مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی

محتوا نویسی

سئو

19 مارس 2022 872 بازدید
 مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی

محتوا نویسی

به ‌طور کلی محتوا نویسی انواع ‌مختلفی دارد. یکی ‌از رایج‌ ترین و پرکاربرد ترین روش‌ های محتوا نویسی، محتوا نویسی سایت می ‌باشد. در عصر حاضر و با پیشرفت ‌چشمگیر بازاریابی‌ دیجیتال، محتوا‌ نویسی برای سایت بسیار‌ گسترش پیدا کرده ‌است. در این‌ روش محتوا نویسی، درج‌ محتوا در وبسایت ‌ها و شبکه ‌های ‌اجتماعی مثل فیسبوک، توییتر اینستاگرام و… انجام می‌شود.

شغل محتوا نویسی چندین‌ دهه است  که در جوامع‌ غربی مورد‌ توجه بوده ‌است. در ایران هم در چند سال ‌اخیر محتوا‌ نویسی در سایت بسیار رواج پیدا کرده ‌است. امروزه با یک جست و جو ی‌ ساده  در صفحات‌ مختلف می توان به طیف‌ وسیعی از اطلاعات دست‌ یافت.

محتوا نویسی
محتوا نویسی

منظور از محتوا نویسی در سایت چیست و به چه‌ طریقی انجام می ‌شود؟

محتوا نویسی یا Content Writing فرآیند نگارش، ویرایش ‌کردن و انتشار محتوا ‌ها در پلتفرم ‌های ‌دیجیتال است. انواع‌ محتوا‌ ها می‌ توانند شامل پست‌ های درج‌ شده در وبلاگ‌ ها، پادکست، کتاب‌ های ‌الکترونیکی، اخبار خبرگزاری‌ ها، توضیحات درج‌ شده در زیر پست‌ های شبکه ‌های ‌اجتماعی و… باشند.

می ‌توان گفت که نویسندگانی که به‌ امر محتوا نویسی مشغول‌ اند تلاش می‌کنند تا برند ‌خاصی را به مخاطبین معرفی ‌کنند. آن ‌ها از طریق داستان‌ سرایی معنی‌ دار و جذاب سعی‌ می‌کنند تا مخاطبان را برای استفاده‌ از کالا و خدمات یک‌ برند مجاب‌ کنند.

این‌ کار باعث می‌شود تا سود دهی تجارت‌ ها به ‌طور چشمگیری با افزایش مواجه ‌شود.

محتوا نویسی در سایت یکی ‌از ارکان‌ اصلی استراتژی‌ های بازاریابی تجارت‌ های ‌مختلف به‌ شمار می‌رود. محتوا نویسی برای سایت یا انواع‌ پلتفرم‌ های‌ دیجیتال و فضای ‌مجازی، یک ‌برند و تجارت را به ‌طور تمام ‌و کمال به مخاطبان معرفی می‌کند و باعث می‌شود که مخاطبین تعامل ‌مثبت با این ‌برند داشته ‌باشند و در نهایت پس‌ از جلب‌ اعتماد، کالا و خدما‌ت یک ‌برند و سایت به مشتریان ارائه می‌شوند.

امروزه کسب‌ و ‌کار های مختلف نیاز دارند تا برای رشد، ارتقا و بیشتر دیده ‌شدن صفحه‌ شان در صفحات ‌مجازی یا نتایج موتور های ‌جست و جو  مطالب ‌مفید ارائه ‌کنند. بسیاری‌ از صاحبین کسب‌ و‌ کار ها زمان‌ کافی برای این‌ کار را ندارند. بنابراین این‌ کار را به افراد‌ حرفه ‌ای واگذار می‌کنند.

 

آشنایی ‌با تاریخچه محتوا نویسی 

اگر این‌ سوال در ذهن ‌شما پیش ‌آمده که قدمت محتوا نویسی به چه‌ زمانی بر می‌گردد. باید بگوییم که در‌ حقیقت پیشینه این‌ کار به زمان‌ های بسیار دور و ماقبل ‌تاریخ بر می‌گردد. با یک مثال ‌ساده می‌توان موضوع را تفهیم کرد. در زمان ‌های بسیار گذشته که انسان‌ های ‌نخستین با سنگ روی دیوار‌ غار ها نقاشی می‌کردند، در حقیقت نوعی تولید محتوا و محتوا‌ نویسی به ‌شمار می‌رفت. این ‌کار در آن‌ زمان یک‌ شغل محسوب نمی‌شد. محتوا نویسی از زمانی حالت ‌رسمی به خود گرفت و به شکل یک شغل‌ تخصصی درآمد که انواع ‌رسانه ‌ها شکل گرفتند. اولین محتوا نویسی ها در قالب روزنامه انجام می‌ شد و کم ‌کم با تنوع وسایل ارتباط‌ جمعی، فضا های ‌مجازی، اینترنت و… اشکال ‌دیگری به خود گرفته که از آن‌ جمله می‌توان به محتوا نویسی در سایت اشاره کرد..

 

 

اهمیت محتوا نویسی سایت در دنیای ‌امروزی چیست؟

در عصر ‌تکنولوژی به‌ سر می‌بریم و به ‌طور روز افزون شاهد پیشرفت در این‌ حوزه هستیم اما به ‌نظر می‌رسد همچنان وب‌ سایت ‌ها یکی ‌از ارکان ‌اصلی تبلیغات و بازاریابی هستند. به ‌کمک صفحات‌ وب می‌توان با بودجه ‌کم یک کسب‌ و‌ کار را ایجاد کرد و حتی آن‌ ها را رونق ‌داد به ‌طور مثال از این‌ طریق شما می‌توانید کسب‌ و‌ کارتان را به تعداد ‌بیشتری نمایش‌ دهید و مانند کسب‌ و‌ کار به ‌‌شیوه سنتی محدودیتی برای عرضه‌ کالا و خدمات ‌خود ندارید.

تمام کسب‌ و‌ کار ها به ‌خوبی از این‌ موضوع واقف‌ هستند و رقابت‌ تنگاتنگی بین آن ‌ها شکل گرفته ‌است. همین‌ موضوع باعث شده ‌است تا موتور های ‌جست و جو  مثل‌ گوگل، الگوریتم ‌های مشخصی را برای رتبه ‌بندی سایت‌ ها در نظر بگیرند. به این‌ ترتیب موتور های ‌جست و جو  تمام فاکتور های را در سایت ‌های ‌مختلف می‌سنجند و آن ‌هایی که محتوا نویسی برای سایت را با رعایت تمام اصول‌ سئو  انجام داده‌ اند، در رتبه‌ های ‌نخستین نمایش می‌دهند.

فاکتور دیگری که در رتبه‌ بندی موتور های ‌جست و جو  موثر است، میزان بازدید ‌از سایت‌ ها است به این‌ ترتیب که سایت‌ های پربازدیدتر رتبه ‌های بهتری ‌کسب خواهند کرد. در حقیقت به موتور های ‌جست و جو  نشان می ‌دهند که برای مخاطبین ‌جذاب هستند. این‌ موضوع بدون ‌شک از طریق محتوا نویسی جذاب صورت‌ می‌پذیرد. کار تولید محتوا تنها به محتوای‌ متنی اشاره‌ ندارد و تمام محتوا ‌های ‌دیگر مثل محتوا های عکس، فیلم و صوت هم به همان ‌اندازه اهمیت ‌دارند.

محتوا نویسی در سایت مستلزم‌ رعایت قواعد خاصی می‌باشد که کارشناسان این‌ حوزه از آن مطلع ‌هستند. برای کسب اطلاعات ‌بیشتر و مشاوره با این‌کارشناسان می‌توانید به سایت مولتی رایان به‌ عنوان برترین‌ سایت ارائه ‌کننده ‌خدمات محتوا نویسی مراجعه ‌کنید.

محتوا نویسی سایت
محتوا نویسی سایت

اصول ‌ضروری در محتوا نویسی سایت برای کسب‌ موفقیت چیست؟

آگاهی از اصول محتوا نویسی اولین شرط لازم برای موفقیت این حوزه است کارشناسان و متخصصان محتوا نویسی به خوبی باید از این اصول آگاه باشند و به طور مستمر نکات جدیدی که افزوده می‌شود را به کار بگیرند و از آن مطلع شوند. در ادامه به برخی از اصولی که محتوا نویسان باید رعایت کنند تا پس و کار ها بهتر دیده شود اشاره می کنیم

رعایت اصول و نکات سئو:

یکی ‌از مهم‌ترین و اصلی ‌ترین نکاتی که افراد برای محتوا نویسی در سایت باید به ‌آن توجه‌کنند، اصول و نکات‌ سئو می‌باشند. در حقیقت سئو کمک می‌کند تا محتوا نویسی برای سایت به‌ شکل جذاب‌ تری انجام‌ شود و کاربران را ترغیب‌ به ماندن‌ در سایت کند. این‌ کاربران که به‌ عنوان مشتریان ‌بالقوه هستند در آینده‌ نزدیک به مشتریان‌ بالفعل و استفاده‌ کننده از کالا ها و خدمات ‌وب ‌سایت تبدیل خواهند ‌شد.

 

رعایت ‌اصول مربوط‌ به کپی ‌رایتینگ:

موتور های ‌جست و جو  مثل‌ گوگل به ‌شدت به قانون کپی ‌رایتینگ پایبند هستند و سایت ‌هایی که یک‌ محتوا را از یک ‌جای ‌دیگر بدون ذکر‌ منبع در وب‌ سایت‌ خود درج می‌کنند را به ‌راحتی توسط ابزار های ‌مخصوص شناسایی می‌کنند. محتوای ‌کپی ‌شده توسط موتور های ‌جست و جو  شناسایی خواهند ‌شد و موتور های ‌جست و جو  وب‌ سایت ‌های کپی ‌نویس را جریمه‌ می‌کنند. به این ‌ترتیب که در رتبه‌ بندی‌ نتایج جایگاه‌ خوبی کسب نخواهند کرد و در بسیاری ‌از ‌مواقع حتی اگر کلید‌ واژه مورد ‌جست و جو  توسط کاربر در محتوا‌ شما وجود داشته‌ باشد، این ‌محتوا به کاربران نمایش‌ داده نخواهد‌ شد. این‌ اشتباه به ‌ضرر‌ سایت تمام می‌شود، تمام‌ کارشناسان محتوا نویس به‌ خوبی از این موضوع آگاه‌ اند و به‌ آن پایبند هستند. اگر وقت‌ کافی برای درج‌ محتوا در وبسایت ‌تان ندارید، خودتان این‌ کار را انجام ‌ندهید و آن ‌را به یک محتوا نویس‌ ماهر واگذار کنید.

 

محتوا نویسی حاوی عناوین‌ جذاب و خواندنی:

اولین ‌موضوعی که باعث می‌شود تا کاربران برای خواندن یک ‌محتوا ترغیب‌ شوند، عنوان آن ‌مطلب است. در نظرگرفتن عناوین ‌جذاب و سرگرم‌ کننده می‌تواند کاربران ‌بیشتری را برای خواندن یک ‌مطلب تشویق‌ کند. عنوان‌ محتوا ‌ها باید به‌ گونه ‌ای انتخاب ‌شوند که این ‌احساس را در کاربران ایجاد‌ کند که قرار ‌است با مطلبی رو به ‌رو شوند که اطلاعاتی در آن‌ زمینه ندارند و برایشان کاربردی خواهد بود.

 

محتوا نویسی با لحنی‌خوشایند برای مخاطبان:

در امر محتوا نویسی سایت بسیار ضروری است که مخاطبان ‌اصلی‌ شناسایی شوند. کارشناسان و متخصصان در حوزه محتوا نویسی همواره تلاش‌ می‌کنند تا متناسب‌ با نیاز ‌مخاطبان از لحن‌ خاصی استفاده‌ کنند. به ‌طور مثال لحن یک‌ متن ‌تخصصی با یک ‌متن که برای عموم‌ مردم تولید ‌می‌شود، متفاوت است. در نظر گرفتن این ‌موضوع و رعایت ‌آن باعث ‌می ‌شود تا کاربران، مطلب را تا انتها بخوانند و رضایت ‌آن ‌ها جلب ‌شود.

همان‌ طور که می‌بینید محتوا نویسی برای سایت کاری نیست که هر کسی به ‌راحتی و به ‌طور موفقیت‌ آمیزی بتواند آن‌ را انجام‌ دهد. بنابراین ضروری ‌است که کسب ‌وکار ها از شرکت ‌های ارائه‌ دهنده خدمات محتوا نویسی سایت کمک‌ بگیرند. سایت مولتی رایان به‌ کمک برترین متخصصین این‌ حوزه می توانند به کسب ‌و کار ها کمک کنند. برای کسب اطلاعات ‌بیشتر از خدمات ارائه ‌شده توسط این‌ مجموعه کافی است به این سایت مراجعه کنید.

 

کدام تکنیک ‌های ‌برتر محتوا نویسی سایت باعث موفقیت کسب‌ و‌ کار ها می‌شوند؟

به ‌طور کلی محتوا نویسی در سایت نیازمند دانش و مهارت‌ های ‌ویژه‌ ای است که متخصصان این ‌حوزه از آن برخوردار هستند. تمام کسب‌ و کار ها برای این ‌که بهتر دیده ‌شوند و به موفقیت ‌های ‌بیشتری دست‌ یابد لازم ‌است تا از محتوا نویسی سایت به شیوه ‌اصولی کمک‌ بگیرند. متخصصان این‌ حوزه از چندین‌ تکنیک استفاده‌ می ‌کنند تا بتوانند به بهترین ‌شکل‌ ممکن کسب‌ و‌ کار ها را معرفی ‌کنند. در ادامه به ‌بررسی برخی‌ از این تکنیک‌ ها می ‌پردازیم.

 

استفاده‌ از سخنان‌ افراد معروف:

حتی اگر محتوا نویسان دارای بالاترین ‌سطح ‌از مهارت ‌های ‌نویسندگی باشند، کاربران همواره تمایل ‌دارند تا به حرف‌ متخصصان یک‌ حوزه عمل ‌کنند. فرض‌ کنید مقاله در ‌مورد راه ‌های کاهش‌ استرس و تنش‌ عصبی نوشته‌ شده ‌است. راهکار هایی که نویسندگان ارائه می‌کنند، زمانی موثر واقع ‌می‌شوند و کاربران را ترغیب می‌کند که نقل‌ و قولی از روانشناسان‌ مطرح و برجسته باشد.

استفاده ‌از نقل‌ و قول صاحب‌ نظران حتی در محتوا هایی که توسط‌ نویسندگان ‌تخصصی تولید ‌می‌شوند هم ضروری‌ است. به این‌ ترتیب کاربران می‌توانند چند نقطه ‌نظر را به ‌طور ‌همزمان بررسی‌ کنند و به مقایسه آن ‌ها بپردازند. استفاده ‌از نقطه‌ نظرات افراد ‌صاحب ‌نظر در یک‌ محتوا به کاربران نشان ‌می ‌دهد که برای محتوا نویسی در سایت نهایت دقت‌ نظر به‌ کار گرفته ‌شده و از نظر علمی صحیح‌ است‌.

محتوا نویس
محتوا نویس

نگارش ‌محتواهایی که برای زندگی و کار‌ روزمره‌ مخاطبان کاربرد دارد:

چنین‌ مواردی همواره کاربران را به‌ وجد می‌آورد و آن ‌ها را برای بررسی این محتوا ها ترغیب می‌کند. به ‌طور مثال اگر محتوا در رابطه ‌با راهنمای‌ استفاده ‌از یکی ‌از نرم افزار های ‌آفیس مثل اکسل باشد. عناوینی مانند راهنمای ”استفاده ‌از اکسل” یا ”راهنمای نرم افزار آفیس” و… فقط مناسب‌ افرادی است که به ‌طور ‌خاص به‌ دنبال چنین‌ محتوا هایی هستند. در این‌ حالت تعداد کاربران ‌کمتری برای‌ خواندن چنین ‌محتوایی اقدام می‌کنند.

حالت هوشمندانه محتوا نویسی در این ‌مثال به این‌ صورت است که ویژگی ‌های ‌مثبت نرم‌ افزار پر رنگ شود و این‌ طور به کاربران القا‌ء شود که نقش‌ پر رنگی در زندگی و کار روزمره آن ‌ها خواهد داشت. در این ‌موارد کاربران ذوق‌ بیشتری برای خواندن‌ محتوا دارند و حتی آن ‌را به سایرین هم معرفی می ‌کنند.

 

تکنیک ‌های بسیار زیادی برای جذاب ‌کردن هر‌ چه ‌بیشتر محتوا نویسی سایت وجود دارد. این یک ‌کار‌ تخصصی است و فقط محتوا‌ نویسان ماهر به ‌طور کامل از آن آگاهی دارند. مدیران کسب‌ و کار های ‌مختلف برای اطمینان ‌از این ‌موضوع که محتوا نویسی بر‌اساس تکنیک‌ های ‌درستی انجام شده‌ است حتماً باید از شرکت‌ ها و سایت ‌های ارائه ‌دهنده خدمات محتوا نویسی کمک‌ بگیرند. سایت سئو کار برتر به ‌عنوان برترین ‌سایت ارائه‌ دهنده خدمات محتوا نویسی شناخته‌ می‌شود. این ‌مجموعه از دانش‌ و ‌مهارت کارشناسان‌ خبره در امر محتوا نویسی بهره ‌می‌گیرد که تاثیر ‌چشمگیری در پیشرفت اهداف‌ کاری تجارت‌ ها دارد. برای کسب اطلاعات‌ بیشتر در این ‌زمینه و مشاوره می‌توانید به سایت مولتی رایان مراجعه ‌کنید.

 

کلام‌ پایانی

کسب ‌و کار های‌ مختلف برای رشد هر چه ‌بیشتر تجارت ‌شان باید به ‌سراغ محتوا نویسی برای سایت بروند. محتوا نویسی اصولی و توسط محتوا نویسان ‌ماهر می‌ توانند تاثیر به سزایی در جذب ‌کاربران و تبدیل آن ‌ها به مشتریان سایت‌ داشته ‌باشند. شرکت‌ های مختلفی به ‌طور تخصصی به ارایه این ‌خدمات می‌پردازند که مدیران انواع ‌تجارت‌ ها می‌توانند از آن ‌ها کمک بگیرند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *