زخم عروقی

توضیحات آگهی

زخم‌ عروقی یکی ‌از انواع ‌بیماری ‌ها و مشکلات ‌عروقی زخم‌ های ‌عروقی هستند. در صورت ابتلا به زخم ‌عروقی به‌ خصوص زخم پا ها باید درمان ‌های لازم سریعاً انجام شود تا از بروز عوارض جبران ‌ناپذیر پیشگیری شود. برای درمان ‌زخم عروقی باید به یک کلینیک‌ زخم مراجعه‌ کنید و از یک درمان گر ‌زخم کمک‌ بگیرید.

مکانیزم بروز زخم عروقی

یکی‌ از گروه ‌هایی که در‌ معرض خطر‌ ابتلا به زخم ‌عروقی قرار دارند مبتلایان ‌دیابت هستند. به ‌طور‌ کلی افراد ‌دیابتی بیشتر از سایرین مستعد ابتلا ‌به انواع زخم‌ ها هستند و یکی از این ‌ها زخم‌ عروقی می ‌باشد. اگر ترمیم ‌زخم ‌عروقی افراد ‌دیابتی به ‌درستی انجام ‌نشود، می‌ تواند عوارض جبران ‌ناپذیری از ‌قبیل آمپوتاسیون را به‌ دنبال داشته ‌باشد.

افراد مبتلا ‌به زخم ‌عروقی باید تحت‌ نظارت و درمان یک درمان گر ‌زخم قرار بگیرند و با مراجعه‌ به کلینیک‌‌ زخم از  پیشرفت بیماری جلوگیری کنند.

به ‌دلیل اهمیت‌ این موضوع بهتر است به ‌سراغ بهترین‌کلینیک‌ زخم بروید. اگر ساکن‌ تهران هستید، کلینیک ‌زخم ‌دکتر ‌عزتی به ‌عنوان بهترین ‌کلینیک‌ زخم‌ تهران می‌ تواند گزینه ‌مناسبی باشد.

زخم شریانی
زخم شریانی

دلایل ابتلا به زخم‌ عروقی

اگر دریچه ‌های یک‌ طرفه‌ ای که در پا ها ی‌ انسان قرار‌ دارند و به ‌عنوان دریچه‌ های لانه‌ کبوتری شناخته می ‌شوند، نتوانند عملکرد‌ مناسبی داشته ‌باشند، جریان‌ خون‌ مناسب به ‌سوی ‌قلب نمی ‌رود. این جریان‌ خون به‌ سمت‌ پا برگشت داده ‌می ‌شود. این بیماری تحت‌ عنوان نارسایی عروق ‌وریدی نیز شناخته می‌ شود.

عروق ‌وریدی موجود در اندام ‌های تحتانی به سه ‌نوع عروق‌ عمقی، نیمه ‌عمقی و سطحی تقسیم می‌ شوند. عروق ‌عمقی ما بین عضلات وجود دارند. عروق ‌سطحی در زیر‌ پوست‌ پا جای می‌گیرند. عروق‌ نیمه ‌عمقی هم باعث ارتباط عروق‌ عمقی و سطحی به‌ هم می‌ شوند.

 

ریسک فاکتور های مهم زخم ‌عروقی

الف) انواع مختلف زخم ‌عروقی به‌ ویژه زخم‌ های‌ عروقی در ‌ناحیه پا در افراد ‌زیر شایع ‌تر می باشد:

ب) افراد‌ مسن با افزایش‌ سن بیشتر از سایرین در‌ معرض خطر‌ ابتلا ‌به زخم‌ عروقی قرار دارند.

پ) افرادی که به ‌واسطه شغل‌ خود ناچار اند در طول‌ روز مدت‌ زیادی را سر پا بمانند.

ت) افرادی که سابقه‌ ابتلا ‌به بیماری‌ های عروق‌ وریدی و بیماری‌ های ‌قلبی را دارند.

ث) خانم ‌های باردار در ‌طول مدت‌ بارداری  بیشتر‌ از قبل در‌ معرض خطر‌ ابتلا به زخم ‌عروقی هستند.

 

درمان ‌زخم‌ و روش ‌های ترمیم ‌زخم ‌عروقی

بسته به این که زخم فرد در چه ساعتی می باشد و وضعیت بیمار درمان گر زخم از روش‌ های متفاوتی برای ترمیم و درمان زخم استفاده می‌ کند در ادامه به برخی از این روش‌ ها اشاره می کنیم.

انواع روش ‌های ‌پانسمان ‌زخم

استفاده‌ از انواع پانسمان ‌ها راه کاری بسیار موثر و بهداشتی برای ترمیم سریع تر این نوع زخم‌ ها، پیشگیری از گسترش‌ زخم و عفونت ‌زخم های عفونی می‌ باشند. پانسمان ‌ها تاثیر به سزایی در جلوگیری از بروز ‌عفونت‌ زخم دارند. امکان پانسمان‌ کردن زخم و تعویض‌ آن توسط درمان گر ‌زخم در‌کلینیک و منزل وجود دارد، بنابر این برای اطمینان از این ‌که پانسمان به ‌درستی عوض می‌ شود حتماً از یک درمان گر زخم کمک بگیرید.

تعویض‌ مرتب و اصولی پانسمان ‌زخم اهمیت ویژ‌ه ‌ای در تسریع ‌بهبود زخم‌ عروقی دارد.

برای تعویض ‌صحیح پانسمان ‌ها می‌ توانید از یک‌ درمان گر با تجربه در کلینیک‌ زخم دکتر عزتی کمک بگیرید.

لیزر‌تراپی

یکی از روش‌ های ‌درمانی بسیار ‌موثر برای درمان ‌زخم‌ عروقی استفاده از لیزر می ‌باشد. لیزر تراپی می‌ تواند باعث کاهش التهاب‌ زخم و درد شود. همچنین می‌ تواند محرک مناسبی برای تسریع روند ترمیم زخم عروقی و و بهبود نسوج آسیب‌ دیده اطراف زخم باشد.

زخم عروقی
زخم عروقی

استفاده ‌از پلاسمای غنی ‌شده از پلاکت ‌ها

این روش درمانی اصطلاحا PRP نامیده می ‌شود. یکی از روش‌ های ‌نوین‌ درمان ‌زخم به‌ شمار می ‌رود که تاثیر زیادی در تسریع ‌روند ترمیم ‌زخم ‌عروقی دارد.

استفاد‌ه ‌از درمان ‌وکیوم ‌تراپی

در این‌ روش یک فشار‌ منفی روی ‌بافتی که دچار ‌آسیب‌ شده اعمال می‌ شود و می‌ تواند باعث درمان ‌زخم‌ عروقی شود.

 

استفاده‌ از اوزون ‌تراپی

در این ‌روش، مخلوطی حاوی گاز های ‌اکسیژن و اوزون برای درمان و ترمیم، در‌ محل زخم عروقی تزریق می ‌شود. روش ‌های ‌درمانی زیادی وجود دارد که متناسب با شرایط افراد انتخاب می ‌شوند، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت زخم خود و مشاوره با یک‌ درمان گر ماهر می توانید به  کلینیک دکتر عزتی مراجعه کنید.

 

راه ‌های پیشگیری از عودت مجدد زخم‌ عروقی

بعد از درمان زخم‌ عروقی همه ‌چیز تمام نشده و باید بدانید که انجام ‌مراقبت ‌های‌لازم برای پیشگیری از عود‌ مجدد این‌ بیماری بسیار‌ضروری است‌. بنا بر این به تمام توصیه ‌هایی که درمان گر‌ زخم به شما ارائه می‌ کند، توجه نمایید.

جوراب ‌واریسی

استفاده از جوراب‌ واریسی یک نکته‌ کلیدی برای پیشگیری از عود ‌مجدد زخم‌ های ‌عروقی است. نتایج‌ مطالعات نشان‌ داده ‌است که ریسک‌ ابتلای ‌مجدد به این زخم عروقی در کسانی که از جوراب‌ واریسی استفاده ‌می ‌کنند، بسیار پایین ‌تر از کسانی است که از آن استفاده نمی‌ کنند. جوراب ‌واریسی مطابق‌ با اندازه پای ‌شما و مختص‌ شما تهیه می‌ شود.

 

اصلاح  سبک‌ زندگی

اصلاح سبک‌ زندگی از دیگر‌ نکاتی است که فرد باید به ‌صورت جدی آن را رعایت ‌کند، در این مورد فرد ملزم به ترک کلیه عادت های رفتاری نا مناسب و مضرر برای سلامت می‌ شود:

الف) ترک دخانیات و اجتناب از سیگار کشیدن

ب) درمان ‌چاقی و کاهش‌ وزن درکسانی که BMI نرمالی ندارند

پ) پرهیز ‌از ایستادن به ‌مدت طولانی

ت) انجام ‌مستمر فعالیت‌ های ورزشی به‌ خصوص پیاده‌ روی

ث) در‌ صورتی که فرد به هر ‌دلیلی مجبور‌ شود برای مدت ‌طولانی سر پا بماند، باید حداقل برای مدت ۱۵‌دقیقه پا ها را بلند کند.

برای اینکه بدانید با توجه به شرایط‌ تان باید به چه نکات دیگری توجه کنید، می توانید از درمان گران کلینیک‌ زخم دکتر عزتی مشاوره بگیرید.

درمان زخم عروقی
درمان زخم عروقی

تمرینات روزانه برای پیشگیری از زخم وریدی

از مهم‌ ترین اقدامات کلینیک‌ زخم عروقی آموزش تمرینات‌ مناسب برای پیشگیری ‌از بروز ‌زخم عروقی و یا پیشرفت‌ بیشتر آن می ‌باشد، همچنین با این تمرینات می ‌توان از عود ‌مجدد زخم‌ عروقی پیشگیری کرد.

هدف این‌ تمرینات بهبود و افزایش روند بازگشت‌ خون به عروق ‌قلب می ‌باشد. در واقع در‌ طی این‌ تمرینات پمپاژ خون از طریق عروق پا افزایش پیدا‌ می‌کند که از بروز مشکلات عروقی پیشگیری می‌ کند. در ادامه به برخی از این تمرینات اشاره می کنیم:

۱. روی یک‌ تشک یا زیر انداز نرم به ‌پشت دراز بکشید به ‌طوری که دستان ‌شما در پشت‌ گردن شما قرار بگیرند، ۵ تا ۲۰ بار پاهایی که دراز کرده ‌اید را  به‌ داخل شکم جمع‌ کنید و مجددا آن ‌را به ‌حالت اول برگردانید.

۲. روی یک‌ تشک یا زیر‌ انداز نرم  قرار ‌بگیرید، در حالی که این بار پا ها را روی یک بالشتک قرار می ‌دهید، سپس انگشتان‌ پا را باز و بسته کنید این کار را برای مدت۶۰ ثانیه تکرار ‌کنید.

۳.در طی ‌‌روز برای مدت ۵‌ دقیقه در ‌حالی که روی یک‌ صندلی نشسته‌ اید یا در حالت ‌ایستاده روی انگشتان ‌پا قرار بگیرید و مجدداً به حالت‌ اول برگردید.

۴.روی یک‌ صندلی بنشینید سپس پا های تان به طرف‌ جلو دراز کنید، آن ها را به ‌سمت بالا بیاورید و مجددا به حالت‌ اولیه برگردانید، این‌ حرکت را می ‌توانید لااقل برای مدت ۵ ‌دقیقه در روز تکرار کنید.

 

بهترین کلینیک‌ زخم

در ‌صورت ابتلا ‌به زخم ‌عروقی فرد باید به ‌طور منظم تحت‌ نظر باشد. با ‌مراجعه به کلینیک ‌زخم عروقی و کمک‌ گرفتن از درمان گر ‌زخم می ‌توانید، تا حد‌ زیادی جلوی پیشرفت این. بیماری را بگیرید و از بروز عوارض ‌بیشتر جلوگیری ‌کنید.

برای پیدا کردن بهترین کلینیک زخم عروقی، گفت و گو با کسانی‌  که دچار انواع ‌زخم شده ‌اند و برای درمان ‌زخم و ترمیم آن به کلینیک‌ زخم عروقی مراجعه کرده ‌اند نیز می تواند تاثیر گذار باشد. در‌حال ‌حاضر بهترین خدمات ترمیمی و درمان زخم در تهران، متعلق به کلینیک ‌زخم ‌دکتر‌ عزتی می باشد.

کلیه خدمات مشاوره ‌ای و درمانی در این کلینیک مطابق با آخرین یافته ‌ها و متد های روز دنیا می ‌باشد. کادر مجرب متشکل از تخصص‌ های گوناگون باعث می ‌شود تا افرادی که به دلایل‌ مختلف برای درمان‌ زخم به این‌ کلینیک مراجعه ‌می ‌کنند از کلیه خدمات‌ درمانی و ترمیمی بهره بگیرند.

 

کلام پایانی

زخم ‌عروقی یکی از بیماری ‌هایی است که می ‌تواند افراد ‌مختلف را درگیر کند. از آن‌ جایی که سیر این ‌بیماری اغلب کند است و بسیاری از مواقع فرد علایم ‌ناراحت‌ کننده‌ ای ندارد، ممکن‌ است در مراحل ‌پیشرفته تشخیص داده شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “زخم عروقی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *