مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی

بازاریابی محتوا

Uncategorized @fa

13 فوریه 2022 851 بازدید
 مولتی آگهی – ریپورتاژ آگهی
بازار یابی آنلاین

بازاریابی محتوا

بازاریابی ‌محتوا

سالیان‌ سال است که کاربران ‌اینترنت از انواع وبلاگ‌ ها استفاده می‌کنند. امروز استفاده از وبلاگ ‌ها برخلاف ‌گذشته که فقط برای خاطره‌ نویسی بود، بیشتر مرتبط با کسب‌ و کار ها می ‌باشد. وقتی کسب‌ و کار های ‌مختلف از طریق وبلاگ‌ ها اطلاعات‌ مفیدی را به کاربران ارائه می ‌دهند، در واقع در نقش یک کارشناس‌ فروش عمل کرده ‌اند و علاوه بر این که میزان بازدید سایت افزایش پیدا  می‌کند، باعث تبدیل کاربران به  خریداران ‌واقعی نیز  می‌ شوند.

ساز و کار این مکانیزم به این ‌صورت است که ارائه ‌محتوا رایگان باعث ایجاد اعتماد در کاربران ‌بازدید کننده از سایت  می شود و هر چه اطلاعات ارائه ‌شده کار آمد تر باشد، اعتماد سازی بیشتری رخ  می دهد. برای اطلاعات بیشتر راجع به بازاریابی محتوا می توانید با کارشناسان این حوزه در مولتی رایان در تماس باشید.

بازار یابی محتوا
بازار یابی محتوا

منظور از بازاریابی ‌محتوا چیست؟

بازاریابی ‌محتوایی به اطلاعات مربوط  می ‌شود، کسب‌ و کار ها در تلاش‌ اند تا از طریق اشتراک محتوا های مفید و جذاب مثل محتوا های آموزشی، سرگر می، اطلاع رسانی و… به کاربران کمک‌ کنند. این ‌کار می ‌تواند باعث تبدیل مشتریان ‌بالقوه به مشتریان ‌بالفعل شود.

در این‌ روش بازار یابان کاربران را مجبور به خرید نمی‌ کنند، بلکه به آن ها کمک می‌ کنند تا تصمیم درستی بگیرند؛ هدف این ‌است که خریدار سایت نیز بخشی از این ‌تصمیم باشد.

مزایای بازاریابی ‌محتوا کدام‌ اند؟

بازاریابی ‌محتوا رویکردی غیر مستقیم را دنبال می ‌کند. شاید این‌ سوال برای‌ شما پیش آمده ‌باشد که چرا باید به ‌سراغ بازاریابی‌ محتوا رفت و اهمیت‌ آن چیست؟ با آگاهی ‌از مزایای بازاریابی ‌محتوا می ‌توانید از اهمیت‌ آن نیز  با خبر شوید.

بی ‌اثر بودن تبلیغات به‌ شیوه سنتی

اغلب ‌مردم از دیدن‌ تبلیغات به شیوه ‌سنتی کاملاً دل ‌زده شده ‌اند و همواره به ‌دنبال راهی ‌هستند تا شاهد تبلیغات درون‌ برنا‌مه ای یا اس ‌ام ‌اسی نباشند، حتی‌ اگر این‌ تبلیغات را مسدود هم نکنند، بی ‌توجه از کنار آن رد می‌ شوند. همه این‌ ها نشان ‌می ‌دهد که امروزه تبلیغات به ‌شیوه سنتی دیگر از کارایی ‌لازم بر خور دار نیست.

تبلیغ‌ شدن ازسوی طرفداران

مواردی وجود دارد که یک ‌عکس یا فیلم با محتوایی جالب ‌توجه خیلی‌ سریع در بین مردم پخش‌ می ‌شود و مورد توجه همه قرار می‌ گیرد. اگر قرار باشد این‌ موضوع به‌ شکل تبلیغات ‌سنتی انجام ‌شود، نیازمند صرف‌ وقت و هزینه ‌بسیاری است.

لذ‌ت بخش بودن چیز های‌ رایگان برای مردم

همه‌ مردم از چیز های‌ رایگان لذت می‌ برند و برای شان خوشایند است‌. این موضوع در رابطه با مندرجات فضای‌ مجازی و اینترنت نیز صدق می‌ کند. برای‌ مردم عادی شده ‌است که برای خرید محصولات و استفاده ‌از خدمات‌ مختلف باید هزینه ‌ای بپردازد، اما بیشتر‌ از آن عاشق ‌چیز های می‌ شوند که بدون صرف ‌هزینه و  به ‌طور رایگان در اختیار شان قرار بگیرد.

با اندکی‌ دقت و در ‌دراز مدت می‌ توانید مشتریان ‌زیادی را به ‌سوی خود جلب‌کنید. اطلاعات ‌رایگانی که در اختیار کاربران قرار می ‌گیرد، می‌ تواند پلی موثر برای ارتباط بین کسب ‌و ‌کار ها و مردم باشد.

 • ماندگاری در مدت طولانی                                                                                                                                                               وقتی تبلیغی پخش می ‌شود، ابتداعا ممکن است تقاضای‌ خرید زیاد باشد و مشتریان‌ زیادی جذب‌ شوند اما تبلیغات ‌سنتی ماندگاری‌ کوتاهی دارد. وقتی مردم یک‌ بار تبلیغاتی را مشاهده ‌می‌ کنند، ممکن ‌است دفعات‌ دیگر آن را نبینند. برای جلب‌ توجه مشتریان شما مجبورید تا برای پخش‌ تبلیغات در‌ دراز مدت هزینه ‌زیادی بپردازید اما در ‌رابطه با مطالب‌ مندرج در اینترنت و فضای‌ مجازی این‌ گونه نیست.

مثلاً شما می ‌توانید با آپلود کردن یک‌ پست‌ در وبلاگ‌ خود، برای مدت‌ های طولانی نظر‌ کاربران را به آن جلب‌ نمایید. هر چه تعداد محتوا های تولید ‌شده مفید ‌تری بیشتری‌ داشته‌ باشید، از محبوبیت ‌بالاتری در بین کاربران بر خور دار می ‌شوید؛ در نتیجه نرخ ‌تعامل‌ کاربران با وبلاگ‌ شما افزایش پیدا می‌ کند که باعث بازدید هر چه‌ بیشتر از وبلاگ‌ شما می‌ شود.

بازار یابی آنلاین
بازار یابی آنلاین

معایب بازاریابی‌ محتوا کدام اند؟

درکنار مزایای بازاریابی ‌محتوا که بسیار ‌زیاد است، این نوع بازاریابی، دارای‌ معایبی می‌باشد که در‌ ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.
در حقیقت  می توان  گفت این‌ ها از‌ جمله چالش‌ هایی هستند که پیش ‌روی بازاریابی محتوا است و صاحبان کسب و کار  باید به ‌دنبال رفع ‌آن یا پیشگیری‌ از آن باشد. اگر به‌ تازگی وارد حوزه بازاریابی محتوا شده ‌اید یا احساس می‌ کنید کسب‌ و کار تان در حوزه بازاریابی محتوا نمی‌ تواند نتایج ‌مطلوب را کسب کند و احتمالاً با یکی ‌از این‌ چالش‌ ها مواجه شده ‌است،  می توانید به سایت مولتی رایان مراجعه ‌کنید و از خدمات مشاوره‌ ای آن‌ ها به ‌عنوان بهترین ‌سایت ارائه دهنده خدمات بازاریابی محتوا کمک‌ بگیرید.

 • بازاریابی محتوا نیازمند صرف زمان ‌زیادی می‌ باشد

  شاید برای شروع ‌کار بازاریابی محتوا نیاز به سرمایه ‌کمی داشته‌ باشید اما در طرف‌ مقابل باید زمان و انرژی بسیار ‌زیادی را صرف‌کنید تا محتوای تولید ‌شده از درجه‌کیفی بالایی بر خور دار باشد. برای نوشتن کپشن پست‌ های ‌‌اینستاگرامی، مندرجات پست‌ وبلاگ، ضبط ‌فیلم، عکس‌ برداری و باید زمان ‌زیادی را صرف‌ کنید تا محتوای تولید شده مطابق‌ با سلیقه‌ کاربران باشد؛ به خصوص اگر در فواصل‌ کار مجبور شوید تا به امور دیگری بپردازید، به ‌دلیل حواس‌ پرتی ممکن‌ است زمان صرف‌ شده دو ‌چندان شود.
  اگر وقت ‌کافی برای انجام این ‌کار را ندارید، باید فردی را استخدام ‌کنید تا بتواند این کار ها را برای ‌شما انجام‌ دهد که در این‌ صورت باید هزینه صرف‌ کنید. هنگام استخدام یک ‌فرد برای بازاریابی محتوا باید به نکات ‌زیادی دقت کنید و حواس‌ تان باشد که چه‌ کسی را استخدام کرده اید:
  – هنگام ‌استخدام حتماً از فرد مورد ‌نظر نمونه ‌کار بخواهید تا بتوانید سطح‌ مهارت‌ و کیفیت کار های ‌او را ارزیابی‌ کنید.
  – در ابتدای‌ کار به ‌طور منظم‌ و ‌پیگیرانه کار های محوله را بررسی‌ نمایید تا بتوانید از دقت ‌نظر او اطمینان حاصل‌کنید. – حتماً تاکید‌ کنید که محتوای‌ یونیک به ‌شما ارائه‌ کند و صرفا مشغول کپی‌ برداری از سایت‌ ها و منابع ‌دیگر نباشد. هر چقدر تولید محتوای‌ یونیک و با‌ کیفیت  می تواند به‌ شما کمک‌ کند، درج‌ مطالب کپی‌ برداری‌ شده   می تواند به ‌ضرر کسب و کار  شما تمام‌ شود.

 • مشکل بودن یافتن مطالب یونیک و کپی برداری نشده

  باید برای درج‌ محتوا زمان ‌زیادی صرف‌کنید و همواره از طریق مطالعه منابع‌ گوناگون اطلاعات‌ خود را بالا ببرید. گاها پیش‌ می‌آید که برای یافتن مطالب‌ یونیک یا موضوعات‌ تازه دچار ‌مشکل می ‌شوید اما اگر می ‌خواهید محتوای تولید‌ شده از‌ نظر کاربران جالب‌ توجه باشد، باید تمام تلاش تان را بکنید که آن‌ ها را راضی نگه‌ دارید.

 • مشکل‌ بودن سنجش میزان‌ پیشرفت

  گاهی حین‌ کار ممکن ‌است از خود تان سوال‌ بپرسید که چه‌ کاری درست ‌است و باید به ‌دنبال چه ‌چیزی باشید؟ در حال ‌حاضر اولویت ‌شما باید افزایش‌ترافیک وب ‌سایت باشد یا بالا ‌بردن فالوور های اینستاگرام؟ باید به ‌دنبال افزایش ‌تعداد لیست ایمیل‌ تجاری باشید یا تشخیص تعداد‌ فالوور های فیک و واقعی؟
  به‌ طور کلی برخی‌ از نتایج بازاریابی محتوا به‌ طور محسوس قابل‌ تشخیص است، اما برخی ‌دیگر نا محسوس‌ اند و نمی توانید به ‌راحتی تشخیص ‌دهید که مسیری که برای بازاریابی محتوا در ‌پیش گرفته ‌اید منطبق‌ بر اصول بازاریابی محتوا و مسیر‌ درستی است یا نه.

 

 • مدیریت پیچیده بازاریابی محتوا

  برای این‌ که بتوانید به ‌صورت حرفه ‌ای اقدام ‌به بازاریابی محتوا برای کسب و کار تان کنید، لازم است که از یک تیم ‌حرفه‌ای برای محتوا نویسی کمک‌ بگیرید. گاهی مدیریت‌ تیم‌ های ‌محتوا و فریلنسر ها دشوار خواهد ‌بود. در تیم محتوا ‌نویسی شما قطعاً از نویسنده ‌های ‌خلاق کمک می ‌گیرید و در ‌حالت‌ عادی مدیریت ‌کردن افراد خلاق دشوار تر می‌ باشد. برای افزایش بهره ‌وری مارتینی باید به افراد ‌گروه انگیزه ‌بدهید تا بتوانند کار ها را با اشتیاق‌ یشتر پیش‌ ببرند. به ‌عنوان مثال کسی که مدیریت‌ تیم تولید ‌محتوا را بر عهده دارد باید به ارزیابی ‌نتایج، زمان ‌بندی درج‌ محتوا و.. نیز توجه کنید.

آموزش بازاریابی
آموزش بازاریابی

دوره ‌های آموزش‌کامل بازاریابی‌ باید دارای چه خصوصیاتی باشند؟

امروزه  روش  های مختلفی برای گذراندن دوره بازاریابی محتوا وجود دارد و  می توانید به صورت حضوری یا غیر حضوری در دوره های ‌آموزش صفر‌ تا ‌صد بازاریابی شرکت کنید، اما باید اطمینان حاصل‌ کنید که محتوای ‌آموزشی از کیفیت‌ لازم بر خور دار است  و   می تواند به خوبی پاسخ گوی نیاز های مدیران کسب‌ و کار ها و علاقه مندان فعالیت در این ‌حوزه باشد:
– سابقه ‌برگزاری دوره ‌های آموزشی مجری‌ طرح را بررسی کنید.
– اطمینان حاصل‌ کنید که مدرسینی که برای دوره ‌های آنلاین و آفلاین آموزش صفر ‌تا ‌صد بازاریابی در ‌نظر گرفته شده ‌اند از دانش و مهارت‌ کافی بر خور دار  هستند.
– از نظر کارآموزان‌ قبلی با خبر شوید و  میزان رضایت ‌آنان از شرکت در دوره‌ های قبلی را بررسی‌ کنید.
– چگونگی‌ پشتیبانی از کار آموزان برای ورود به بازار کار را بررسی ‌نمایید و ببنید آیا تمهیداتی در  این ‌باره در ‌نظر گرفته شده ‌است یا نه.
– سر فصل هایی که قرار است در دوره‌ های ‌آموزش بازاریابی به زبان ‌ساده ارائه شوند را بررسی‌ نمایید و ببنید متناسب‌ با نیاز های ‌شما و سطح ‌فعلی دانش ‌شما لازم ‌است در کدام ‌دوره شرکت‌ کنید.

یکی از  بهترین شرکت های ارائه دهنده این خدمات که در حوزه آموزش نیز فعال هستند، مولتی رایان می باشد.

کلام پایانی

امروزه و باجود رقابت‌ گسترده  میان کسب و کار های مختلف بازاریابی محتوا یک نقش‌ کلیدی در بهبود ‌فروش انواع کسب‌ و کا‌ ر ها ایفا  می ‌کند. مزایای بازاریابی محتوا بسیار گسترده ‌است که باعث ‌شده همه‌ مدیران به‌ فکر استفاده ‌از اصول بازاریابی محتوا یا استفاده هر چه ‌بیشتر از انواع استراتژی تولید محتوا باشند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *