندان و معرفی ‌شان در عرصه‌ ی جهانی است ، اما.. تعداد معدودی از آن ها نقش خود را جهت معرفی هنرمندان به درستی انجام می ‌دهند.
بعضی از گالری ‌داران مکانی را تحت عنوان حراجی به راه می ‌اندازند و آثار معدودی از هنرمندان نامی و معاصر کشور مان در آن ها خرید و فروش می ‌شود ، و در این چرخه ‌ی معیوب ، تنها سرمایه و پول در جریان است و آثار با ارزش هنرمندان گمنام ، هیچ جایی در آن گالری ‌ها نخواهند داشت.

همواره سوالاتی بدون پاسخ ، درباره‌ی هزینه‌ های نجومی برپا کردن گالری برای هنرمندان به وجود می ‌آید ، از این رو هنرمندان می‌ بایست قبل از برپا کردن نمایشگاه ، هدف خودشان را تعیین و تکلیف شان را با برگزاری نمایشگاه معلوم کنند.

مواردی از قبیل این که :
آیا موارد ذکر شده و هزینه‌ی پرداختی ، کفاف نیاز‌ و توقعات هنرمند را می‌ دهد..؟!
آیا هدف هنرمند در پی معرفی خودش و آثارش تلقی می ‌شود یا صرفا در پی استفاده از واژه‌ های لاکچری است..؟!
آیا هنرمند با امید آنکه استادی مشهور به نمایشگاهش بیاید و با او عکس بگیرد نمایشگاه گالری نقاشی اش را برپا می ‌کند یا اینکه قصد دارد که خودش یکی از همین اساتید شود..؟!
و…
هنرمندان پس از برسی و انتخاب گالری نقاشی مورد پسند شان ممکن است هزینه ‌های بسیار بالایی بپردازند و گاهی همین هزینه‌ ها ممکن است تا هنرمندان تازه کار در ابتدای شروع کار شان عواقب بسیار زیادی برایشان در پی داشته باشد.

• گالری‌ داری از دیروز تا به امروز

گالری ‌ها با مفهوم حرفه ‌ای و کاربردی خود شان ، در گوشه و کنار شهر کرج ، تهران و دگر شهر ها وجود دارند و مشغول به کار هستند ، استاندارد هایی دارند و شاید هر اثری را به نمایش نگذارند ، برخی از آن ها فقط آثار تخصصی و برخی دیگر تنها نقاشی خط ، نقاشی حجم ، و برخی دیگر هر دو هنر را روی دیوار های خود می ‌پذیرد ، و در اغلب موارد از پس فروش تمامی یا تعداد معدودی از آثار برمی ‌آیند.

بعضی از گالری ‌دار ها نیز به طور منصفانه‌ تری عمل کرده و از هنرمندان مبلغ ورودی نمی‌ گیرند اما ، سی الی سی و پنج درصد یا درصد هایی دیگر از مبلغ فروش آثار را ، از هنرمند دریافت می ‌کنند.

۱- چرا برخی از گالری‌ ها مبالغ زیادی برای اجاره ، از هنرمندان دریافت می ‌کنند..؟!

بعضی از گالری ‌دار ها ملاک‌ هایی برای گرفتن اجاره دارند.
مثلا  یکی از این ملاک‌ ها ، به علت قرار گیری گالری‌ شان در نقاط بالای شهر است که خرید یا اجاره خانه در آنجا هم نیازمند پول زیادی است ، و این طور تصور می ‌شود که برخی دیگر از گالری ‌داران ، به شهرت هنرمند توجه دارند ، هرچه شهرت و سابقه هنرمند بیشتر باشد ، اجاره‌ی بیشتری باید بپردازد..!

۲- حمایت گالری نقاشی از هنرمند چگونه شکل می‌ گیرد..؟!

بسیاری از گالری داران برای تمامی هنرمندان در تمامی سنین ارزش قائل بوده و بدون در نظر گرفتن جنسیت ، سن ، محل سکونت و سابقه کار آن ها ، با گرفتن اجاره مناسب ، گالری خود را در اختیار هنرمندان ، به منظور ترویج هنر و شناخته شدن آنان ، می ‌گذارند.

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گالری نقاشی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *