مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی

تولید محتوا

سئو

26 دسامبر 2021 888 بازدید
 مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی
آموزش تولید محتوا

تولید محتوا

از یکی از فعالان در این حوزه هم این سوال را بپرسید شاید هر کسی بر اساس درک خودش پاسخی برای این سوال داشته باشد. در واقع علت این است که دنیا ی مارکتینگ بر مبنا ی محتوا آن قدر وسیع هست که هر کس بتواند تعریف خاصی از تولید محتوا ارائه دهد. شرکت مولتی رایان، از موفق ترین شرکت ها در زمینه تولید محتوا می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مولتی رایان مراجعه نمایید.

تولید محتوا چیست؟

محتوا در واقع همه آن چیز هایی است که به صورت روز مره آن ها را می بینیم یا می شنویم، فیلم‌ و کلیپ هایی که در شبکه‌ های اجتماعی می ‌بینیم، کتاب هایی که به صورت pdf وجود دارد، مطالب و مقالاتی که در سایت ها می بینید و می خوانید و به طور کلی هر چیزی که در دنیای فناوری اطلاعات وجود دارد و شما می بینید یا می شنوید یک نوعی از محتوا است.
به بیان دیگر بخواهیم بگوییم، هر چیزی که انسان قابلیت درک آن را داشته باشد و از طریق بستر فضای مجازی و دنیای دیجیتال یا غیر دیجیتال منتشر شود، محتوا نامیده می شود.

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوا

بر مبنا ی توضیحات بالا پس می توان گفت تولید محتوا هم یعنی هر آن چه که انسان بتواند آن را درک کند. این حوزه می تواند از طریق نگارش، طراحی کردن و یا ساخت کلیپ و تصاویر ی باشد که انسان ها بتوانند آن را درک کنند و هدف از خلقت این نوع محتوا ها در هر قالبی بهبود کسب و کار و… است. شرکت بزرگ مولتی رایان آماده خدمات رسانی به شما در تمامی این زمینه ها برای بهتر شدن کسب و کار شما می باشد.
شاید با خواندن این مقاله تا اینجا این طور احساس کنید که این کار  بسیار راحت است و به راحتی از عهده هرکسی بر می آید، پس دلیل این همه هیاهو در دنیای دیجیتال مارکتینگ برای تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا در اینستاگرام

برای موفقیت در این کار در اینستاگرام قبل از هر چیز باید به طور کامل با این شبکه اجتماعی آشنا باشید. اگر بخواهیم به صورت ملموس این موضوع را بیان کنیم، یعنی این که اولویت اصلی شما بعد از بیدار شدن از خواب، چک کردن صفحه شخصی تان در اینستاگرام باشد! برای آشنایی با چگونگی تولید محتوا در اینستاگرام به سایت مولتی رایان مراجعه کنید.
برای اینکه بتوانید اعتماد صاحبین پیج های اینستاگرامی با تعداد فالوور های بالا را به خود جلب کنید باید در چندین حوزه توانایی کافی داشته باشید:
الف) توانایی نوشتن مطالب جذاب در قسمت کپش یا توضیحات مفید روی عکس ها و استوری های پیج
ب) مهارت گرافیکی بالا و کار با ابزار های ادیت عکس مثل فتوشاپ، پریمر یا بسیاری دیگر از برنامه هایی که حتی در گوشی های هوشمند هم وجود دارد.
پ) آشنا بودن با اصول ابتدایی عکس برداری و فیلم برداری کردن برای تولید محتوای خام

ت)  آشنایی نسبی با مهارت ادیت فیلم ها
ث) مدیریت صحیح پیج یعنی گذاشتن محتوای مناسب در پست ها و استوری ها و پاسخ دادن به دایرکت ها و کامنت های فالوور ها
ج)  تحلیل دقیق و اصولی از عملکرد پیج و و روند نزولی یا صعودی بودن فالوئر های پیج

 

تولید محتوا در سایت

کسانی که به منظور تولید محتوا در سایت به کار گرفته می شوند معمولاً دنبال نگارش محتوا ی متنی هستند. به طور معمول این افراد باید در زمینه های زیر از تخصص کافی بر خوردار باشند، همکاران ما در مولتی رایان، تیمی حرفه ای برای این کار دارند که شما برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مولتی رایان مراجعه نمایید.

1) نویسنده ماهر ی باشند.
2) کپی ‌‌برداری از نوشته های دیگران نکنند.
3) توانایی طراحی حداقل در سطح مبتدی را داشته باشند.
4) با قواعد دیجیتال ‌مارکتینگ آشنایی داشته باشند.
5) اصول سئو را بشناسند و توانایی به کار گیری آن ها را نیز داشته باشند.

آشنایی در حوزه تولید محتوا چه میزان اهمیت دارد؟

در کنار همه این مهارت ها فرد تولید کننده محتوا باید نسبت به موضوع آگاهی و اشراف لازم را داشته باشد چرا که با فرض داشتن مهارت کافی در این حوزه اگر در مورد زمینه ‌ای مثل مهندسی فرد هیچ اطلاعاتی نداشته باشد مسلماً نمی تواند اطلاعات مفید و تولید محتوای قابل قبولی  را در اختیار دیگران هم قرار دهد.

هر چند برای به حداقل رسیدن مشکل در این مورد می توان با تحقیق و کمک گرفتن از متون موجود استفاده کرد اما آشنایی تخصصی با موضوع مربوطه بحث دیگری است.
در عصر تکنولوژی با یک جست و جو ی ساده در فضای مجازی می توان به سیل کثیری از اطلاعات دست یافت. پس مردم به هیچ عنوان به محتوا های نا مناسب توجهی نشان نمی دهند. همچنین موتور جستجوی گوگل در رتبه بندی خود به این امر توجه می‌کند که متون حاوی اطلاعات معتبر، در رتبه ‌های بهتری قرار بگیرند.

آموزش تولید محتوا
آموزش تولید محتوا

دوره تولید محتوا

در دوره‌ های این نمونه آموزش ها بسته به سطح دوره، اهداف و نظر مدرس مفاهیم متفاوتی مورد تدریس قرار می گیرد اما به طور کلی آنچه در یک دوره شیوه های که می توان محتوا تولید کرد آموزش داده می شود، می تواند شامل بخش یا تمام موارد زیر باشد:
منظور از تولید محتوا چیست و محتوای تولیدی شما چگونه به وسیله کاربران استفاده می شود؟
برای یک تولید محتوای عالی نیازمند چه چیزهایی هستید و محتوای تولیدی شما از چه طریقی در دسترس مخاطبین قرار می‌گیرد؟

نقش سئو در تولید محتوا چگونه است؟

مراحل اساسی برای تولید محتوای مناسب کدام است و از چه طریقی می توان برای تولید محتوا ایده های جذاب پیدا کرد؟
روش های پیدا کردن کلید واژه های مهم برای محتوا چگونه است؟
چگونه پیرامون یک موضوع مطالب مفید را پیدا کنیم؟ تحلیل و بررسی محتواهای تولید شده توسط سایرین چگونه باید باشد؟
ساختار یک مقاله مناسب باید چگونه باشد؟
انواع تیتر ها کدامند و چگونه یک مقاله باید عنوان بندی شود؟

با شرکت در هر یک از دوره های آموزش تولید محتوا می توانید تا حدودی با اصول کلی تولید محتوا آشنا شوید و بقیه مسیر و موفقیت در این راه بستگی به تلاش و پشتکار شما و البته کمک گرفتن از قوه خلاقیت و ذوق و هنر نویسندگی دارد، چرا که در مقاله های شما باید مطالبی نوشته باشد که مخاطب را به خود جذب کند و او را تا انتهای مقاله با شما همراه سازد.

آموزش رایگان تولید محتوا

اگر به فکر کسب دانش و مهارت در حوزه تولید محتوا افتاده باشید با یک جستجوی ساده در اینترنت و یا شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و غیره حتماً به تیتر های این چنینی برخورده اید:
« آموزش رایگان تولید محتوا»
«صفر تا صد اصول تولید محتوا»
و…
البته اینها غیر واقعی نیستند و بسیاری از سایت ها و صفحه های اینستاگرام به منظور جذب مخاطبین بیشتر اقدام به این کار می کند. در دوره آموزش رایگان تولید محتوا و یا با پرداخت هزینه، هر چیزی که باعث می شود شما یک محتوای خوب بنویسید به شما آموزش داده خواهد شد. یعنی شما در ابتدا باید با اصول کلی تولید محتوا مثل مراحل تولید محتوا،  نحوه نوشتن عناوین، چگونگی تولید محتوا بر اساس سئو ، ورود به بازار کار و کسب درآمد و… آشنا شوید.

 

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا آموزش تولید محتوا در اینستاگرام از اهمیت بالایی بر خوردار است؟ با خود فکر کنید در روز چقدر از وقت خود را برای گذراندن در صفحه های مختلف اینستاگرام اختصاص می دهید؟ کدام صفحات و کدام محتواها برای شما جذاب تر هستند؟ از کدام یک از تکنیک های تولید محتوا به منظور جذب مخاطب و رونق کسب و کار استقبال می کنید؟

کاملا واضح است هرچقدر محتوایی که در یک صفحه اینستاگرام ارائه می شود جذاب تر باشد، احتمال جذب مخاطبین بیشتری دارد. مخاطبینی که در آینده نه چندان دور می توانند جز مشتری های آن صفحه اینستاگرامی باشند.
با تمام توضیحاتی که گفته شد، مشخص شد که لازم است تا با کسب آموزش تولید محتوا در اینستاگرام به خوبی بتوانید محتوا های مناسبی در این صفحه اجتماعی به اشتراک بگذارید. برای داشتن محتوایی مناسب، می توانید کار های خود را به تیم حرفه ای تولید محتوا در شرکت مولتی رایان بسپارید.

آموزش رایگان تولید محتوا در اینستاگرام

برای موفقیت در تولید محتوا در اینستاگرام مسیر دور و درازی پیش روی شما قرار دارد که شاید با گذر از هر مرحله ابعاد جدیدی به سوی شما گشوده شود. پس به روز بودن اطلاعات می‌ تواند در عملکرد بهتر شما بسیار موثر باشد در ادامه با کمک تیم محتوا ساز مولتی رایان به ارائه چند نکته آموزشی رایگان تولید محتوا شبکه اجتماعی اینستاگرام که از بسترهای مهم موجود برای تولید محتوا می باشد، خواهیم پرداخت.

با روش‌های جذب مخاطبین آشنا باشید

برای داشتن محتوای موفق در اینستاگرام اول از همه باید هدف خود و بعد از آن مخاطب اصلی خود را شناسایی کنید تا بتوانید از طریق ایجاد محتوای مناسب به درستی خود را به مخاطب معرفی کرده و تعامل خوبی با مخاطبین واقعی برقرار کنید.

بررسی رقبا در زمینه کاری

هیچ وقت از تحلیل و بررسی رقبای خود غافل نشوید. می توانید از نقاط ضعف و قوت سایر رقبا بهره بگیرید تا عملکرد بهتری داشته باشید اما حواس تان باشد که به هیچ عنوان وارد گرداب انتشار محتوای کپی نشوید. همکاران ما در مولتی رایان با کمک نمودار ها و بررسی میزان پیشروی رقبا و پیشرفت کار مربوطه، با آنالیز کردن دقیق، در زمان کوتاه تری شما را به آن چه می خواهید می رسانند.

از یک هویت ثابت استفاده کنید

اول از همه فکر کنید ویژگی های اصلی برند شما چیست؟ قرار است از چه راهی با مخاطبین تعامل برقرار کنید؟
قرار است مخاطبین شما لحنی کاملا دوستانه در صفحه اینستا گرامی شما ببینند، یا قرار است لحن تان کاملاً جدی باشد؟ هر کدام از این دو را که بر می گزینید حواستان باشد که نباید از این شاخه به آن شاخه بپرید، این طور نباشد که یک روز بسیار شوخ یا پر رمز و راز باشید و وقتی به سراغ پست و یا استوری بعدی می روید کاملاً جدی و فقط در راستای معرفی محصول، آن را به اشتراک بگذارید.

در راستای ارتباط با مخاطین تلاش کنید

اجازه بدهید مخاطبی با شما ارتباط برقرار کند بداند با چه کسی و با چه هویتی در حال برقراری تعامل است. هنگامی که این شناخت به دست بیاید، کار شما راحت تر شده و علاوه بر بالا رفتن بازدید سایت و یا صفحه اینستاگرامی تان، باعث بالا رفتن میزان تعاملات مخاطبین با شما نیز می شود، که خود این یکی از مهم ترین ویژگی های موفقیت در این زمینه می باشد.

دوره سئو و تولید محتوا چیست؟

در قسمت قبلی به ذکر چهار نکته آموزشی رایگان در رابطه با تولید محتوا در اینستاگرام پرداختیم اما باید بدانید که برای به اشتراک گذاری محتوا در اینستاگرام، وب سایت و سایر فضا های دیجیتال نیازمند کسب مهارت های بیشتری هستید که پیشتر از این در رابطه با آنها صحبت کردیم.  این نکات و اصول بسیار متعدد هستند.

از آن جایی که مقاله حاضر صرفاً به آموزش تک‌ به ‌تک و جزئیات ایجاد محتوا در سایت و اینستاگرام نخواهد پرداخت و بیشتر در تلاش است تا شما را با اصول کلی در باره این حوزه شگفت انگیز آشنا سازد، توصیه می‌کنیم به سراغ شرکت در کلاس ایجاد و به اشتراک گذاری محتوا، دوره های سئو، تولید محتوا به صورت رایگان و یا با پرداخت هزینه، دوره های مجازی و حضوری و… بروید و از نکات ارایه شده در دوره آموزش ایجاد محتوا متنی استفاده کنید. همچنین شما می توانید با ارتباط با مشاورین و کارشناسان ما در مولتی رایان در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دوره تولید محتوا
دوره تولید محتوا

کلاس تولید محتوا

دوره های حضوری و کارگاه های آموزشی تولید محتوا یکی از روش ‌های رایج آموزش اصول تولید محتوا به شمار می‌رود، اما شاید یکی از معایب این باشد که کلاس تولید محتوا در همه شهر ها برگزار نمی شود. مثلا واضح است که کلاس تولید محتوا در شهر های بزرگ مثل تهران، کرج، اصفهان و… قطعا برگزار می شود اما احتمالا دوره سئو و تولید محتوا بصورت حضوری در یک شهر کوچک برگزار نمی شود.
اگر کارگاه و کلاس تولید محتوا در شهر شما برگزار می شود و شرایط شرکت در این دوره ها را دارید توصیه می کنیم حتما در آن شرکت کنید چرا که آموزش حضوری و کارگاه و کلاس این نمونه آموزش ها می توانند بسیار پر بار باشند و پس از پایان دوره های آموزش متنی و… به درک نسبتا خوبی از این دنیای پیچیده و شگفت انگیز خواهید رسید.

سایت های آموزش تولید محتوا

اگر برای کسب مهارت در زمینه تولید محتوا تصمیم خود را گرفتید ولی دسترسی به کلاس های حضوری آموزش این حرفه را ندارید یا اینکه آموزش‌های رایگان  ارائه شده در سایت ها و شبکه های اجتماعی شما را راضی نمی کنند، می توانید از سایت های آموزش تولید محتوا مثل مولتی رایان استفاده کنید.

با بررسی سرفصل هایی که سایت های آموزش تولید محتوا ارائه می دهند، بررسی سابقه مدرسین این دوره های مفید و کار آمد، اینکه چه پشتیبانی هایی ارائه می دهند مثلا اینکه آیا شما را برای ورود به بازار کار راهنمایی می‌کنند یا نه، چه دوره هایی ارایه می کنند، هزینه دوره ها چقدر است، نظر شرکت‌کنندگان دوره های قبل چگونه است و… می توانید از بین تعداد زیادی از سایت های آموزش دهنده این حرفه ی خوب و مناسب با اهدافی که در ذهن دارید و هزینه ای که می توانید متقبل شوید، بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

دستمزد تولید محتوا

برای تعیین دست مزد محتوای تولید شده و هزینه ای که به کارشناس در این زمینه پرداخته می شود، باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت، این عوامل شامل کیفیت  محتوای ارائه شده، تجربه و تبحر کارشناس مربوطه در این زمینه، تعداد کلمات محتوای تولیدی و … می باشد.
امروزه کسب و کار ها به دلیل رقابت تنگا تنگی که در فضای مجازی و در حوزه دیجیتال مارکتینگ وجود دارد، حتماً نیاز به محتوای متنی مناسب دارند برای این موضوع می توانند از دو راه کار استفاده کنند. این دو راه کار شمال موارد زیر می شود:

الف) یک کارشناس دائمی داشته باشند که بر مبنای کاری که انجام می دهد به او دستمزد پرداخت کنند

ب) یا اینکه پروژه های مختلف را به شرکت‌های تولید کننده  سپرده و متناسب با محتوای تولیدی و طبق یک تعرفه مشخص که از قبل تعیین می شود دستمزد پرداخت کنند.

فاکتورهای مشخص کننده دستمزد تولیدمحتوا کدام اند؟

1 کیفیت و ارزش محتوای تولید شده
2 میزان کارآمد بودن محتوای تولیدی
3 تولید محتوا برمبنای اصول سئو
4 تبحر و تجربه شرکت ارائه کننده خدمات تولید محتوا
5 کارآمد بودن محتوای متنی تولید شده در وب سایت

کلام پایانی

تولید محتوا از دیر باز تاکنون وجود داشته و واژه جدیدی نیست، اما عصر تکنولوژی و دنیای دیجیتال این حرفه را نیز  را هم دستخوش تغییر کرده و تولید محتوا در اینستاگرام و تولید محتوا در سایت امروزه نیازمند کسب مهارت های گوناگون می باشد، موضوعی که هم فرصت های شغلی جدیدی را فراهم آورده و هم در صورت تولید محتوا درست و اصولی کمک شایانی در توسعه کسب و کارها و موفقیت در دنیای دیجیتال مارکتینگ کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و سپردن کار تولید محتوا خود می توانید به سایت مولتی رایان مراجعه کرده  و با کارشناسان ما ارتباط بر قرار کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *