مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی
تماس بگیرید
شماره آگهی: 8118
 مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی

توضیحات آگهی

دیجیتال مارکتینگ اگر شما برای بازاریابی محصولات خود و یا خدماتی که ارائه می دهید، از دستگاه های الکترونیکی استفاده می کنید، دقیقا کاری است که دیجیتال مارکتینگ انجام می دهد . پس با توجه به این موضوع دیجیتال مارکتینگ معنا و عنوان جدیدی به شمار نمی رود. برای انجام تمامی خدمات دیجیتال مارکتینگ می توانید به سایت مولتی رایان مراجعه نمایید.

تاریخ دیجیتال مارکتینگ

با ‌جست و جوی مفهوم دیجیتال ‌مارکتینگ در‌ تاریخ متوجه‌ می ‌شوید که اولین دیجیتال ‌مارکتینگ انجام‌ شده در جهان، بیش‌از یک‌ سده قدمت‌ دارد. اختراع ‌رادیو در‌ سال‌۱۸۹۶ انجام شد و برای این‌که به یک محصول‌ عمومی مبدل‌ شود، ۱۰سال زمان صرف‌ شد و بعد از آن اغلب‌ مردم این ‌دستگاه را تهیه‌ کردند.

همگانی ‌شدن استفاده ‌از رادیو، باعث شده‌ بود که ایده ‌تبلیغات از ‌طریق رادیو شکل‌ بگیرد و به طور موفق عملی شود. اولین ‌تبلیغاتی که توسط ‌رادیو انجام ‌شد، مربوط ‌به اجرای‌ زنده یک کنسرت‌ اپرا بود و تبلیغات‌ رادیویی باعث‌ شد بلیت ‌های این‌کنسرت اپرا خیلی ‌زود فروخته ‌شوند و بدین ‌ترتیب سرآغازی‌ موفق برای دیجیتال ‌مارکتینگ رقم خورد.

ابعاد دیجیتال ‌مارکتینگ کدام اند؟

دامنه ‌فعالیتی دیجیتال ‌مارکتینگ در کسب‌ و‌ کار بسیار وسیع می‌ باشد و برای موفقیت هر‌ چه ‌بیشتر در حوزه دیجیتال ‌مارکتینگ، باید در تمامی ابعاد ‌آن فعالیت کرد. در ادامه به بررسی ابعاد دیجیتال ‌مارکتینگ می پردازیم.

طراحی سایت ‌های تجاری

فارغ از این ‌‌که صاحب چه ‌نوع کسب‌ و‌ کاری هستید، سایت‌ های تجاری می‌ توانند به ‌شما کمک ‌کنند تا مردم راحت‌ تر به کالا و خدمات شما دسترسی داشته ‌باشند‌. محتویات سایت‌ های ‌تجاری در‌ مورد کالا ‌و ‌خدمات شما، آینه تمام ‌نمای کیفیت‌ کار و عملکرد شما می‌ باشد، بنا بر این بسیار مهم است که از چه ‌محتوایی برای سایت ‌تجاری ‌خود استفاده می ‌کنید. نقش دیجیتال‌ مارکتینگ در این‌ بعد، طراحی‌مناسب سایت‌ تجاری می‌ باشد.

بهینه‌ کردن انواع موتور های جست و جو

از دیگر ابعاد دیجیتال ‌مارکتینگ بهینه کردن تمامی متور های جست و جو گر یا سئو است که به ‌شما کمک می‌کند تا وقتی کاربران در ‌اینترنت به ‌دنبال کالا یا خدمات باشند، در نتایج ‌اولیه جست و جوی ‌خود با سایت‌ شما مواجه شوند و برای بازدید از سایت‌ شما اقدام کنند. برای ‌اینکه در نتایج موتور های جست و جو رتبه ‌های ‌نخست را کسب‌کنید، باید سایتی معتبر ‌و ‌حاوی محتوای‌ مناسب مطابق با فاکتور های‌ مد نظر موتور های جست‌ و ‌جو داشته‌ باشید

 

 

ابزار های آنالیز کردن

یکی از ابزار هایی که شما می توانید از آن برای آنالیز داده های خود استفاده کنید گوگل آنالیتیکس است. گوگل آنالیتیکس به صورت رایگان فعالیت کرده و باز خورد های بازدید کنندگان و حتی مسیر هایی که طی کرده اند را نیز برای شما به نمایش خواهد گذاشت.

متریکس نیز یکی دیگر از ابزاری است ک برای تحلیل داده ها در اختیار شما قرار دارد. متریکس اطلاعات دقیقی از مطالبی که کاربران جذب کرده و راه و روشی که کاربران جذب این مطالب شدند را به صورت شفاف و قابل درک برای شما نشان می دهد.

بررسی کارکرد دقیق گوگل ‌آنالیتیکس

گوگل ‌آنالیتیکس از پر طرف دار ترین و مهم‌ ترین ابزار هایی است که برای تحلیل داده‌ ها در ‌حوزه دیجیتال ‌مارکتینگ مورد استفاده قرار می ‌گیرد. یکی ‌از اصلی‌ ترین دلایل‌ محبوبیت این ‌بزار، این ‌است که می‌ توانید به طیف‌ وسیعی از گزارشات به ‌‌طور کاملا ‌رایگان دسترسی پیدا کنید.

با استفاده ‌از گوگل ‌آنالیتیکس شما قادر خواهید بود تا رفتار کاربران ‌سایت‌ خود را دنبال‌کرده و آن را تحلیل ‌نمایید؛ مثلاً گوگل‌ آنالیتیکس این ‌امکان را به ‌شما می ‌دهد تا متوجه‌ شوید که راه ‌ورود ‌کاربران به‌ سایت ‌شما چگونه بوده ‌است، نحوه طی‌کردن فانل ‌فروش چطور انجام ‌شده و…

تاثیر بهینه‌ سازی موتور های مختلفی که وجود دارد

سئو جز آن‌ دسته از واژه ‌هایی است که در مکالمات ‌روز مره شرکت‌ ها و کسب‌ و‌ کار های بزرگ‌ و‌ کوچک به‌ تکرر شنیده می ‌شود، و در این‌ بین عده‌ ای هستند که یا به‌ طور ‌کلی با این ‌مفهوم بیگانه‌ هستند و یا اطلاعات‌ کاملی در ‌مورد آن ندارند. سئو امروزه یکی ‌از ارکان‌ اصلی دیجیتال‌ مارکتینگ به‌ شمار می‌ رود و تاثیر ‌به سزایی در بهبود هر ‌چه ‌بیشتر کسب‌ و کار ها دارد.

دلیل این ‌موضوع این ‌است که تعداد ‌زیادی از افراد برای ‌جست و جو در‌ مورد یک‌ کالا یا خدمات و یا رسیدن‌ به پاسخ‌ سوالات‌ خود به‌ سراغ موتور های جست و جویی مثل‌ گوگل می ‌روند؛ تاثیر ‌سئو در این ‌مرحله مشخص‌ می ‌شود، یعنی جایی‌که کسب‌ و‌ کار شما باید جز‌ء‌ نتایج ‌اولیه موتور های ‌جست و جو باشد و کاربر بتواند شما را شناسایی ‌کند. و این ‌موضوع در نهایت باعث می‌ شود که از ‌کالا و خدمات ‌شما استفاده‌ کند. یکی‌ از  ابزار های ‌پر کاربرد برای بهینه ‌سازی موتور های ‌جست و جو SEMrush می‌ باشد.

بررسی عملکرد SEMrush

ابزار SEMrush می ‌تواند به ‌شما کمک‌ کند تا در نتایج‌ موتور های‌ جست و جویی مثل گوگل رتبه‌ های ‌نخستین را کسب ‌نمایید. یکی ‌از کارکرد های اصلی ‌آن پایش‌ رقیبان حوزه‌ کاری‌ تان می ‌باشد. در‌ حقیقت با ‌استفاده از این ‌ابزار شما قادر خواهید‌ بود تا بک ‌لینک ‌هایی که مربوط‌ به رقبای حوزه‌ کاری‌ تان می ‌باشد را پیدا ‌کرده و بتوانید آن ها را به‌ سوی‌ خود جذب نمایید، همچنین با پایش رقیب‌ های حوزه ‌کاری ‌تان می‌ توانید به اطلاعاتی از ‌قبیل تغییرات کلید واژه ‌ها دست پیدا کرده و فرصت تحلیل ‌رقابتی را داشته باشید.

بررسی عملکرد MOZ

ابزار MOZ، یکی دیگر از ابزار هایی‌است که قابلیت‌ های زیادی دارد، به ‌طور مثال این ‌امکان را در‌ اختیار‌ شما قرار‌ می‌ دهد تا به ‌پایش کانال ‌های ورودی ‌و خروجی مخاطبین ‌تان بپردازید، رتبه ‌بندی سایت ‌خود و رقیبان‌ تان را در موتور های ‌جست و جوی مختلف داخلی‌ و خارجی مشاهده ‌کنید و همچنین از امکان تحلیل‌ و بررسی عملکرد کمپین‌ های ‌تبلیغاتی‌ مختلف بر خور دار خواهید بود.

بررسی عملکرد Mail chimp

ابزار Mail chimp امکانات ‌زیادی را در‌ اختیار کاربران قرار می‌ دهد، از‌ جمله این‌ که شما می ‌توانید مخاطبین مد‌ نظر خود را تقسیم‌ بندی کنید و با‌ توجه به این ‌که Mail chimp به شما گزارشی از نرخ دیده ‌شدن ایمیل و باز ‌شدن آن‌ ها ارائه می ‌دهد، قادر خواهید ‌بود تا نقاط ‌ضعف‌ خود را رفع‌ نموده و با بهبود و رفع نواقص‌خود در حوزه‌ مارکتینگ‌ ایمیلی، عملکرد قوی‌تری را از ‌خود نشان‌ دهید.
لازم‌ به ذکر است که ابزار ‌هایی مثل ابزار نامه‌ رسان‌ چابک، ابزار میل ‌چی و ابزار میل ‌تاز، سرویس‌ های‌ داخلی قدرتمندی هستند که مورد ‌استفاده قرار می ‌گیرند و از ابزار های خارجی‌ دیگر می ‌توان به ابراز

Get Response، ابزار Marketo و… اشاره کرد.

 

کوتاه کننده های لینک تاثیری در دیجیتال مارکتینگ دارند؟

بالا بودن میزان کاراکتر های برای سایت های مختلط باعث عدم جذابیت آن ها می شود، همچنین با اشغال کردن فضای زیاد توجه کسی را جلب نمی کنند. لینک پی یکی از کوتاه کننده های لینک داخلی است که باعث می شوند هر گاه شما نیاز به اشتراک گذاری لینک سایت خود داشتید، به راحتی کوتاه شده آن را در دسترس داشته باشید.

مزایای استفاده از دیجیتال مارکتینگ چیست؟

الف) با پیشرفت تکنولوژی استفاده از فضا های مجازی و دیجیتال مارکتینگ، می تواند چندین پله شما را از سایر رقیبان جلو بیندازد و  اگر تحلیل های آماری درستی داشته باشید، می توانید چند روزه پیشرفت چشم گیری را در کار های خود مشاهده کنید.

ب) دیجیتال مارکتینگ یک حوزه فعالیتی وسیعی است که یاد گیری در آن تمامی ندارد. اگر شما وارد فضای دیجیتال مارکتینگ شوید با یاد گرفتن هر شاخه از آن هزاران شاخه دیگر را می بینید، که هر کدام باعث تکمیل علم قبلی شما می شود. شما با یادگیری هر چه بیشتر مهارت ها می توانید نتیجه راضی کننده تری را به نمایش بگذارید.

پ) ابزار های که در دیجیتال مارکتینگ در دسترس هستند، به شما کمک می کنند تمامی افرادی که در این زمینه فعالیت دارند را شناسایی کنید و با تحلیلی آن ها باعث پیشرفت خودتان شوید.

دوره‌ های معتبری که دیجیتال‌ مارکتینگ را آموزش می دهند چه ویژگی هایی دارند؟

برای یادگیری و گذراندن دوره ‌آموزش دیجیتال‌ مارکتینگ می ‌توانید از روش‌ های مختلفی مثل تهیه‌ پکیج ‌آموزش دیجیتال ‌مارکتینگ، شرکت در دوره‌ های‌حضوری یا گذراندن دوره ‌های مجازی آموزش دیجیتال‌ مارکتینگ استفاده ‌کنید.

دوره‌ های آموزش دیجیتال‌ مارکتینگ به ‌صورت مبتدی و پیشرفته ارائه می ‌شوند و مناسب‌ با سطح خود و اهدافی که مد ‌نظر دارید می ‌توانید در این ‌دوره‌ ها شرکت‌ کنید. آن چه بیشتر از نوع دوره ‌های آموزشی اهمیت دارد، محتوایی است که قرار ‌است به ‌شما ارائه داده شود.
هنگام انتخاب دوره ‌های آموزش دیجیتال ‌مارکتینگ حتماً به ‌سراغ برگزار‌ کنندگان‌ معتبر دوره‌ های آموزشی مانند مولتی رایان بروید تا مطمئن‌ شوید محتوا های ارائه شده توسط بهترین ‌و ‌مجرب‌ ترین اساتید به شما عرضه خواهد ‌شد.

 

چگونگی برند سازی دیجیتال مارکتینگ و یا کسب و کار آنلاین

با انتخاب نام مناسب، همچنین لوگوی متفاوت و منحصر به فرد و یا حتی اصطلاح و کلمات خاص میتوانید محصول کسب و کارتان، خدمات و حتی شرکتتان را برند و شناخته نمایید. عقب نماندن از بازار و پیشرفتن همزمان با جدیدترین متدها، اطلاعات و فناوریها بسیار ضروری می باشد.

 

کلام پایانی

همان طور که می ‌بینید ابعاد دیجیتال مارکتینگ بسیار گسترده‌ است و برای موفق شدن در آن بسیار مهم است که کارشناسان از چه محتوای‌ آموزشی استفاده می ‌کنند.
اگر برای پیدا کردن دوره آموزش دیجیتال ‌مارکتینگ سری به گوگل زده ‌باشید، نتایج ‌جست و جو نشان می‌ دهد که سایت مولتی رایان موفق ترین برگزار کننده دوره ‌های آموزشی در این حوزه می باشد و تمامی فاکتور های فوق را در بهترین سطح ممکن دارا می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های آموزش دیجیتال‌ مارکتینگ می توانید به سایت مولتی رایان مراجعه نمایید.

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دیجیتال مارکتینگ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *