تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی

آیا تاکنون چیزی در مورد تیزر تبلیغات شنیده اید؟ آیا میدانید تیزر تبلیغاتی چیست آیا می دانید قیمت ساخت تیزر تبلیغاتی چقدر است؟ آیا تا کنون آموزش تیزر تبلیغاتی را خوانده اید؟ شما برای معرفی محصولات خود به مشتریان از چه روشی استفاده می کنید؟ آیا می دانید کدام روش بازدهی بیشتری دارد؟
در پاسخ به این سوالات باید گفته شود که یکی از شناخته ترین عناصر در بین مشتریان تبلیغات می باشد، پس اگر کسی دارای تیزر تبلیغاتی باشد می تواند جدیدترین محصولات خود را به مردم معرفی کند. همانطور که می دانید امروزه مشتریان قبل از این که بخواهند محصولی را خریداری کنند تبلیغات آن را مشاهده می کنند و اگر ویژگی هایی که آن ها به دنبال آن هستند را داشته باشد، آن محصول را خریداری می ‌کنند، که تیزر تبلیغاتی بهترین گزینه برای معرفی و شناسایی محصول خواهد بود در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع تری در مورد تیزر تبلیغاتی به دست بیاورید.

تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی چیست؟

همان گونه که مستحضر هستید؛ امروزه تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده است و در پی آن موجب فاصله گرفتن تبلیغات از شکل سنتی شده است. تبلیغات بستری که در رسانه ‌های تصویری نمایش داده می شود در بین مردم محبوبیت ویژه ‌ای پیدا کرده و همان گونه که می دانید هر کسب و کاری نیازمند تبلیغات می باشد، تا بتواند محصولش را معرفی و در میان مردم جا بیندازد. آمار به دست آمده نشان میدهد که اکثر مردم توجه بیشتری به تبلیغات بصری دارند خصوصاً اگر یک داستان در آن نهفته باشد، که این ویژگی یکی از ویژگی‌ های تیزر های تبلیغاتی است.
تیزر تبلیغاتی چیست و دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ بر چه اساسی تیزر های تبلیغاتی ساخته می ‌شود؟ در ادامه مطالب به دنبال پاسخ این سوالات باشید.

تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی یکی از انواع تبلیغات می باشد که قبل از این که آگهی کامل در مورد محصول به طور ویدیویی، عکس و ایمیل نمایش داده شود، تلاش دارد که با دادن نشانه حس کنجکاوی تماشاگر در مورد محصول را افزایش دهد. به طور معمول تیزر تبلیغاتی کوتاه و خلاصه است و در مورد محصول اطلاعات زیادی در اختیار مخاطبان نخواهد گذاشت، در اصل هدف این نوع تبلیغات مشغول کردن ذهن بیننده تا زمان رو نمایی کامل محصول می باشد ،یا به زبان ساده تر شما پیامی را نصفه و نیمه دریافت خواهید کرد اما نمی دانید که قرار است چه چیزی و با چه کارایی به فروش برسد یا چه کسب و کاری معرفی گردد.

تیزر تبلیغاتی

انواع تیزر تبلیغاتی

همانطور که در مطالب بالا خواندید تیزر تبلیغاتی یک نوع آگهی است که موجب به وجود آمدن حس کنجکاوی بیشتر در مخاطب خواهد شد، زیرا به طور کامل به معرفی محصول نمی پردازد و نشانه هایی از آن را در اختیار مخاطب قرار می‌ دهد. تیزر تبلیغاتی در حالت کلی سه نوع دارد، که در ادامه بیان شده:
تیزر تبلیغاتی رئال: به آن دسته از تیزر های تبلیغاتی که به صورت فیلم در یک محیط واقعی و با هنرمندی انسان های واقعی فیلم برداری می گردد و همچنین محصول واقعی را نمایش می دهند تیزر رئال گفته می شود، به طور معمول این تیزر ها یک داستان مشخص شده را دنبال کرده و تلاش می کنند تا یک پیام خاص را به مخاطب برسانند. اگر بخواهیم به زبان ساده تر بگویم، تلویزیون را مشاهده کنیم که به طور معمول تعدادی از مردم برای نمایش یک محصول با هم حرف می زنند و یا ویژگی ‌های آن را توضیح می ‌دهند که برای تمامی گروه های سنی مناسب خواهد بود.
تیزر تبلیغاتی رئال انیمیشن:: تیزر رئال انیمیشن ترکیب شده از تیزر رئال و تیزر انیمیشن می باشد به این معنا که افراد واقعی با تصاویر انیمیشن ترکیب شده اند که معمولاً برای محصولات آموزشی و یا تبلیغ خوراکی استفاده می گردد.
تیزر تبلیغاتی انیمیشن:: تیزر انیمیشن، تیزر گرافیکی می باشد. و همانطور که از نام آن پیداست تمام شخصیت ها و فضای داستان انیمیشنی و غیر واقعی می باشند. توسط نرم افزار های کامپیوتر تهیه می گردد و به طور معمول برای تبلیغ کردن محصولات مرتبط با کودکان و نوجوانان از تیزر انیمیشن به کار می رود.

تیزر تبلیغاتی

کاربرد تیزر تبلیغاتی

همان گونه که مستحضر می باشید امروزه در بین محصولات مختلف رقابت تنگاتنگی وجود دارد و هر کدام از آن ها به دنبال فروش بیشتر محصولات خود می باشند. آن ها برای معرفی محصولات خود به طور معمول از تیزر های تبلیغاتی استفاده می کنند. تیزر های تبلیغاتی برای تبلیغ موارد بسیاری به کار می رود که در ادامه مطالب چند مورد از آن ها ذکر شده است؛
پخش تیزر بین سریال ها
استفاده در کنفرانس ها و مطبوعات
استفاده برند ها ار تیزر تبلیغاتی برای معرفی محصول جدید و یا بهبود محصولات قبل
استفاده در شرکت ها و جلسات کاری
استفاده از تیزر تبلیغاتی در سینما ها
به کار گیری تیزر تبلیغاتی در وب سایت کمپانی

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی باید توسط افراد متخصص انجام شود زیرا کار راحتی نیست و هر کسی نمی تواند بدون داشتن حرفه و تخصص در زمینه ی تیزر سازی آن را انجام دهد و کسانی که می خواهند تیزر تبلیغاتی بسازند نباید انتظار رایگان بودن از آژانس های سازنده ی تیزر داشته باشند زیرا این کار وقت زیاد و تجهیزات حرفه ایی بسیاری را می خواهد که باید حتماً توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود. در ادامه روند کلی ساخت تیزر تبلیغاتی و نکات مهمی که را باید در ساخت تیزر تبلیغاتی رعایت شود توضیح داده شده است:

سناریو کلیپ تبلیغاتی

در تیزر تبلیغاتی هدف اصلی رساندن پیام دنباله ‌دار به مخاطب برای درگیر کردن ذهن او می باشد. در این بخش لازم نیست که همه ویژگی ‌های محصول توضیح داده شود. این گونه تیزر باید کوتاه و مبهم باشد به طوری که مخاطب برای خارج شدن از ابهام چندین بار آن را مشاهده کند. پس اگر متخصص ساخت‌ تیزر چنین چیزی را ساخته باشد می توان گفت که در ساخت تیزر تبلیغاتی موفق شده است.

بازار هدف و انواع تیزر مرتبط با آن

در قدم بعدی باید توجه داشته باشید که برای چه افرادی یا قشری تبلیغ خواهید کرد و محصول تبلیغاتی شما قرار است مورد توجه چه کسانی قرار بگیرد. باید با توجه به نوع محصول تیزر تبلیغاتی را تعیین کرد و همان گونه که در مطالب بالا گفته شد به طور معمول کودکان و نوجوانان تیزر انیمیشن، افراد سن بالاتر تیزر رئال این را می پسندند. پس برای ساخت تیزر تبلیغاتی باید با متخصص مربوطه مشورت کرد تا بتوان بهترین نوع تیزر را برای ساخت انتخاب کرد.

ساخت و انتشار تیزر تبلیغاتی

پس از تعیین شدن نوع تیزر و ساخته شدن آن نوبت منتشر کردن تیزر در رسانه های مورد نظر می باشد. قبل از اینکه شبکه های اجتماعی در میان مردم رایج شود یکی از مهم ترین و بزرگ ترین پخش کننده های تیزر تبلیغاتی تلویزیون بود، اما لازم به ذکر است که هزینه زیادی را دریافت می کرد که همین امر موجب شده بود که کسب و کارهای کوچک نتوانند هزینه آن را بپردازند و به طور معمول برند های قدرت مند در تلویزیون دیده می‌ شد اما امروزه با پیشرفته دنیای مجازی اکثر کسب و کارها تیزر های خود را با کمترین هزینه به انتشار خواهند گذاشت.

 

نتیجه گیری

همانطور که در مطالب بالا بیان شود هر کسب و کاری برای به نمایش دادن محصول و معرفی آن نیازمند تبلیغات می باشد، که تبلیغات استراتژی های منحصر به فرد خود را دارد که تنها با ساخت یک ویدیو و منتشر کردن آن نمیتوان منتظر نتیجه ‌گیری بود در اصل هر محصولی باید قبل از معرفی کامل ذهن مشتری را کنجکاو کند و هیجان او برای خرید را برانگیزد.
در مطالب بالا اطلاعات کامل و جامع در مورد تیزر های تبلیغاتی بیان شده است کسانی که می خواهند محصولات خود را به روش تیزر تبلیغاتی به مردم معرفی کنند، می توانند مقاله نوشته شده را مطالعه کنند.
ساخت تیزر تبلیغاتی در تهران و در کرج با مقرون به صرفه ترین قیمت انجام می شود.
ممنون از همراهی شما عزیزان

مطالب دیگر را میتوانید در سایت رپورتاژ مشاهده فرمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *