مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی

سرویس کولر گازی

خدمات ساختمان

16 ژوئن 2022 709 بازدید
 مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی
cleaning ac 19095214 1

سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی در کرج

به مجموعه‌ ای از خدمات شرکت‌ های نصب و تعمیر کولر های گازی سرویس کولر گازی گفته می‌شود و مقصود اصلی این شرکت ‌ها آن است که این دستگاه عمر طولانی برایتان داشته باشد ، مصرف انرژی کنترل شود و دستگاه به درستی کار کند.

چرا که سیستم‌ های سرمایشی ، گرمایشی و کولر های گازی به دلیل بی توجهی به کارکردشان و استفاده‌ های پی در پی عمر زیادی ندارند اما این تعبیر بدان معنا نیست که نمی‌ توان برای مدت طولانی یا تا آخر عمر از این دستگاه استفاده کرد چرا که می‌توان با سرویس کولر گازی مشکلات را برطرف و یا از خراب شدن کولر جلوگیری کرد و با کاهش خسارت ‌های ناشی عمر دستگاه را افزایش داد و از این رو می‌توان تا سالیان طولانی از تمامی امکانات کولرگازی استفاده کرد

درصدی از مردم در سراسر دنیا به سرویسِ این دستگاه اهمیت بسیاری می ‌دهند اما متاسفانه مردم ایران برای سرویس کولر های گازی ارزش زیادی قائل نیستند ، اما واجب آن است که تمامی خریداران کولر های گازی ، برنامه ریزی درستی را برای سرویس این دستگاه در دوره‌ های منظم و خاص داشته باشند.

برای اطمینان کامل از سلامت کولرهای گازی لازم است هر شش ماه یک بار جهت سرویس دهی دستگاه اقدامات لازم صورت گیرد ، اما اگر چند سال یک بار سرویس دهی انجام شود ، دستگاه به مشکل بر می‌خورد…!

 • سرویس کولر های گازی کار هر کسی نیست…!

شاید در تصورات خود این باشد که مگر سرویس این دستگاه ‌ها چقدر دشوار و مهم است که خودتان قادر به سرویس دهی این دستگاه نخواهید بود ، اما لازم به ذکر است که : سرویس کولر های گازی را هر شخصی نمی ‌تواند انجام دهد و لازم است برای این کار از یک متخصص و خبره کمک گرفت.

 

سرویس کولر گازی
سرویس کولر گازی
 • خدمات سرویس‌دهی کولرهای گازی.

ستسشو و نظافت کافی دستگاه‌ها جزو مهم‌ترین خدماتی است که شرکت‌ها به مشتریان خود ارائه می‌دهند ، و از دیگر خدمات شرکت‌ ها می‌توان به :

۱- نصب کولر گازی

۲- تعمیر کولر گازی

۳- شستوی پنل داخلی و خارجی دستگاه

۴- تست کردن تمامی اجزاهای دستگاه

۵- خدمات پس از فروش

و فروش تمامی قطعات کولر های گازی ( در تمامی برند و مدل ‌ها ) اشاره کرد.

شاید در عقیده برخی افراد شست و شوی دستگاه اهمیتی نداشته باشد اما جالب این است که نظافت و شست و شوی دستگاه سبب افزایش هر چه بیشتر عمر کولر گازی شده و مصرف انرژی این دستگاه را کمتر می‌کند.

نکته قابل توجه آن است که : احتمال دارد هنگام نصب یا تعمیر کولر گازی به سرویس کولر گازی احتیاج پیدا کنید و این به معنای آن است که سرویس این دستگاه تنها در شست و شوی دستگاه‌ و قطعات آن خلاصه نمی شود بلکه تعمیر و نصب کولر های گازی جزء مهمی از سرویس کولر گازی به شمار می‌ رود.

 • شستشو و فیلترهای موجود در کولرگازی.

همان طور که اول به آن اشاره شد ، تهویه هوای محیط هدف اصلی کولر های گازی می‌ باشد و هوای محیط در حالت عادی ضد عفونی شده و تمیز نیست ، پس به هنگام ورود هوای گرم به داخل دستگاه ، ممکن است گرد و غبار بسیاری وارد کولر گازی شوند ، در اینجا می‌توان نتیجه گرفت که فیلترهای موجود در کولرهای گازی که برای تهویه فضای ساختمان مورد استفاده قرار می ‌گیرد ، جاذب گرد و غبار نیز می ‌باشد.

هنگام تعویض نشدن فیلتر‌ ها بعد از گذشت زمان ، در اولین گام برای سلامتی مضر بوده و در گام‌ های بعدی به علت وارد شدن فشار زیادی به دستگاه ، کولرگازی برق زیادی مصرف می‌کند.

پس با شستشوی فیلترها ، مصرف انرژی کولرگازی را کاهش داده‌ایم و دیگر مزیت آن است که برای سلامت خود و دیگر اعضای خانواده نیز ارزش قائل شده‌ایم.

اما کار در اینجا به اتمام نمی‌رسد و به محض سرویس ، کولر گازی عمری دوباره می‌ گیرد چرا که بعد از متحمل شدن فشار های زیاد و آلودگی به علت ورود گرد و غبار ، موتور کولر گازی نیز تحت آسیب شدیدی قرار گرفته است زیرا زمانی که موتور آلوده باشد دستگاه نمی‌ تواند تمام ظرفیت خود را برای خنک کردن محیط به کار گیرد ، پس با سرویس کولر گازی در مدت زمان کوتاه در حقیقت صدمهء کمتری به کولر گازی وارد می ‌کنید و باعث افزایش عمر کولر گازی می‌شوید و می‌توانید بیشترین بهره ‌وری را از دستگاه ببرید.

 • متداول‌ترین مشکلات سرویس کولر گازی.

هنگام مواجه با هر کدام از مشکلات زیر سریعاً شرکت سرویس کولر گازی خود را مطلع کنید.

۱- کولرگازی به طور ناگهانی خاموش و دیگر روشن نمی‌شود.

۲- زمانی که دستگاهتان روشن است کمپرسور آن خاموش می‌باشد.

۳- هنگامی که کولر هوای گرم به محیط اطراف انتقال می ‌دهد با وجود آن که دستگاه و کمپرسور آن روشن و مشغول به کار هستند.

۴- زمانی که دستگاه مانند همیشه هوای خنک را به اطراف انتقال نمی‌ دهد.

۵- افزایش سر و صدای کولر گازی در مقایسه با اولین روزهایی که دستگاه نصب شده بود.

۶- به محض از کار افتادن ریموت دستگاه سرمایشی.

۷- به گوش رسیدن صدا های نا به هنجار زمان استفاده از کولر گازی.

۸- به محض دادن پیغام خطا هنگام روشن کردن دستگاه ، یا قرمز شدن چراغ‌ های آن.

۹- هنگام یخ زدن پنل داخلی دستگاه در مدت زمان طولانی استفاده از کولر گازی.

و…

سرویس کولر گازی در کرج
سرویس کولر گازی در کرج
 • تعمیر کولر گازی در کرج.

با مراجعه به شواهد موجود و تجربیات بسیار مهم و مفید به دست آمده مشکلات تعمیر کولر گازی در کرج به سه دسته تقسیم می‌شوند :

۱- مشکلات و مسائلی که قبل از تعمیر کولر گازی وجود دارد.

۲-مشکلاتی که هنگام انجام تعمیر کولر گازی رخ می‌دهد.

۳- مشکلات و مواردی که بعد از تعمیر کولر گازی ایجاد دردسر می‌کنند.

از این رو ، مشتریان برای تعمیر کولرهای گازی‌شان باید از سه مرحله مهم عبور کنند.

 • مشکلات و مسائلی که قبل از تعمیر کولر گازی وجود دارد.

در ابتدا به محض خرابی کولر گازی و یا سرویس آن مشتریان با مجموعهٔ سرویس کولر گازی تماس می‌گیرند ، سپس منتظر دریافت خدمات از آن مجموعه می‌ شوند ، در اینجا بد قولی و عدم وقت شناسی مجموعه سرویس کولر گازی ، از بزرگ‌ترین ایراداتی است که مشتریان با آن روبه رو هستند چرا که مشتریان برای سرویس‌ دهی و یا تعمیر کولر گازی خود از قبل وقتی تعیین کرده و روز و زمان خاصی را در نظر می‌گیرند و شاید مجبور به کنسل نمودن برخی امورات شغلی و… خود شوند با امید بر آنکه سرویس‌ کار در زمان و وقت تعیین شده حاضر و به خدمت‌رسی بپردازد ، اما در شرایط گوناگونی مشاهده شده که برخی سرویس‌کاران با رعایت نکردن وقت با بدقولی و عدم وقت شناسی مشتری را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند.

وقت شناسی از سمت مجموعه‌ های فنی و دیگر مراکز تعمیر کولر گازی از اهمیت بالایی برخوردار است برای مثال شخصی که دارای سردخانه‌ های مواد خوراکی و گوشت می باشد و لازم است هر چه سریع‌ تر به تعمیر کولر گازی خود بپردازد ، هنگام نادیده گرفتن خواسته و بد قولی از سمت سرویس‌کار خسارت زیان باری به او وارد خواهد شد.

 • مشکلاتی که هنگام انجام تعمیر کولر گازی رخ می‌دهد.

امروزه به علت اوضاع نابسامان اقتصادی ، گرانی در تمامی زمینه‌ ها ، عدم وجود شغل مناسب و بیکاری باعث شده است تا افراد برای کسب مهارت و هزینه برای آموزش‌ های کافی کمتر قدم بردارد و از این رو بستری برای ورود افراد با عدم کفایت مهارت و توانایی ، نسبت به افراد صنف خود ، به مشاغل تخصصی ، فراهم شده است ، مشغول شدن این افراد در این زمینه می ‌تواند سبب بروز ضرر و زیان‌ های بسیار بالایی به فروشنده و دریافت کننده خدمات ، وارد کند.

از دیگر موارد می‌ توان به عدم توان در دارا بودن تمامی ابزار آلات و قطعات همچنین عدم پشتیبانی از طرف مجموعه ارائه کنندهٔ خدمات برای تعمیر و یا سرویس کولر گازی اشاره کرد ، از این رو شخص تعمیر کار باید آن محل را ترک کرده ، آن قطعه را خریداری و مجددا برای تعمیر یا تعویض به محل مشتری حضور یابد که سبب صرف شدن زمان زیادی است که باعث می‌شود تعمیر یک کولرگازی گاهی به یک هفته الی ده روز به درازا کشد و در مواردی نبود ابزار و قطعات موجب کنسل شدن کار می‌ شود.

 • مشکلات و مواردی که بعد از تعمیر کولرگازی ایجاد دردسر می‌کند.

تمامی تعویض‌ها و تعمیرات می‌توانند دوباره با نقص یا مشکل دوباره روبه رو شوند ، ممکن است این مشکل از کارکرد درست دستگاه ، یا از نقاط و دیگر قطعات کولر باشد اما مهم آن است که آن مجموعه برای رفع این مشکل و تعمیر کولرگازی در کرج طبق توافق‌های از پیش تعیین شده برای ضمانت قطعات یا همان گارانتی خدمات که به مشتری وعده داده شده است ، به محل مراجعه کنند و به رفع مشکلات بپردازند ، با نگاهی ساده نسبت به تمامی شکایات و دعواهای موجود در اتحادیه‌های تعمیرگاه‌ها می‌توان دریافت که به علت عدم مسئولیت پذیری در قبال ایرادات به وجود آمده ، هنگام تعمیر کولر گازی یا عدم رفع ایرادات پس از تعمیرات این دردسرها به وجود آمده است.

 • برندهای گوناگون کولرهای گازی.

شما چه برندی از کولرهای گازی را خریده‌اید و محل زندگیتان در کدامین نقطه از تهران یا کرج است..؟!

گرچه جواب این سوالات اهمیت چندانی ندارد ، مهم آن است که با چشم باز به دنبال برند کولر گازی مورد نظر تان بروید و با نمایندگی‌ های کولرگازی در نزدیکی محل زندگیتان آشنایی کامل داشته باشید.

کولر های گازی در ابعاد و سایز ها و برند های متنوعی وجود دارد ، برای مثال برند های :

سامسونگ ، ال‌جی ، اجنرال ، گری و… دارای کولرگازی ‌هایی با کیفیت ‌های متفاوت می ‌باشند.

 • سرویس کولرگازی سامسونگ در کرج.

تمامی مدل ‌های کولر های گازی سامسونگ در سراسر ایران بسیار مجرب ، محبوب و مورد اعتماد بسیاری از مردم ایران هستند اما مهم آن است که تیم متخصصی انتخاب شود با با تمام مدل‌های این برند آشنایی داشته باشد و دوره‌های مختلفی را برای نصب آن ها گذرانده باشد ، چرا که تمامی مشتریان به دنبال بهترین تکنولوژی و طرف دار جدید ترین مدل‌ هایی هستند که وارد بازار می ‌شود ، پس تیم متخصص باید همیشه اطلاعات و داده‌ هایش را به روز نگه دارد.

 • سرویس کولر گازی ال جی در کرج.

برند ال‌ جی با عنوان گلدیران نیز بین مردم ایران به شهرت رسیده است و جزو پر فروش ‌ترین کولر گازی‌ ها به شمار می ‌رود ، از آن جایی که این شرکت خدمات پس از فروش خود را برای عموم مردم قرار داده است اعتماد بسیار زیادی از سوی مردم به این برند یا همان گلدیران روانه شده است.

 • سرویس کولر گازی اجنرال در کرج.

برند اجنرال میان کولر گازی ‌ها جزو برند های پر فروش و جزو صدر لیست ( ردهٔ اول ) دستگاه‌ های سرمایشی در سال ۲۰۱۹ میلادی بود ، شاید این برند با برند جنرال از لحاظ اسمی به هم شبیه باشند اما از نظر کیفیت ، امکانات و عملکرد کاملا تفاوت دارند به طوری که برند جنرال در ردهٔ سوم پر فروش‌ ترین کولر های گازی به شمار می ‌رود

تعمیر کولر گازی
تعمیر کولر گازی
 • سرویس کولر گازی گری در کرج.

شرکت گری از جمله بزرگ‌ ترین تولید کنندگان سیستم ‌های تهویه هوا به شمار می ‌رود به طوری که در سال ۲۰۱۳ میلادی سه عدد سیستم تهویه مطبوع هوا در کل جهان ، فروخته شد که یکی از آنها با برند گری بوده است ، این شرکت دارای ۵ مرکز تحقیقاتی بین‌المللی و همچنین دارای امتیازات و اختراعات فراوانی است.

این طور به نظر می‌رسد که در عقیده برخی افراد تنها برند های ایرانی باید هر شش ماه سرویس شوند چرا که باور دارند برند های ایرانی از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند اما نیاز آن است که سیستم دستگاه تمامی برند ها هر شش ماه یک بار سرویس دهی شود ، اینکه یک سیستم ساخت کشور خارجی و دیگری ساخت ایران است اصلا دلیل منطقی بر آن نیست که برای سرویس دهی‌شان تبعیض قائل شویم.

هزینه ‌های سرویس کولر گازی کرج و سایر شهرها متغیر است مخصوصا زمانی که چندین مدل یا برند سیستم کولرگازی داشته باشیم.

 • برند و مدل کولر گازی در سرویس‌دهی تغییری ایجاد نمی‌کند.

همان طور که بیش از این ذکر شد باید برای سرویس کولر گازی برنامه ریزی و دوره‌های زمانی متناسبی ترتیب داده شود و هر شش ماه یک بار زمان مناسبی برای سرویس و یا بهبود عملکرد سیستم است ، نام سیستم ، مدل یا برند آن هیچ تغییری در مدت زمان سرویس‌دهی ایجاد نمی‌کند ، همچنین مدت زمان سرویس‌کاری یا تعمیر با توجه به نوع خرابی داستگاه متغیر بوده و بین ۳۰ الی ۵۰ دقیقه زمان ‌بر است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *