مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی

نصب ایزوگام در کرج

خدمات ساختمان

10 سپتامبر 2021 1474 بازدید
 مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی
نصب ایزوگام در کرج

نصب ایزوگام در کرج

ایزوگام را می توان نامی گوش آشنا دانست که هرکسی دست کم یکبار آن را شنیده است. با این حال بد نیست بدانید که ایزوگام در واقع نام تجاری نوعی عایق ضد نم و رطوبت است. از این عایق برای پوشاندن سطوح مختلفی همچون پشت بام، استخر و… استفاده می شود. ایزوگام از مشتقات نفت بوده و کاربرد اصلی آن جلوگیری از نفوذ آب به سطوح گوناگون است.

تماس با ایزوگام کرج : 09126631270

 

نصب ایزوگام در کرج
نصب ایزوگام در کرج

ایزوگام

ایزوگام در حال حاضر جزو کاربردی ترین عایق های رطوبتی محسوب می شود؛ البته عایق بندی رطوبتی ساختمان ها در گذشته به شیوه سنتی و با استفاده از موادی همچون آسفالت و قیر گونی انجام می شد. سپس عایق های رطوبتی روی کار آمدند و با توجه به برتری هایشان جایگزین روش سنتی عایق بندی شدند.

به طوری که امروزه در مراحل مختلف ساخت و ساز یعنی پی، فوندانسیون، ایزولاسیون دیوارها، سرویس ها و پشت بام از عایق رطوبتی استفاده می شود. این عایق در واقع یک پوشش مقاومتی از جنس قیر و الیاف مصنوعی است. این لایه پوششی با استفاده از گرما به سطح مورد نظر چسبانده می شود. به این ترتیب آب و رطوبت به لایه زیرین نفوذ نخواهد کرد.

البته عمر این عایق به طور میانگین پس از 10 سال به پایان رسیده و باید فکری به حال تعویض آن نمایید. در خصوص طول ایزوگام نیز باید بگوییم که این عایق رطوبتی در قالب رول های 10 متری تولید و عرضه می گردد. در واقع این محصول را می توان برای پوشش محیطی به مساحت 10 متر مربع بکار گرفت.

به گفته متخصصین ایزوگام کرج  در هنگام نصب ایزوگام باید نکته ای مهم را مد نظر قرار دهید؛ مبنی بر این که لایه های عایق در زمان نصب با یکدیگر همپوشانی پیدا می کنند. در نتیجه برای عایق بندی مکان هایی همچون بام باید مقدار بیشتری ایزوگام را خریداری نمایید. چنانچه لایه های عایق رطوبتی هم پوشانی کافی را نداشته باشند رطوبت از لایه های میانی به داخل ساختمان راه خواهد یافت. حتی ممکن است عایق رطوبتی طبله کند و دچار آسیب شود.

نصب ایزوگام در کرج
نصب ایزوگام در کرج

نصب ایزوگام در کرج

روی هم رفته نصب ایزوگام در کرج را می توانید برای سطوح مختلف زیر انجام دهید: سطوح سیمانی، آسفالت، سنگ، فلز، ایرانیت، چوب، پلاستیک و… از اینها گذشته در انتخاب ایزوگام به عنوان یک عایق رطوبتی باید یک سری موارد مهم را مد نظر قرار دهید. از جمله این که عایق انتخابی شما از کیفیت مناسبی برخوردار باشد؛ چرا که در غیر این صورت پس از سپری شدن مدت کوتاهی کارایی خود را از دست می دهد و شما را نیز دچار دردسر خواهد کرد.

نصب اصولی و صحیح عایق رطوبتی نیز اهمیت زیادی دارد؛ زیرا هرگونه نصب غیر استاندارد موجب کنده شدن این عایق می شود. با این حساب برای نصب ایزوگام در کرج توصیه می کنیم به سراغ مراکز معتبری همچون نمایندگی ایزوگام در کرج بروید. از جمله این نمایندگی ها می توان به شرکت نصب ایزوگام در کرج  اشاره کرد. به این ترتیب نصب عایق توسط افرادی خبره و کاربلد انجام خواهد شد.

متخصصانی که می دانند بهترین زمان برای اجرای ایزولاسیون بام بعد از انجام اموری همچون شیب بندی، دورچینی و سایر کارهای ساختمانی بالای بام است. در حالی که عایق کاری سرویس های بهداشتی باید بعد از به اتمام رساندن تاسیسات برق، مکانیکی و همین طور شیب بندی کف ها انجام گیرد. از طرفی بعد از تست نیز روی آن فوراً باید با ملات پوشانیده شود.

خرید ایزوگام در کرج و راهنمای نصب آن

چنانچه قصد خرید و فروش ایزوگام در کرج را دارید و همچنین مایل به نصب این نوع عایق رطوبتی هستید باید با توجه به نکات زیر اقدام نمایید:

 • در ابتدای امر کیفیت و مرغوبیت عایق رطوبتی را مد نظر قرار دهید. زیرا هر چقدر هم که نصب عایق را به افراد متخصص واگذار نمایید مادامی که از کیفیت خوبی برخوردار نباشد؛ به نتیجه دلخواهتان دست نخواهید یافت. در این شرایط با مراجعه به نمایندگی ایزوگام در کرج نه تنها بابت کیفیت عایق رطوبتی دغدغه ای نخواهید داشت؛ بلکه قیمت ایزوگام در کرج نیز برایتان مقرون به صرفه خواهد بود. به این ترتیب می توانید عایقی استاندارد، سالم و درست و حسابی را با ارزانترین قیمت ممکن خریداری نمایید.
 • یکپارچه بودن سطوح مورد دیگری است که در هنگام خرید و نصب ایزوگام باید به آن توجه شود. لازم به ذکر است سطوح لیزی همچون سرامیک یا حتی فلز برای نصب عایق رطوبتی چندان مناسب نیستند؛ چرا که با گذر زمان امکان جدا شدن ایزوگام و سر خوردن آن وجود دارد. در مقابل سطوح سیمانی و بتنی را بدون هیچ مشکلی می توان عایق کاری نمود.

در خصوص سطوحی مانند دیوارهای آجری نیز باید بگوییم به خودی خود برای عایق بندی مناسب نیستند. در این شرایط نصاب های حرفه ای ایزوگام موسوی  دست بکار شده و با زیر سازی محیط را آماده نصب می کنند. منظور از زیر سازی نیز سیمان کاری، استفاده از پرایمر، قیر و… است.

 • تمیز و آماده کردن سطح گامی دیگر جهت نصب عایق رطوبتی محسوب می شود. با این حساب در صورت وجود برآمدگی هایی همچون انتهای میله گرد، سر ستون یا هر شی تیز دیگری ابتدا باید فکری برای بریدن آنها نمایید. به طوری که با سطح مورد نظرتان برای عایق بندی به طور کامل تراز شوند. ناگفته نماند برای عایق بندی پشت بام ها پیش از هر کاری باید کولر و منابع آب را جمع کنید.
 • بد نیست بدانید در هنگام نصب ایزوگام در کرج حتی شرایط اقلیمی و آب و هوایی نیز اهمیت دارد؛ بنابراین نصب عایق رطوبتی در روزهایی با احتمال بارش باران، برف یا تگرگ به هیچ وجه توصیه نمی شود. از اینها گذشته نصب ایزوگام در هوای زیر صفر درجه و روی سطوح یخ زده کار درستی نیست؛ زیرا پایین بودن دمای هوا از خاصیت الاستیکی ایزوگام می کاهد. به تبع آن نیز ممکن است لایه های این عایق رطوبتی دچار ترک خوردگی شوند.
 • شیب بندی بام و ماهیچه گیری زوایا از دیگر موضوعاتی است که در خرید و نصب ایزوگام در کرج باید به آن توجه شود. در واقع هرچه شیب بندی و ماهیچه گیری بهتر و دقیق تر انجام شود به همان نسبت آب کمتری جمع شده و رطوبت کمتری نیز جذب می گردد. طبق پرس و جوی انجام شده از کارشناسان نصب ایزوگام در کرج شیب بندی بام به طور استاندارد باید بین 1 الی 3 درصد انجام گیرد. به این صورت که به ازای هر یک متر از طول باید یک تا سه سانتی متر ارتفاع را تغییر دهید.

قیمت ایزوگام در کرج

به منظور آگاهی از قیمت ایزوگام در کرج کافی است با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. البته موارد مختلفی بر قیمت این محصول اثر می گذارد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد: دارا بودن نشان استاندارد، ضمانت نامه کتبی شرکت، بیمه نامه معتبر، آب و هوای منطقه مورد نظر برای ایزوگام کاری، مکان انتخابی برای ایزوگام کردن و…

همان طور که گفته شد ایزوگام فرآورده ای نفتی است که به عنوان لایه محافظت کننده از ساختمان ها در برابر نفوذ آب بکار می رود. البته عایق کاری بام و دیوارهای ساختمانی با روش های مختلف سنتی و مدرن امکان پذیر است. در میان ایزوگام کاری را می توان جزو روش های مدرن، رایج و مهم تر از همه ارزان قیمت به حساب آورد. این محصول از چندین لایه حفاظتی تشکیل شده که موجب بهبود کیفیت عایق کاری می شوند.

لایه های تشکیل دهنده ایزوگام

عایق های رطوبتی در برابر عوامل جوی یعنی برف، باران و به طور کلی رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارند. این مقاومت و دوام از  لایه های تشکیل دهنده این عایق ناشی می شود. بگذارید این طور بگوییم یک ایزوگام با کیفیت شامل لایه هایی از جنس زیر است:

 • قیرهای صنعتی و طبیعی
 • لایه های ایجاد کننده استحکام یا همان بافت (تیشو)
 • لایه های بیرونی (برای انعکاس نور، حفاظت از ایزوگام در مقابل تابش اشعه فرابنفش خورشید و همین طور کاهش جذب گرما در تابستان)
 • لایه پلی اتیلن یا پودر معدنی یا فویل آلومینیوم
 • پلی استر
 • مواد افزودنی مخصوص لایه پلی اتیلن

نحوه تولید ایزوگام

عایق های رطوبتی را معمولاً بر اساس نوع محصول در اقسام دو لایه یا تک لایه تولید می کنند. به طور کلی در تولید ایزوگام به نحوه زیر عمل می شود:

 • در ابتدا تیشو و پلی استر وارد تشتک قیر شده و سپس با مواد پرایمری یا قیر دمیده ترکیب و آغشته می شود. در نهایت نوبت به تنظیم ضخامت ایزوگام می رسد.
 • اکنون ورق آلومینیوم را به لایه آغشته شده به مواد می چسبانند و برای سرد شدن وارد حوض آب می کنند.
 • در گام بعدی پلاستیک را به لایه پشت آن می افزایند و ایزوگام را وارد آسانسور ذخیره سازی می کنند.
 • در آخر از فن های خشک کننده برای عملیات خشک کردن ایزوگام استفاده می کنند. زیرا به این ترتیب می توان عایق رطوبتی تولید شده را رول کرده و به صورت مخروطی درآورد.

 

ناگفته نماند عایق رطوبت از نظر ضخامت انواع مختلفی دارد. در تولید بهترین و با کیفیت ترین ایزوگام باید به موارد مختلفی توجه شود؛ از جمله ویژگی های گوناگون فیزیکی و شیمیایی این محصول. از طرفی حتی بسته بندی و نگهداری ایزوگام نیز دقت فراوانی می طلبد. زیرا به این ترتیب عمر این لایه محافظتی افزایش یافته و عایق بندی ساختمان به بهترین نحو ممکن انجام خواهد شد. از اینها گذشته یکی از مزایای اصلی ایزوگام قابلیت نصب آن در انواع سطوح صاف، شیبدار و حتی دیوارها است.

نصب ایزوگام در کرج
نصب ایزوگام در کرج

موارد کاربرد ایزوگام

ایزوگام علاوه بر مقاومت بالا وزن سبکی نیز دارد در نتیجه یک عایق رطوبتی بسیار عالی محسوب می شود. به این ترتیب به کمک آن می توان عایق بندی کلیه اماکن زیر را انجام داد:

 • قسمت های مختلف ساختمان همچون پی، پشت بام، نما، ایرانیت، سرویس بهداشتی، پارکینگ های طبقاتی، لوله آب گاز نفت و…
 • استخرها
 • مخازن آب، سدها، کانال‌های آبیاری
 • تونل‌ها
 • سردخانه‌ها
 • پل‌های هوایی
 • باند فرودگاه
 • مرغداری‌، دامداری و…
 • زیرسازی برای احداث روف گاردن و…

 

مزایای نصب و خرید ایزوگام در کرج

وقتی صحبت از عایق بندی می شود ایزوگام به دلایل زیر گزینه  بسیار مناسب و در دسترسی به حساب می آید و مزایای فراوانی دارد:

 • مقاوت بالا در برابر گرمای بالای 120 درجه و سرمای منفی 5 درجه سانتی گراد
 • سبکی وزن (هر متر مربع از ایزوگام در حدود 4 کیلوگرم وزن دارد)
 • منعطف بودن
 • قابلیت نصب روی زیر سازی های مختلفی همچون بتن، آسفالت، موزاییک
 • قابلیت نصب روی انواع سطوح صاف، شیبدار
 • عدم انبساط و انقباض در مقابل فشارهای احتمالی ( به دلیل داشتن لایه پلی استری)
 • پوسیده و شکسته نشدن در کوتاه مدت
 • عدم نیاز به برف روبی و…

روی هم رفته این لایه پوششی را می توان در شرایط مختلفی به کار گرفت. مشروط به این که از ابزارهایی همچون چسب ایزوگام و پرایمر استفاده شود و مهم تر از همه زیرسازی مناسب ایجاد گردد.

معایب نصب ایزوگام

نصب عایق رطوبتی به خودی خود عیب و ایراد چندانی ندارد مگر این که به صورت غیر اصولی  برای پوشش دهی نمای ساختمان بکار گرفته شود. در این صورت از یک سو خطراتی برای ساختمان پیش خواهد آمد؛ و از سوی دیگر نیز درگیر مشکلات قانونی با شهرداری خواهید شد. از اینها گذشته ایزوگام جزو مواد قابل اشتعال است که در تولید آن از قیرهای صنعتی یا طبیعی استفاده می شود. با این اوصاف در هنگام نصب آن نکات ایمنی و ضروری باید به طور کامل رعایت شود.

اکنون تصور کنید چنین ماده ای را در نمای ساختمان و پوشش دیوارها بکار ببرند؛ در این صورت کافی است حوادثی همچون آتش سوزی رخ دهد. همین موضوع موجب سرایت آتش به  دیگر طبقات ساختمان و ایجاد خطرات جانی و مالی بیشتری می شود. با این تفاسیر قبل از انتخاب عایق برای دیوارهای بیرونی ساختمان و همین طور نمای آن باید بررسی مفصلی در مورد ایمنی و نکات فنی انجام گیرد.

انواع ایزوگام

در بررسی تنوع عایق های موجود در بازار باید بگوییم که این محصول بر اساس ماده تشکیل دهنده اش به دو دسته زیر تقسیم می گردد:

 • پلیمری
 • دمیده

در تقسیم بندی دیگر آن که بر مبنای لایه های بکار رفته انجام می گیرد عایق های تک لایه و دو لایه را داریم. عایق های رطوبتی بر اساس روکش نیز از یکدیگر تمایز می یابند؛ چرا که برخی از آنها روکش آلومینیومی داشته و برخی دیگر نه. از نظر شکل ظاهری نیز دو دسته ایزوگام برش خورده و معمولی وجود دارد. در ادامه بررسی مختصری درباره انواع نامبرده شده این عایق خواهیم داشت.

ایزوگام تک لایه

این محصول تنها از یک لایه تیشو پلی استر قیر اندود شده ایجاد شده است. کاربرد اصلی آن را نیز می توان پوشش دهی محل های ناصاف دانست. فرض کنید قصد عایق بندی گوشه دیوارها یا اماکن دارای پستی و بلندی های فراوان را دارید. در این صورت توصیه می کنیم حتماً به سراغ ایزوگام تک لایه بروید.

بد نیست بدانید که این لایه پوششی اگرچه استحکام کمتری نسبت به دیگر انواع عایق دارد؛ اما از انعطاف بیشتری برخوردار است. با این حساب استفاده از آن در محیط های با رطوبت بسیار زیاد پیشنهاد نمی شود. مگر این که دو لایه از ایزوگام تک لایه را روی هم نصب کنید. به این ترتیب عایق بندی شما مقاومت بیشتری خواهد داشت.

بنا بر آنچه گفته شد ایزوگام های تک لایه برای محل هایی با رطوبت کمتر مناسب تر هستند. از اینها گذشته عایق بندی با آنها ارزانتر تمام شده و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

ایزوگام دو لایه

این نوع عایق یک لایه پلی استر را به همراه یک لایه تیشو اضافی برای استحکام بیشتر دارد. همچنین در تولید آن از لایه های قیر و فویل استفاده می شود. با این تفاسیر محصول گفته شده ضخیم تر بوده و برای عایق بندی بام، دیوارها و به طور کلی محیط های بسیار مرطوب مناسب است. ضخامت این محصول به طور معمول چیزی در حدود 3 الی 5 میلی متر می باشد.

در مقایسه میان عایق تک لایه و دو لایه باید به گرانتر بودن نوع دو لایه آن اشاره کنیم. به اضافه این که عایق دو لایه انعطاف چندانی ندارد؛ در نتیجه برای عایق بندی گوشه و کنار محیط یا حتی مکان های ناهموار آن طوری که باید نمی توان روی آن حساب کرد.

ایزوگام پلیمری

این محصول را از قیر با خلوص 60 الی 70 درصد تولید می کنند. توجه داشته باشید چنین قیر خالصی از تقطیر نفت خام در پالایشگاه ها حاصل می شود. از دیگر اجزای تشکیل دهنده عایق پلیمری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پلی آستر
 • تیشو
 • لایه آلومینیم
 • فیلم پلی اتیلن
 • پودر تالک
 • مواد APP
 • پوشال گونی پلاستیکی

لازم به ذکر است کلیه مواد نامبرده در دستگاه ساخت پلیمر ریخته شده و پس از میکس شدن پخته می شوند. آنچه از این پخت و پز بدست می آید مایع پلیمری است که وارد خط تولید شده و از آن ایزوگام حاصل می گردد.

ایزوگام دمیده

قیر دمیده شده از ترکیبات اصلی این لایه پوششی است. چنین قیری از دمیدن هوا به یک مازوت یا نفت کوره ای حاصل می شود. این محصول در مقایسه با نوع پلیمری ایزوگام کیفیت پایین تر و عمر کوتاه تری دارد. از طرفی قیر دمیده شده نسبت به قیر خالص نرم تر بوده، در مقابل تغییرات دمایی حساسیت کمتری داشته و نفوذ پذیری آن نیز کمتر است. کاربرد این نوع قیر را بیشتر می توان  در ساخت ورق های پوشش بام، باتری اتومبیل و اندودکاری دانست.

ایزوگام روکش آلومینیومی

در میان انواع مختلف عایق، ایزوگام  با روکش آلومینیومی بهترین نوع عایق برای پشت بام ها محسوب می شود. این محصول حتی برای عایق بندی انواع سقف های تخت و شیبدار نیز به خوبی جوابگو است؛ چرا که استحکام، دوام و ماندگاری بالایی دارد. افزون بر اینها آلومینیوم روکش شده بر این عایق حدود 85% نور خورشید را منعکس می کند. بنابراین این محصول نه تنها برای گرمای تابستان مناسب است بلکه در سرمای زمستان نیز کارایی خواهد داشت.

ناگفته نماند روکش آلومینیومی این عایق موجب افزایش سرعت ذوب شدن برف و یخ نشسته بر آن می شود. به این ترتیب هرچه عایق مذکور تماس بیشتری با عوامل جوی داشته باشد، طول عمر آن کوتاه تر خواهد بود.

ایزوگام فاقد روکش آلومینیومی

یکی دیگر از عایق های رطوبتی، ایزوگامی است که پوشش آلومینیومی ندارد. این نوع عایق را اغلب برای عایق کاری پی ساختمان، سرویس بهداشتی و… بکار می گیرند.

ایزوگام دارای روکش سنگریزه

عایق بندی اماکن پر تردد را معمولاً با این نوع ایزوگام انجام می دهند. به خصوص که رنگی بودن سنگ ریزه های بکار رفته در آن نمایی زیبا و خوشایند ایجاد می کند.

ایزوگام دارای روکش رنگی و طرح دار

عایق های طرح دار و رنگی علاوه بر جلوگیری از نفوذ رطوبت کاربرد دیگری نیز  داشته و برای زیباسازی نمای ساختمان بکار می روند. این گونه عایق ها در طرح ها و رنگ های مختلفی همچون موارد زیر تولید و عرضه می شوند: طرح آجری، چمنی، شش ضلعی، پارکت و سنگ،  آبی، طوسی، سبز و… بد نیست بدانید که عایق های طرح دار در صنعت ساختمان سازی و زیباسازی نمای شهری کاربرد فراوانی دارند.

روی هم رفته عایق های طرح دار را برای عایق بندی دیوارها، کف استخر، زمین ورزشی و… استفاده می کنند. از طرفی عایق هایی با طرح چوب و سنگ گزینه ای ارزان و مقرون به صرفه برای عایق بندی دیوارها محسوب می شود.

ایزوگام معمولی و عادی

این نوع عایق با عرض یک متر و رول های ده متری در لایه های مختلف و روکش های متنوع قابل تولید است. در میان انواع عایق ها این نوع به علت عادی و معمولی بودن کاربرد  و فراوانی بیشتری دارد.

ایزوگام برش خورده ایزوشینگل

در عایق بندی سقف های شیروانی که زیبایی ظاهری نیز اهمیت زیادی دارد بهتر است از پوشش های برش خورده یا همان ایزوشینگل استفاده نمایید. این نوع عایق ها از یک سو مانع ورود آب و رطوبت به محیط شده و از سوی دیگر برش هایی خاص و زیبا دارند.

چه زمانی می توان برای ترمیم ایزوگام اقدام کرد؟

ترمیم ایزوگام نیازمند وجود شرایط زیر است:

 • سالم و بدون عیب و ایراد بودن سازه
 • مهار شدن صحیح پوشش بام و جدا نشدن آن از سطح
 • خشک، پاکیزه و سالم بودن سطح ایزوگام قدیمی
 • وجود ناهمواری های اندک در سطح ایزوگام قدیمی

لازم به تذکر است ترمیم عایق های رطوبتی باید با دقت و خبرگی زیادی انجام گیرد. چرا که اگر اشتباهی در آن رخ دهد یا در شرایط نامناسبی برای ترمیم اقدام شود؛ در آینده ای نه چندان دور عایق شما مجدداً دچار آسیب شده و هزینه های صرف شده برای ترمیم آن نیز بیهوده می شود.

تعویض و نصب ایزوگام جدید

منظور از تعویض عایق رطوبتی جدا کردن و کندن ایزوگام کهنه و قدیمی از سطوح است. سپس یک لایه عایق جدید جایگزین قبلی می شود. ناگفته نماند چنانچه عایق جدید روی همان قبلی نصب شود مشکلات و دردسرهای فراوانی در انتظارتان خواهد بود.

در مجموع با تعویض صحیح و درست هنگام عایق از مزایای زیر بهره مند خواهید شد:

 • فراهم شدن فرصتی برای اصلاح زیرسازی بام ( چنانچه شیب آن تنظیم درستی نداشته باشد)
 • تحمیل نشدن بار اضافه به ساختمان و…

عیب و ایرادهای تعویض ایزوگام

بد نیست بدانید عوض کردن عایق های رطوبتی معایبی نیز دارد. از جمله مهم ترین این عیب و ایرادها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زمانبر بودن
 • نیاز به پرداخت هزینه بیشتر و…

عمر مفید ایزوگام چقدر است؟

چنانچه عایق رطوبتی به اندازه کافی با کیفیت باشد و به صورت اصولی نیز نصب گردد چیزی در حدود 10 الی 15 سال دوام خواهد داشت. در مجموع فاکتورهای مختلفی بر طول عمر عایق اثر می گذارند که مهم ترین آنها به شرح زیر است:

 • کیفیت آن
 • نحوه نصب
 • روش‌های صحیح بهره‌برداری از ایزوگام
 • شرایط محیطی و…

در نهایت زمانی فرا خواهد رسید که عایق رطوبتی توانایی خود برای جلوگیری از نفوذ آب را از دست خواهد داد. در چنین شرایطی افراد متخصص باید عایق را بررسی کرده و محل خرابی آن را یافته و سپس برای تعمیرش وارد عمل شوند. از جمله خرابی های ایزوگام که برای رفع و رجوع آن می توانید از متخصصان ایزوگام موسوی کمک بگیرید به شرح زیر است:

 • پوسیدگی
 • وجود چروک و تورم
 • نشست، خرابی و ترک در محیط هایی همچون سقف و دیوار
 • سوراخ شدن عایق رطوبتی به دلیل وزن وسایل سنگینی همچون کولر
 • ایجاد سوراخ در لایه آلومینیومی و…

 

توجه داشته باشید ایجاد چنین مشکلاتی به معنای این است که باید فکری برای تعویض یا تعمیر عایق رطوبتی خود نمایید. البته به گفته کارشناسان ما در ایزوگام موسوی بهتر است در فصول گرمی همچون تابستان که بارندگی وجود ندارد برای تعمیر عایق رطوبتی اقدام کنید. زیرا ممکن است بارش باران موجب نفوذ رطوبت به سقف و دیوارها شود و به تبع آن نیز خسارت مالی به بار بیاید.

 

آیا امکان ایزوگام کردن روی ایزوگام قبلی وجود دارد؟

چنانچه سطح مورد نظر شما از قبل عایق بندی شده باشد و حالا به هر دلیلی بخواهید عایق جدید نصب کنید؛ در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که مشکل خاصی وجود نداشته باشد. توجه داشته باشید تنها کارشناسان مجرب و خبره می توانند بگویند آیا امکان ایزوگام کردن روی ایزوگام قبلی وجود دارد یا خیر.

از اینها گذشته در بام های آسفالت شده معضلی وجود دارد؛ مبنی بر این که چگالی زیاد آسفالت موجب تحمیل وزن زیادی به بام می شود. در واقع میزان بار مرده ساختمان بیشتر از بار طراحی شده برای آن می گردد. حال تصور کنید چنین بامی ایزوگام نیز شود! یعنی بام مورد نظر مجبور به تحمل وزن آسفالت و ایزوگام به صورت یکجا گردد. معلوم است که از این قضیه نتایج خوبی حاصل نمی شود.

در نتیجه متخصصان فروش و نصب ایزوگام در کرج ابتدا آسفالت را از بام جدا کرده و سپس برای نصب عایق رطوبتی اقدام می کنند. گذشته از همه اینها به طور کلی و با شرایطی امکان نصب ایزوگام بر ایزوگام قدیمی یا حتی آسفالت وجود دارد.

زیرسازی ایزوگام در کرج

پیش تر گفته شد عایق های رطوبتی از چندین لایه گوناگون تشکیل شده اند یعنی لایه های قیر، تیشو و یک سری لایه محافظ دیگر. از ترکیب این لایه ها با هم یک سیستم مفید برای ایزولاسیون و عایق بندی بام، دیوار و… حاصل می شود. توجه داشته باشید لایه زیرین عایق رطوبتی از جنس قیر بوده و معمولاً حجم و ضخامت استانداردی دارد.

با این حال گاهی ممکن است سطح مورد نظر برای عایق بندی شرایط مناسبی نداشته باشد. در این صورت نصاب های سئو کار برتر با زیرسازی ایزوگام در کرج اقدام به ایجاد زیر ساخت مطلوب می نمایند. به عنوان مثال اگر محیط نصب پستی و بلندی های زیادی داشته باشد  با توجه به این که در این شرایط امکان نصب ایزوگام در کرج وجود ندارد؛ برای زیر سازی و پوشش اولیه سطح مورد نظر می توان از سیمان استفاده کرد.

در این میان تفاوتی ندارد که قصد عایق بندی سطح شیب دار بام را دارید یا دیگر سطوح ساختمان را! در هر صورت به صرف مناسب نبودن پوشش محیط می توان از یک لایه سیمان برای زیر سازی نصب ایزوگام کمک گرفت. از اینها گذشته گاهی شرایط این طور ایجاب می کند که به استحکام بیشتری در سیمان نیاز باشد. در این صورت یک توری فلزی یا پلاستیکی را در سیمان می گذارند.

پرایمر و چسب از دیگر ابزارهایی هستند که در زیر سازی نصب ایزوگام استفاده می شوند. پرایمر ایزوگام موجب چسبندگی بیشتر این عایق و حذف ناهمواری های جزئی محیط همچون ناصافی های سطح بتن می شود. تیم نصب سئوکار برتر بسته به شرایط مورد نظر ممکن است به سراغ استفاده از پرایمر بروند. گاهی ایزوگام در برخی نواحی چسبندگی لازم را ندارد یا محیط مورد نظر زاویه دار است . در چنین اوضاعی  از چسب ایزوگام برای زیرسازی نصب ایزوگام در کرج کمک می گیرند.

خرید ایزوگام مرغوب از نمایندگی ایزوگام در کرج

همان طور که گفته شد چنانچه خرید و فروش ایزوگام در کرج را از نمایندگی های معتبر انجام دهید؛ بابت کیفیت و مرغوبیت عایق رطوبتی هیچ دغدغه و تردیدی نخواهید داشت. با این حال بد نیست کمی با نحوه تشخیص ایزوگام مرغوب از نامرغوب آشنا شوید.

 • یکی از راه های ساده برای تعیین کیفیت عایق این است که از حس بویایی خود کمک بگیرید؛ چرا که عایق های بی کیفیت بوی نامطبوعی دارند و علت این بوی بد نیز استفاده از پودرهای معدنی به جای پلیمر یا قیر مرغوب است.
 • استفاده از حس لامسه نیز راهی دیگر برای سنجش میزان مرغوبیت عایق رطوبتی به حساب می آید. به این صورت که اگر در عایق از مواد پلیمری و قیر مرغوب استفاده نشده باشد؛ با لمس کردن آن قسمت از عایق که لایه های خارجی را پوشش نداده دستتان رنگ سیاه به خود خواهد گرفت.
 • سنجیدن مقاومت کششی و مقاومت پارگی یک عایق با کیفیت به آسانی امکان پذیر می باشد. تنها کافی است لایه عایق را با هر قدرت کششی و از هر طرف بکشید؛ اگر دچار پارگی نشود و همین طور پس از تا خوردگی از پشت نشکند یعنی از کیفیت خوبی برخوردار است.
 • تست دمایی نیز می تواند اطلاعات زیادی در مورد کیفیت و مرغوبیت عایق در اختیار شما بگذارد. در این روش تکه ای کوچک از عایق برش داده شده و به مدت 2 ساعت در فریزر نگهداری می شود. سپس باید آن را حدوداً تا زاویه 120 درجه خم کنید. چناچه ناحیه خم شده دچار شکستگی یا ترک خوردگی شود یعنی جنس و کیفیت این عایق رطوبتی زیاد خوب نیست. در غیر این صورت خیالتان راحت باشد که این عایق در برابر سرما و ترک مقاومت بسیار خوبی دارد.
آنچه قصد داشتیم بگوییم

ایزوگام یکی از رایج ترین عایق های رطوبتی است که مانع نفوذ آب و رطوبت به قسمت های مختلف ساختمان می شود. یعنی بخش هایی همچون پی، فوندانسیون، ایزولاسیون دیوارها، سرویس ها و پشت بام و… خرید ایزوگام در کرج را می توانید از طریق نمایندگی ایزوگام در کرج انجام دهید. نصب ایزوگام در کرج یکی از معتبر ترین مراکز فروش ایزوگام در کرج است که عایق رطوبتی مرغوب و با کیفیت را در اختیار شما عزیزان می گذارد.

به این ترتیب ایزوگام در کرج را با جنس مرغوب، مقاومت بالا در برابر سرما و کشش دریافت خواهید نمود؛ و مهم تر از همه ارزانترین قیمت ایزوگام در کرج نصیبتان می شود. از اینها گذشته حتی نصب ایزوگام در کرج نیز توسط افرادی حرفه ای و متخصص انجام می گیرد. به خصوص که نصب غیر اصولی عایق به کنده شدن آن و اتلاف هزینه ها منجر خواهد شد.

توجه داشته باشید عایق رطوبتی با کیفیت به طور میانگین 10 سال عمر خواهد کرد. پس از آن است که باید فکری برای تعویض آن نمایید و در این صورت نیز می توانید از خدمات نصب ایزوگام در کرج استفاده کنید.

سایت مولتی آگهی آماده ارائه ریپورتاژ به شما هموطنان عزیز میباشد.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *