مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی

آموزش نقاشی

هنر

8 سپتامبر 2021 1053 بازدید
 مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی
تکنیک های نقاشی

آموزش نقاشی

نقاشی

نقاشی ، رسم یا همان نگار گری ، فرآیندی است که بر طبق آن  رنگ ‌دانه یا رنگ  ، روی سطح مسطحی مانند کاغذ ( در ابعاد متنوع ) یا بوم ، ایفای نقش می ‌کند و اثری هنری خلق می ‌شود ، البته تمامی این فرآیند ها باید توسط فردی که به او نقاش می‌ گویند ، انجام شود مخصوصا در مواقعی که طراحی حرفه ‌ی شخص باشد.
نقاشی از جمله رشته‌ های اصلی هنر های تجسمی به شمار می‌ رود و قدمت آن نیز شش برابر زبان نوشتاری است.

 اولین نقاشی ‌های موجود در کجا یافت شد..؟!

برخی پروهشگران معتقدند اولین نقاشی ‌های موجود ، ابتدا در غار ها پیدا شدند و حاکی از آن بودند که انسان‌ های اولیه با کشیدن نقش حیوانات و شکار آن ‌ها ، خودشان را به طریقی آماده‌ ی نبرد می‌ کردند.

نقاشی
نقاشی

 قدیمی‌ ترین نقاشی‌ ها برای چند سال پیش است و در گروته چه کسی است؟!

قدیمی‌ ترین طرح ‌های جهان حدودا متعلق به سه‌ هزار و دویست سال پیش است و در گروته شاوه فرانسه قرار دارد ، و با استفاده از رنگ‌ دانه‌ های سیاه و افرای قرمز رنگ و حکاکی شده‌ اند. تصاویری از شیر ‌ها ، اسب ‌ها ، کرگدن و ماموت‌ ها نمونه‌ هایی از نقاشی ‌های یافت شده در غار ها هستند که در برخی نقاط جهان وجود دارند.

 آثار شناخته شده

اکثر آثار شناخته شده و هنری مشهور امروزی مانند مونالیزا ، دختری با گوشواره ‌های مروارید ، تولد ونوس ، شب پرستاره و… از جمله طرح ‌های برجسته‌ ای هستند که در سراسر جهان ، از آنها الگو برداری شده است.اگر چه اختلاف نظر های جزئی در رابطه با این که ؛ اثاری که به روش ‌های غیرسنتی و با روش ‌هایی غیر از شیوه‌ های کلاسیک خلق می ‌شود کاملا هنری هستند یا خیر ، وجود دارد

اما.. از لحاظ مفهومی برخی از هنرمندانی که از طریق نور ، صدا ، آتش بازی ، پیکسل‌ های صفحه نمایش ‌گر ، پاستل ، چاپگر های جوهر افشان ، یا سایر مواد برای خلق آثارشان استفاده می ‌کنند ، با افرادی که مواد سنتی و رنگ‌ هایی آمیخته با زرده‌ ی تخم مرغ استفاده می‌ کنند ، یکسان هستند و اغلب به این دست از کار های هنری ، نقاشی گفته می ‌شود.

 طراحی چیست..؟!

در قیاس با نقاشی ، طراحی سلسله عملیات ایجاد یک سری نشانه و اثر ، توسط حرکت ابزاری یا فشار آوردن بر روی یک سطح است. برای مثال ؛ نقاشی ساختمان روشی قابل اجرا برای تزئین دیوار ها با به کارگیری رنگ ‌آمیزی در ساختار جزئیات کار می ‌باشد.

 نقاشان معروف.

از نقاشان معروف ، می ‌توان به (داوینچی ، فریداکالو ، پیکاسو ، ونگوگ و… ) اشاره کرد.

گالری نقاشی
گالری نقاشی

 تاثییرات عکاسی 


اختراع عکاسی تاثییرات بسیاری در طراحی داشت ، در اولین دهه ‌های تولید اولین عکس ‌ها در سال هزار و هشتصد و بیست و نهم میلادی فرآیند‌ های عکاسی بهبود یافته و به حالت گسترده‌ تری مورد استفاده همگان قرار گرفتند ، از این رو مردم را از نقاشی کردن که می‌ توانست ثبت دقیقی از جهان قابل مشاهده باشد ، محروم کرد.

مجموعه ‌ای از این جنبش‌ های هنری ، برای اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم دیدگاه ‌های بسیاری در مورد جهان را به چالش کشیدند‌ و با این اوصاف نقاشی شرقی و آفریقایی تاریخ طولانی سبک ‌سازی را ادامه می‌ دهند و همزمان دچار تغییرات و تحول معادل نمی ‌شوند.

هنر معاصر و یا مدرن ، از ارزش تاریخی صنعت و مستندات فاصله گرفته است و باعث شده است که اکثریت نقاشان زنده ، از ادامه کار نقاشی خود به طور کلی یا در مواردی منصرف نشوند.

 رنگ

رنگ که از اشباع و ارزش تشکیل شده است و بر روی یک سطح پراکنده می‌ باشد ، جوهر نقاشی نامیده می ‌شود. رنگ بسیار ذهنی و دارای تاثیرات روان‌ شناختی است ، البته ممکن است این امورات از فرهنگی به فرهنگ دیگر ، دارای تفاوت‌ هایی باشد.

مثلا رنگ سیاه در غرب در عزاداری استفاده می ‌شود ، در تعبیری رنگ سیاه با عزاداری همراه است اما.. در شرق رنگ سفید این معنی را دارد.
برخی از نقاشان ، نویسندگان ، دانشمندان ، نظریه پردازان از جمله نیوتن ، گوته و… تئوری رنگ خودشان را نوشته‌ اند. علاوه بر این‌ ها ، استفاده از زبان ، تنها اشاره برای یک معادل رنگ است.

مثلا کلمه “قرمز” می ‌تواند نشان دهنده‌ ی طیف گسترده ‌ای از تغییرات را از رنگ قرمز خالص طیف نور مرئی را پوشش دهد.
برای یک نقاش ، رنگ‌ ها ، به سادگی به رنگ ‌های اصلی و یا مشتق شده (مخلوط با دیگر رنگ‌ ها یا مکمل رنگ ‌های دیگر ) تقسیم نمی ‌شوند چرا که آن ها با رنگ دانه ‌ها نیز سر و کار دارند ، مثلا رنگ آبی برای نقاشان می ‌تواند هر یک از آبی ‌ها باشد ، نیلی ، آبی فتالوسیانین ، آبی پروسی و…

رنگ‌ ها به زمینه‌ ی مشتق شده و بالقوه معانی می ‌افزایند و از این بابت درک یک نقاشی ، بسیار ذهنی است.

 نقاشی زیبا در کرج.

در تمامی شهر‌ ها مخصوصا کرج ، نقاشان و نقاشی ‌های متنوعی یافت می ‌شود ، در سر تا سر دنیا نقاشان بسیاری زندگی می ‌کنند که اثرات خارق ‌العاده ‌ای از خود به جای گذاشته‌ اند و با گذر زمان ، این اثرات فزونی می ‌یابد. با کشیدن طرح جدید در کرج یا سایر شهر ها ، هنر جدید و پیشرفته‌ تری به آثار هنری آن نقطه اضافه می‌ شود.

گاهی ممکن است یک نقاشی ساده ، مانند  خانه ، دختر یا سایر موضوعات ، که اثر هنرمندان مشعور و حرفه ‌ای هم باشد ، دارای معانی پیچیده و سختی باشد که در ذهن عموم مردم نگنجد و گاهی با کشیدن نقاشی هر چند سخت ، پدیده ‌ای خلق کنند که در دید افراد بسیار ساده و در نهایت نقاشی زیبایی باشد.

شناخت تمامی عنوان‌ های ان  و درک آثار به جا مانده ، نیازمند درک و درایت بالا ، در زمینه نقاشی و طراحی است و گاهی نمی ‌توان با دید اجمالی و سریع ، نظرات درستی در مورد نقاشی‌ ها ارائه داد. هنرمندان همچنان کار های مهمی را در طیف گسترده ‌ای از طبع ‌ها و سبک ‌های زیبایی و تفکر ، می‌ سازند و قضاوت در مورد آن ها بر عهده عموم مردمی است که آن آثار را می‌ بینند.

 

 عناصر غیر سنتی در نقاشی کرج.

هنرمندان مدرن ، نقاشی کردن را به طور قابل توجهی گسترش داده‌ اند ، برخی از آن ها از مواد مختلفی مانند پلاستیک ، شن ، فلز ، سیمان ، کاه ، چوب یا برگ برای بافت نقاشی خود استفاده می‌ کنند ، نمونه‌ هایی از این دست آثار ، آنسلم کیفر و ژان دوبافت است. از طرفی هنرمندانِ در حال ترقی ، با استفاده از برنامه ‌هایی مانند فتوشاپ و دیگر برنامه‌ ها ، از رایانه برای رنگ کردن بومِ دیجیتال ، استفاده می‌ کنند و در صورت لزوم می ‌توانند این تصاویر را بر روی بوم‌ های سنتی چاپ کنند.

 تکنیک‌ ها

طراحی دارای تکنیک ‌هایی است و از جمله آن ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد ؛

مداد رنگی  ، سیاه قلم ، رنگ ‌زنی غلیظ  ، رنگ روغن ، پاستل ، مداد سیاه ، گواش ، آبرنگ ، لعاب دادن ، اسیدریلیک ، فوماتو ،  رنگ مومی (نرنگی که با موم آب شده انجام می ‌شود. ) ، نقاشی دیواری که ( معروف‌ ترین نوع آن فرسکو می ‌باشد ) ،نقطه ‌ای و سایش ، سامی ‌ای ، کلاژ یا همان ( تکه چسبانی ) ، بر روی تخته ، اِیر براش یا همان ( نقاشی با افشانه ) ، ندود ، با کامپیوتر و دیگر مواد جدید.

تمامی این سبک‌ ها ، می ‌تواند با روش‌ های به ‌کار ‌گیری یا توجه به جنبش هنری که بیشترین تطابق را با مشخصات حاکم و غالبی که نقاشان نشان می‌ دهند ، مشخص شوند.

برخی از سبک‌ های معروف

رئالیسم یا همان ( واقع‌گرایی )
سورئالیسم یا ( فرا واقع‌گرایی )
امپرسیونیسم یا ( برداشت گرایی )
اکسپرسیونیسم یا ( هیجان نمایی )
پوینتیلیسم یا ( نقطه چینی ، نقطه‌ نقطه )
هنر خام یا ( هنر ابتدایی ، کودک‌ گونه )
کوبیسم یا ( حجم‌ گرایی )
فاویسم یا ( به کار بردن رنگ ‌های تند )
مدرنیسم یا ( نوگرایی )
آبستره یا ( انتزاعی )
پست مدرنیسم یا ( فرا نوین )
آوانگارد یا ( پیشگام ، وابسته به مکتب ‌های هنری غیر سنتی و نوین)
کانستراکتیویسم یا ( ساخت گرایی )
کناره سخت یا ( لبه ‌ی سخت )
و گرافیتی و مینیاتور.

نقاشی زیبا
نقاشی زیبا

نقاشی شاید هنری ساده اما بسیار پیچیده است و شامل دنیایی است که تنها افرادی که نقاش یا درگیر نقاشی هستند می ‌توانند آن را حس کنند. این هنر و نقاشی‌ هایی که هر روزه توسط هنرمندان به شیوه‌ های گوناگون خلق می ‌شود ، پیشرفته ‌تر شده و در تعابیری با توجه به افکار و عقاید و دید دیگر افراد نسبت به موضوعات گوناگون شکل می ‌گیرند.

۱- تفاوت طراحی و نقاشی در چیست..؟!

نقاشی فرآیندی است که بر طبق آن ، رنگ یا رنگ‌دانه توسط نقاش ، بر روی سطحی مسطح ایفای نقش کرده و اثر هنری پدیدار می‌ شود. اما.. طراحی نوعی سلسله عملیات برای ایجاد یک سری اثر و نشانه توسط فشار با ابزار روی یک سطح می ‌باشد.

۲- اثرات منفی عکاسی  در گذشته چه بود..؟!

با پدیدار شدن عکاسی ، برخی از مردم یا نقاشان ، از کشیدن نقاشی که می ‌توانست وقایع و جهان قابل مشاهده را به طور دقیق ‌تری ثبت کنند ، محروم شدند چرا که عکاسی به نوعی از نقاشی راحت‌ تر و سریع‌ تر انجام می‌ شود.

آموزش نقاشی کودک : مغز انسان از دو نيم كره مجزأ ساخته شده است كه هر كدام مسئول پردازش بخشي از فعاليت هاي مشخص هستند .
براي مثال نيمكره چپ براي أمور منطقي وانتزاعي ونيمكره راست مسئول خلاقيت و أمور خيالي است  كودك به هنگام
نقاشي كشيدن ازهر دو نيم كره استفاده ميكند و به تقويت ان مي پردازد. (مشاهده آگهی های بیشتر )

 

آموزش نقاشی کودک را چگونه شروع كنيم ؟

در ابتدا علاقه به نقاشي كشيدن را با فراهم نمودن موضوع و فضاي مناسب را براي فرزند خود ايجاد كنيد.

از كودك خود بخواهيد تا موضوعي را كه به ان علاقه مند است انتخاب كند يا در صورت لزوم موضوعي را براي او انتخاب نماييد .
فضاي مناسب و مشخصي را به كودك خود اختصاص دهيد كه به راحتي به نقاشي كشيدن بپردازد . مثلا جايي نزديك به حمام
( در صورت كثيف شدن لباس ها و بدن به راحتي او را بشوييد ) يا مثلا در حياط كه نگران كثيف شدن فرش ها و لوازم منزل نباشيد
چنانچه كودك در منزل به نقاشي پرداخت از يك زير انداز تيره رنگ يا تعدادي روزنامه استفاده نماييد . اگر درفضاي باز كودك شما به
نقاشي بپردازد بسياربهتر است .

 

بهترين لوازم براي نقاشي كودكان

براي كودكان از لوازمي استفاده كنيد كه مناسب توانمندي و شرايط روحي آن ها مي باشد كودكان در سنين پايين به رنگ هاي
غليظ و بارز علاقه ي بسياري دارند تا كشيدن طرحي زيبا از لوازمي چون :گواش ، پاستل و مداد رنگي  استفاده كنيد .

 

پاستل

اولين و مناسب ترين إبراز نقاشي كودك محسوب ميشود اما بايد روي كاغذي نسبتا زبر كه يافت درشتي ندارد صورت بگيرد
پاستل به دليل داشتن ويژگي ها بارزش نسبت به ساير لوازم نقاشي ها برتري خاصي دارد .

١) نوك پهني دارد و رنگ هاي آن غليظ و پر رنگ است

٢) حركت پاستل به راحتي صورت ميپذيرد و بافت نرمي دارد

٣) جرم كمي  دارد

٤) در رنگ اميزي فضاي سفيد كمي باقي ميگذارد

گواش

وسيله ديگري كه براي نقاشي كودكان توصيه ميشود گواش است كه به دليل غلظت و شدت رنگ براي كودكان مناسب است
و كار كردن با آن نيز راحت مي باشد كه وابسته به علاقه كودك شما مي تواند بدون تركيب شدن با اب يا تركيب با اب مورد استفاده
واقع شود البته توصيه ما اين است كه از مخلوط كردن گواش با اب خودداري كنيدو همچنين كاغذ خود را خيلي كوچك يا خيلي بزرگ انتخاب ننماييد

 

مدادرنگي

مداد رنگي نيز جزو لوازم مناسب نقاشي كودك است و از تنوع رنگي بالايي برخوردار است كه مي تواند سليقه كودك شما
را تأمين كند از كاغذي سفيد رنگ و و نرم و يك دست استفاده كنيد و جنس مداد را نرم و روان انتخاب كنيد تا دست كودك
شما از كار كردن با آن خسته نشود .

هر چند رنگ اميزي يكنواخت با مداد رنگي براي كودكان در سنين پايين سخت بوده و كم تر توصيه ميشود .

اما مداد رنگي همچنان جزو لوازم مورد علاقه نقاشي كودكان شناخته ميشود .

 

موضوعات آموزش نقاشی كودك

كودكان به دليل اينكه بيش تر هيجاني و عاطفي بوده و در عالم كودكانه و رويايي خود به سر ميبرند معمولا
نقاشي هاي ساده و نماديني دارند كه عمدتاً موضوعات يكساني را در بر ميگيرد .

١)حيوانات

٢)طبيعت

٣)ادم هاي اطراف يا ادم هاي خيالي .

٤)محيط هايي كه كودك در ان رفت و امد دارد مثل ( خانه، مدرسه، مهدكودك،پارك،خانه اقوام …)

5) روانشناسي نقاشي كودك شما

خانه

براي هر كودكي نماد امن ترين و مورد اعتماد ترين مكان است كه در ان پرورش يافته است در بيش تر موارد
ان را به شكل  خانه هاي  شيرواني با دودكش و تعدادي پنجره ميبينيم . اگر خانه مرتب و زيبا كشيده شده باشد
نشان دهنده رضايت كودك از محيط زندگي است و اگر خانه بي روح و زشت و خط خطي و تيره كشيده شده باشد
از عدم احساس رضايت و امنيت كودك سخن مي گويد .

خورشيد

نشانه امنيت و گرما و شادي و انرژي پدر و مادر است

در بيش تر نقاشي هاي مربوط به طبيعت كودكان به چشم ميخورد نحوه به تصوير كشيدن خورشيد در كودكان نشان دهنده
حالت هاي روحي ان هاست خورشيد  بزرگ  و پر رنگ و درخشان نشانه احساس خوب كودك و روابط مناسب او با پدر و مادر است
خورشيد سياه و تيره رنگ نشانه استرس كودك است خورشيد در پشت كوه  وابسته به ميزان پيدايي ان به ارتباط نامطلوب پدر و مادر
با كودك اشاره دارد به اين معنا كه  هر چه خورشيد پنهان تر ارتباط كودك با پدر و مادر خود وخيم تر  مي باشد .

ماشين

نشان دهنده رابطه خارج از خانواده كودك است

چنانچه كودك خود را به همراه خانواده سوار بر اتومبيل بكشد يعني از رابطه خوبي با محيط برخوردار است

هر چند كشيدن يك ماشين تصادفي يا خراب گاهاً دلالت بر يك تجربه و خاطره ناراحت كننده كودك دارد

حيوانات

اگر كودك در نقاشي خود حيوانات وحشي و يا در حال حمله را نقاشي كرده باشد نشانه خوي و خلق تند
او و عدم مهر و محبت و خشونت در خانواده است اما اگر حيواناته رام  نظير خرگوش و گوسفند و … كشيده باشد نشانه وضعيت مناسب اوست

انسان ها

كودكان معمولا اطرافيان و نزديكان خود را نقاشي ميكشند و يا خودشان را در حال يا اينده ترسيم ميكنند نحوه
كشيدن ان ها از جمله شاد يا غمگين بودن  بزرگ يا كوچك بودن  خوب يا بد بودن ميزان سنجش ان ها از قدرت
و شخصيت و منش اطرافيان يا خودشان است و همچنين مي تواند گويا نحوه تربيت و ملاك هاي خانواده باشد

نكته اخر

توجه داشته باشيد علاوه بر نماد ها و أشكال  نحوه به كارگيري خطوط و فشار بر قلم نيز تعيين كننده است

به طوري كه خطوط بلند و بارز تر كودك خوشحال و خطوط كوتاه و فشرده كودك عصبي و ناراحت را بيان ميكند

اموزش نقاشي به فرزندمان را چگونه اغاز كنيم ؟؟؟

در ابتدا لازم است بدانند براي اموزش كودكان بايد ان ها را از لحاظ رده سني تقسيم بندي نماييد تا نحوه اموزش را
بر أساس ميزان يادگيري و توانمندي فرزندتان اغاز كنيد

كودكان زير ٥سال

در اين رده سني كودك هيچ جنبه فكري منطقي به خود ندارد و معمولا از طريق مشاهده
و تجربياتش نقاشي نمي كند او در جهان رويايي و خيالي خود سير ميكند و نقاشي هايش
ممكن است اصلا به واقعيت نزديك نباشد

پس فرزند خود را سرزنش نكنيد و فقط از لوازم نقاشي قابل شست و شو و پيش بند و
زير انداز استفاده نماييد و بگذاريد كودكتان در حين نقاشي بدون هيچ دغدغه اي باشد
در اين سنين كودكان بيش تر از  خطوط استفاده ميكنند و ممكن است نقاشي هاي
ان ها بي معنا به نظر برسدو از رنگ هاي نا مربوط و نامعقولي استفاده كنند

كه هيچ جاي نگراني وجود ندارد از كودك خود مانند يك انسان بالغ سوال و جواب نكنيد
و يا از او نخواهيد نقاشي هايش را به شكل يا حالتي ديگر كه برايش قابل درك نيست
تغيير دهد اما سوال در ارتباط با جزئيات نقاشي ميتواند به دقت  كودك كمك كند به
طور مثال ( به جاي پرسيدن چرا به درخت رنگ صورتي زدي ؟از او بپرسيد

كودكان زير 5  سال

درختي كه كشيدي ميخواي چه رنگي  كني ؟؟ يا اين خط هايي كه كشيدي براي چيه ؟) كودكان در سن
بين ٣تا ٤ سالگي احساسات خود را در غالب نقاشي مي توانند ابراز نمايند و علاقه ان ها به كشيدن
خطوط زياد ميشود و ممكن است ان را زبان نوشته هاي خود فرض كنند و از شما بخواهند نامه هايشان
را بخوانيد در اين گونه زمان با ان ها همراهي كنيد و ايراد نگيريد در زمان هايي كه كودك در اوج عصبانيت
يا خوشحالي است از او بخواهيد نقاشي بكشد تا احساساتش را انتقال دهد سپس به طور هفتگي
يا ماهانه نقاشي هاي منتخب او را بر نقاط مختلف خانه نصب كنيد و براي او جايزه يا تشويقي را در نظر بگيريد

كودك  5تا8 سال

در اين سن كودك مي تواند با حقيقت دنياي واقعي اطرافش ارتباط مناسبي برقرار كند و
شما مي توانيد در حين نقاشي از او بخواهيد به مشاهده بپردازد و فقط نقاشي هايش
را بر حسب خيال نكشد چون در اين سن كودك مي تواند روي جزئيات اطراف متمركز شود
از او بخواهيد چيز هايي را كه ميكشد را به دقت ببيند و نقاشي هايش را تكرار كند و در
صورت اشتباه ان ها را پاك نمايد تمرين كردن را به كودك خود بياموزيد اما از سخت گيري
بيش از حد كه كودك را خسته كند دوري ورزيد

او را با سوالات مختلف به چالش بكشيد به طور مثال

( درختي كه كشيدي چرا ميوه نداره ؟؟ يا نمي خواي براي خرگوشي كه كشيدي دندان
اضافه كني يا خورشيدي كه كشيدي فكر نميكني زير درخت سايه ميندازه ؟؟ ) با طرح
چنين پرسش هايي ناخوداگاه دقت او را تقويت نموده و او را به دنياي واقعي نزديك و
نزديك تر ميكنيد در اين سن كودك مي تواند روشني و تيرگي را تشخيص دهد

و سايه روشن بزند اجسامي مانند گلدان يا ليوان را

در برابرش بگذاريد و از او بخواهيد تفاوت نور را درك كند براي كمك به فرزندتان ميتوانيد
خطوط اصلي نقاشي را بكشيد و بخواهيد بقيه را كامل كند اما به هيچ وجه نقاشي
را به طور كامل براي او نكشيد كه خلاقيت او را از بين ميبرد

كودك 8تا11 سال

در اين سن كودك مي تواند به نقاشي هايش عمق بدهد و نقاشي هاي چند بعدي
بكشد از او بخواهيد أشكال را همان طور كه هستند دو يا سه بعدي نقاشي كند
و به ان ها جزئيات بيش تري بدهد در اين سنين مي توانيد فرزندتان را از كشيدن
چهره هاي غير طبيعي دور كنيد و نحوه كشيدن چشم و در يك راستا بودن اجزا
صورت و قرنيه بودن ابروان را اموزش دهيد تا چهره ها را به طور واقعي تر نقاشي
نمايد كودكان در سنين ٩ سالگي به شدت دوست دارند نقاشي هاي نزديك به واقعيت بكشند

به آن ها الگو و أيده بدهيد و ان ها را تشويق كنيد چون موجب اعتماد به نفس ان ها
ميشود همچنين در اين سن  كودك توانايي كامل براي ترسيم سايه روشن ها را دارد

تاثير نقاشي كشيدن بر روي كودكان عقب افتاده

يكي از گزينه هايي كه ميتوان براي درمان اين گونه كودكان به كار گرفت .
هنر درماني مي باشد كودكان معلول و عقب افتاده ذهني از تفاوت هاي
خود اگاهند .اما ارتباط كلامي ضعيفي دارند؛ اما به هنگام نقاشي كشيدن و تشويق شدن
عزت نفس آن ها افزايش مي يابد ؛و ميتوانند با محيط پيرامون خود ارتباط برقرار كنند .

اموزش نقاشي به فرزندمان را چگونه اغاز كنيم ؟؟؟

در ابتدا لازم است بدانيد  براي اموزش كودكان بايد ان ها را از لحاظ رده سني
تقسيم بندي نماييد تا نحوه اموزش را بر أساس ميزان يادگيري و توانمندي فرزندتان اغاز كنيد

آموزش های آکادمی داتیس کاملا نوین و خلاقانه است و به جرات می توان گفت مشابه چنین آموزش هایی
در کشور نادر است این روش تدریس هنر ، بر اساس  شعر نقاشی و داستاننقاشی  است و بر مبنای تقویت
هوشهای دوازده گانه گاردنر گذاشته شده و کودک با این روش تدریس هوشهای متفاوتش نظیر خوش کلامی
، هوش طبیعت گرا ، هوش ریاضی و سایر هوش ها  تقویت می شود

آموزش نقاشی

راههایکشفنقاشیدرکودکان

انتزاعدرنقاشی_کودکان

مدرسداتیسمهرابیاننقاشتحلیلگرنقاشیکودک

کودکان وقتی نقاشی می کشند ،گویی رؤیا می بینند ، این رؤیاها (نقاشی کودکانه ) معمولا نشان دهنده ی
عواطف و حالات روحی و روانی کودک است.
کودکان با جهانی که در حال شناخت آن هستند در می آمیزند و با طبیعت و جان جهان ،  یکی می شوند.

اشتباهی که بسیاری از پدر و مادران و برخی مربیان مرتکب می شوند اینست که نقاشی کودک را با جهان واقعی
خود مقایسه می کنند و برداشتها و دریافتهای خود را در  نقاشی کودک جستجو می کنند .

آموزش نقاشی کودکان آنلاین

چیزی که باعث خاموش شدن قوه تخیل و رؤیا پردازی کودک می شود همین اشتباه است که متاسفانه در ایران هم
در آموزشگاهها و هم در مهد کودک ها بسیار دیده می شود و حس اعتماد به نفس و خلاقیت و نوآوری را از کودکان
می گیرد و از آنها موجوداتی تقلیدگر ، وابسته و پیرو می سازد.
حرفی که  بارها از سوی برخی والدین شنیده ام اینست که فرزند ما نقاشی بلد نیست یا خوب نقاشی نمی کشد
و نمی دانند که هر خط کودک معنی دارد :

1 – خط های کوتاه و ضخیم

2 – خشم و عصبانیت کودک را نشان می دهند

3 – خطهای کم رنگ و ضعیف و تک رنگ

خبر از اعتماد به نفس پایین کودک و حس سرزنش شدگی  می دهند .

خطها و نقاشی های سیاه کودک
اضطراب و تنش های آزار دهنده ی کودک را نشان می دهند که باید هر چه زودتر شناخته
و و با رنگ درمانی و سپس با مراجعه به روانشناس ، درمان شود ، اما پدران و مادران  غافل از دنیای ذهنی کودک ، از او انتظاراتی
دارند که حتی خودشان نیز گاهی  توانایی آن را ندارند ، این توقعات به دلیل دنیای ذهن واقعی والدین است که انتظار دارند ،
کودکان جهان پیرامون را آنگونه ببینند که آنها می بینند ، در صورتیکه دنیای ذهنی کودکان بسیار عمیق ، زیبا و انتزاعی ست و
وظیفه مربی و پدر و مادر ، شناخت این دنیای ذهنی و خیالی کودک است و کمک به تصویر کردن آن ، در حقیقت  ، ساختن دنیای خلاق کودک است.

کودکان با دنیایی که می بینند و می کشند ، یکی می شوند ، بالا و پایین ، دریا و آسمان ، در نقاشی کودک یکیست و فضا در
نقاشی کودک آن معنا را ندارد که بزرگتر ها درک کرده اند.
کودک  قائل به دوگانگی  و جانمایی اشیاء آنگونه که ما به آن می پردازیم ،  نیستند.
🌹 پس سعی کنیم به دنیای ذهنی کودکمان وارد شویم و نقاشی را در  کودکانمان  کشف کنیم .🌹

مدرس داتیس مهرابیان ؛

تحلیلگرنقاشیکودک ، مشاور شما و کودکانتان برای  #تست_رنگ و شناخت بهتر  #روان  و روحیات کودکان.
کلاسهای_کودکان ؛
⭐️ ۴تا۶ساله ؛ اوریگامی ، #کاردستی ، نقاشی و خلاقیت
⭐️ ۷تا۱۵ساله  ؛ اوریگامی ، نقاشی ذهنی و خلاقیت

کلاسهای_بزرگسالان
⭐️  #سیاهقلم ،  #میکسمدیا ،  #رنگوروغن  و  #نقاشی_مدرن

هماهنگی برای ثبت نام و یا #تسترنگروان ، از راه تلگرام   و واتساپ  با شماره های ؛ ۰۹۱۴۰۱۴۴۵۴۹ و ۰۹۳۰۱۱۸۷۸۷۷

#کانال آموزش نقاشی خلاقیت داتیس
@minabsterh_datis

#آثارقلموقلمموی_داتیس

آموزش های حضوری ، مجازی و آنلاین آکادمی داتیس ، کاملا نوین و خلاقانه است و به جرات
می توان گفت چنین آموزش هایی در کشور ، نادر است .
این روش تدریس هنر ، بر اساس  شعر نقاشی و داستاننقاشی ، ابداع داتیس مهرابیان است
که بر روش و دانش تقویت هوشهای دوازده گانه “گاردنر”
چیدمان شده است  و کودک با این روش تدریس هوشهای گوناگونش مانند  هوش کلامی ،
هوش طبیعت گرا ، هوش ریاضی ، هوش عقلی ، هوش
هیجانی  و سایر هوش ها  تقویت می شوند.
تلفن مشاوره و تست رنگ زیر نظر دکتر روانشناس
۰۹۱۴۰۱۴۴۵۴۹
۰۹۳۰۱۱۸۷۸۷۷
مهرابیان

طراحی و سئو توسط مولتی رایان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *